Кафедра початкової освіти

Снимок экрана 2022 01 22 в 11.08.40

У журі МАН з педагогіки

Снимок экрана 2022 01 22 в 10.08.42

22.01.2022р. та 24.01.2022р. завідувач кафедри початкової освіти Криворізького державного педагогічного університету О.А.Павлик взяла участь у роботі журі І (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України «СОЦІС»-2022 (відділення філософії та суспільствознавства, секція «Педагогіка»), який відбувався в режимі онлайн у формі відеоконференцій. Організатором конкурсу традиційно виступили КЗ «ЦПРПП» КМР та КСШ№70. На розсуд журі було представлено 6 науково-лослідницьких робіт, підготовлених учнями 9-11 класів КПНЛ, КОЛІ, КСШ№ 71, КСШ№ 72 з актуальних проблем сучасної освіти (використання соціальних мереж і блогерства для підготовки до ЗНО, адаптації старших підлітків до умов ліцею, формування здорового способу життя старшокласників тощо).

Конкурс відбувався у 3 етапи: заочне оцінювання робіт, постерний захист та наукова конференція. Під час заочного оцінювання до уваги бралися такі критерії: аргументованість вибору теми дослідження, наукове та прикладне значення роботи; системність і повнота розкриття теми; вміння чітко та якісно викладати свої думки, критично осмислювати використані джерела; рівень виконання завдань, їх відповідність меті дослідження; відповідність вимогам оформлення дослідницьких робіт (науковий стиль мовлення, наявність усіх структурних елементів, коректність оформлення джерел та цитування, грамотність).

Під час постерного захисту конкурсанти впродовж 3 хвилин презентували підготовлені постери, відповідали на запитання членів журі. При цьому оцінювалися дослідницький характер проєкту; доцільність та коректність використаних методів дослідження, відповідність висновків поставленим завданням; ступінь самостійності і особистий внесок автора в дослідження; презентаційні навички (культура мовлення, вільне володіння матеріалом, вичерпність, змістовність та наукова коректність відповідей); відповідність постера вимогам.

Останній етап конкурсу відбувався у формі публічного захисту науково-дослідницьких робіт на науковій конференції. Учасники конкурсу протягом 10 хвилин презентували результати проведених наукових досліджень, відповідали на запитання членів журі та інших конкурсантів. При оцінюванні бралися до уваги актуальність теми дослідження; чіткість, логічність і послідовність викладення матеріалу; критичний аналіз досліджуваної проблеми із зазначенням особистого внеску учасника в її розв’язання; самостійність, оригінальність і доказовість суджень; культура мовлення, вільне володіння матеріалом, доступність та оригінальність подання інформації, кваліфіковане ведення дискусії. За кількістю набраних балів за кожним із критеріїв на всіх трьох етапах було визначено переможців конкурсу.

Приємно відзначити, що всі учасники конкурсу продемонстрували належний рівень підготовки, здатність проводити педагогічні дослідження та публічно їх презентувати у різних форматах, вести наукові дискусії. Такі заходи дозволяють виявити науково обдаровану молодь, обговорити важливі проблеми сучасної освіти, подискутувати у колі однодумців, знайти спільні рішення розв’язання нагальних проблем Бажаємо переможцям міського етапу гідно представити результати наукових розвідок на обласному етапі конкурсу!

Снимок экрана 2022 01 22 в 10.35.23

Снимок экрана 2022 01 24 в 12.04.47