Кафедра початкової освіти

у спывпр

У СПІВРОБІТНИЦТВІ ФОРМУЄМО ПРОФЕСІЙНІ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ

УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

03 лютого 2022 року доцентом кафедри початкової освіти Криворізького державного педагогічного університету Людмилою Лисогор та доцентом кафедри дошкільної та початкової освіти Національного університету «Чернігівській колегіум» імені Т.Г. Шевченка Оксаною Кислою розпочато серію гостьових лекцій на платформі Zoom для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавр спеціальності 013 Початкова освіта.

Метою лекцій є ознайомлення майбутніх учителів початкових класів з особливостями реалізації природничої освітньої галузі в інтегрованому курсі «Я досліджую світ» у 1-4 класах. Під час лекцій увага приділятиметься формуванню предметної природознавчої компетентності, природничо-наукової грамотності в учнів початкових класів на засадах компетентнісного та діяльнісного підходів в освіті, формування уміння працювати з різноманітними освітніми матеріалами, встановлювати їх відповідність Державному стандарту початкової освіти, Типовим освітім програмам тощо.

Під час першої лекції «Методика навчання природознавства як педагогічна наука» Людмила Лисогор для студентів других курсів (ПН-20 та груп 21-22) розкрила мету, сучасні завдання методики навчання природознавства, окреслила принципи реалізації компетентнісного потенціалу природничої освітньої галузі відповідно до вимог Державного стандарту початкової освіти.

Лекторка звернула увагу майбутніх учителів на ключові показники компетентнісного та діяльнісного підходів, реалізацію програмних результатів. Використовуючи проблемно-діалогічний стиль викладання, актуалізувала знання студентів з основ природознавства, дидактики початкової освіти, психології.

Маємо надію, що проведення таких гостьових лекцій стане гарною традицією співробітництва між закладами вищої освіти та забезпечуватиме формування професійних компетентностей здобувачів освіти.

2 у спывпр

у спывпр. компет. 1