Кафедра початкової освіти

ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ ДЛЯ ДРУГОКУРСНИКІВ

СПЕЦІАЛЬНОСТІ 013 ПОЧАТКОВА ОСВІТА

З МЕТОДИКИ НАВЧАННЯ ПРИРОДОЗНАВСТВА

10 лютого 2022 року в межах співробітництва між Криворізьким державним педагогічним університетом та Національним університетом «Чернігівській колегіум» імені Т.Г. Шевченка проведено гостьову лекцію за участі доцентів – Людмили Лисогор та Оксани Кислої.

Лекція присвячена формуванню природничих уявлень та понять в учнів молодшого шкільного віку під час вивчення природничої освітньої галузі в інтегрованому курсі «Я досліджую світ».

Під час лекції розкрито сучасні підходи до формування системи природничих уявлень та понять через використання компетентісних, проєктних, дослідницьких та ситуативних завдань. Лектори звернули увагу майбутніх учителів на те, що будь-яке поняття доцільно формувати на основі інтеграції інформації в межах окремих тем/проблем, які об'єднують «блоки» знань різних освітніх галузей. Створення єдиного тематичного простору дозоляє уникнути дублювання інформації та розглянути матеріал різносторонньо, забезпечуючи формування цілісного уявлення про навколишній світ в учнів початкових класів. Проблемно-діалогічний стиль викладання наприкінці лекції дозволив встановити разом зі студентами особливості сучасних учнів початкових класів та окреслити найбільш ефективні шляхи формування понять.

Гостьова 2

Гостьова 1