Кафедра початкової освіти
Психолого-педагогічний факультет

Міжнародний семінар з оцінювання якості нових шкільних підручників

Нещодавно за ініціативою МОНУ Інститут модернізації змісту освіти організував роботу Міжнародного семінару з оцінювання якості нових шкільних підручників. У наказі МОНУ №1183 з цього приводу зазначається: «Створення освітнього середовища, зорієнтованого на формування компетентностей, потребує принципової перебудови структури і змісту навчальної книги, наповнення її відповідними засобами організації навчальної діяльності, переорієнтації з виконання інформативно-репродуктивної функції в діяльнісну, вмотивовану на ініціативу та самостійність учнів». Необхідність такої перебудови зумовлена нагальною потребою осучаснення освітнього процесу відповідно до стратегії Нової української школи, що і повинно бути відображено у шкільних підручниках нового покоління.

У роботі семінару взяли участь співробітники Інституту модернізації змісту освіти на чолі з Р.Б. Шияном та понад 150 експертів електронних версій підручників для НУШ – науковців, методистів, учителів з різних куточків України. Серед запрошених експертів були викладачі кафедри початкової освіти КДПУ Л.П. Лисогор, кандидат біологічних наук, старший викладач, В.В. Пруняк, кандидат філологічних наук, доцент.