Готуємося до роботи в НУШ
30 вересня 2019 року студенти Криворізького державного педагогічного університету психолого-педагогічного факультету групи ПНІ-16 завітали до Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 70 Криворізької міської ради Дніпропетровської області.
Мета відвідування школи – набуття педагогічного досвіду, аналіз уроків та поповнення скарбнички знань з методики навчання української мови.
Одразу хочеться відмітити те, що побачені уроки з навчання грамоти, української мови та читання проводили магістри другого року навчання нашого університету спеціальності Початкова освіта. Уроки були цікаві, насичені, відповідали віковим можливостям учнів, проведені на високому рівні. Підібраний матеріал був викладений чітко, лаконічно та послідовно. Постійно змінювались види діяльності, форми роботи.
Діти працювали над наголосом, літерою С, яка може позначати звуки [с] та [с'], колисковими і вчились взаємодіяти один з одним.
На своїх уроках магістри використовували як індивідуальну, фронтальну форму роботи, так і групову, роботу в парах; доцільні методи і прийоми роботи, яскраву наочність, відеоролики тощо. Найбільш ефективними виявились такі прийоми роботи, як викладання букви з нитки, проспівування колискових, робота із загадковими конвертами із завданнями, складання пазлів, використання музичного супроводу та інші. За вимогами НУШ проводилася робота із ЛЕГО, з інтерактивною дошкою, спеціальними магнітами з літерами.
Окремої уваги заслуговує мовлення наших магістрів-практикантів. Їм вдалося зацікавити дітей, створити гарний психологічний клімат та доброзичливу атмосферу в класі, сформувати в дітей почуття захищеності, віри в себе. Інтонація голосу приваблювала своєю загадковістю, міміка і жести гармонійно поєднувалися, не відволікали дітей від роботи, учні хотіли працювати старанно, щоб в кінці отримати заохочення.
Хочемо висловити найщирішу вдячність нашому викладачеві Павлик Олені Анатоліївні за організацію міні-практики, що дуже важливо для майбутніх учителів початкових класів. Це корисний досвід і відкриття нових уявлень про НУШ.
Студенти групи ПНІ-16 (Гречка А., Мудрук А.)