Кафедра початкової освіти
Психолого-педагогічний факультет

 kafedrazmpn

Як окремий структурний підрозділ кафедра почала своє функціонування 01.04.1983 р. До цього часу майже з самого початку існування факультету підготовки вчителів початкових класів її викладачі входили до кафедри російської і української мов. Першим завідувачем новоствореної кафедри був канд. пед. наук, доцент О.І. Потапенко. Потім у різні роки роботу кафедри очолювали доценти Е.С. Сильнова, В.В. Пруняк, Н.І. Білоконна. Сьогодні кафедра початкової освіти - це потужний творчий колектив, який забезпечує фахову підготовку студентів психолого-педагогічного факультету за двома ступенями вищої освіти - бакалавр та магістр за спеціальністю 013 Початкова освіта з додатковими спеціальностями «Психологія» та «Іноземна мова (англійська)», спеціалізаціями «Фізичне виховання» та "Інформатика". На кафедрі викладаються такі навчальні дисципліни, як каліграфія, сучасна українська мова, методика навчання української мови, сучасні технології навчання мови і літератури молодших школярів, українська мова за професійним спрямуванням, сучасна російська мова, методика навчання російської мови, культура і техніка мовлення, математика, методика навчання математики, інноваційні підходи до викладання математики в початкові школі, основи природознавства, методика навчання природознавства, методика навчання галузі «Суспільствознавство», дитяча література, методика трудового навчання з практикумом, образотворче мистецтво з методикою викладання, музичне виховання з методикою, інформаційно-комунікаційні засоби навчання, інноваційні підходи у викладанні дисциплін природничого циклу, порівняльна педагогіка, педагогіка початкової освіти, актуальні проблеми педагогіки і методики початкової освіти, культура наукового мовлення, методика виховної роботи, історія педагогіки тощо.

Щороку за наслідками НДР студентів і викладачів на кафедрі видаються збірники наукових праць, проводяться наукові конференції, конкурси студентських наукових робіт, предметні олімпіади і конкурси. Наші викладачі беруть активну участь у міжнародних (Польща, Болгарія, Тираспіль) та всеукраїнських наукових конференціях.

Навчальні дисципліни мають належне методичне забезпечення відповідно до стандартів освіти. До послуг студентів спеціалізовані кабінети природознавства, естетичного виховання, методики трудового виховання, української мови з методикою викладання, російської мови з методикою викладання, математики тощо. У фонді кафедри найновіші підручники, навчальні посібники, журнали, словники, довідкова література.

Досвідчені викладачі є кураторами академічних груп. Вони допомагають студентам в організації навчання і дозвілля.  

Очолює роботу колективу кандидат педагогічних наук, доцент О.А. Павлик. У складі кафедри працює  13 кандидатів наук, доцентів.

Крім навчально-виховної роботи, викладачі кафедри плідно працюють над комплексною темою «Формування ключових і предметних компетентностей засобами сучасних освітніх технологій» та над індивідуальними темами  дослідження. Результати наукових пошуків відображені у щорічному випуску кафедрального збірника наукових праць, у численних статтях, опублікованих у фахових та інших виданнях України, у тому числі й закордонних (доц. Кисільова-Біла В.П., доц. Кравцова І.А., Лисогор Л.П., Варданян М.В., Білоконна Н.І. та ін.), а також у науково-методичних посібниках  та підручниках для початкової та вищої школи.

 

261
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28