Кафедра початкової освіти
Психолого-педагогічний факультет

У 1997 р. закінчила Нікопольське педагогічне училище (спеціальність «Викладання в початкових класах», кваліфікація «Вчитель початкових класів. Педагог-організатор») (диплом з відзнакою); 2000 р. – Криворізький державний педагогічний університет (спеціальність «Українська мова та література», кваліфікація «Вчитель української мови та літератури») (диплом з відзнакою); 2001 р. – Криворізький державний педагогічний університет (спеціальність «Українська мова», кваліфікація «Магістр української мови»); 2013 р. – Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ «Криворізький національний університет» (спеціальність «Початкова освіта», кваліфікація «Вчитель початкової школи») (диплом з відзнакою); 2017 р. – ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом» (спеціальність «Психологія», кваліфікація «Психолог»).

З 2000 р. по 2004 рр. працювала вчителем української мови та літератури в СЗШ № 21, СЗШ № 130 м. Кривого Рогу.

У 2004 р. закінчила аспірантуру при кафедрі української мови Криворізького державного педагогічного університету.

У 2005 р. захистила кандидатську дисертацію «Категорія оцінки та засоби її вираження в публіцистичних та інформаційних текстах» (науковий керівник: проф. Арешенков Ю. О.).

З 2006 р. працює в Криворізькому державному педагогічному університеті; виконує обов’язки заступника декана з наукової роботи психолого-педагогічного факультету; керує науково-дослідницькою роботою студентів факультету, результатом якої є наукові публікації та виступи здобувачів вищої освіти на міжнародних, всеукраїнських, регіональних наукових конференціях.

З 2007 по 2017 рр. була членом редакційної колегії збірників наукових та науково-методичних праць: «Сучасна освіта: реалії та перспективи», «Актуальні питання соціально-педагогічної та початкової ланок освіти», «Актуальні питання дошкільної та початкової ланок освіти», «Збірник наукових праць студентів КДПУ».

З 2020 р. є відповідальною особою за акредитацію освітніх програм Криворізького державного педагогічного університету.

Має понад 200 наукових і науково-методичних публікацій. Автор посібників «Культура професійного педагогічного спілкування» (2012), «Основи культури наукового мовлення» (2013), «Психологія міжособистісного спілкування» (2017); співавтор посібників «Психолого-педагогічна діагностика старшого дошкільника напередодні його вступу до школи» (2011), «Психологія особистості» (2012), «Діагностичний супровід виховання та розвитку старшого дошкільника» (2015) та ін.

Учасник понад 100 міжнародних, всеукраїнських, регіональних наукових та науково-практичних конференцій (Чехія, Польща, Естонія, Білорусь та ін.).

Підвищила кваліфікацію у вітчизняних та закордонних закладах освіти: Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова (2008 р.), Херсонський державний університет (2013 р.), Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ «Криворізький національний університет» (2014 р.), Асоціація «Євразійський Союз Академічного і Міжнародного Співробітництва» (Чехія, м. Прага) (2018 р.), Криворізький державний педагогічний університет (2018 р.), КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» (2019 р.), Криворізький державний педагогічний університет спільно із Саксонським центром викладання та навчання вищої освіти в Лейпцигу (2019 р.), Краківській економічний університет, Малопольська Школа державного управління (Польща, м. Краків) (2020 р.) та ін.

Пройшла онлайн-курси на українських та міжнародних онлайн-платформах: 2018 р. – «Онлайн-курс для вчителів початкової школи» (60 год.), «Робота вчителя початкових класів із дітьми з особливими освітніми потребами» (30 год.), 2020 р. – «Моделі інклюзивної освіти в зарубіжних країнах» (Білорусь, м. Мінськ) (72 год.), 2021 р. – «Початкова школа ХХІ століття. Зарубіжні практики» (Білорусь, м. Мінськ) (72 год.), «Компетенції ХХІ століття та освіта ХХІ століття. Soft skills у національних стандартах шкільної освіти» (Білорусь, м. Мінськ) (72 год.) та ін.

Онищенко І. В. є членом вченої ради психолого-педагогічного факультету; відповідає за профорієнтаційну роботу у КЗ «Нікопольський фаховий педагогічний коледж» ДОР»; викладає на курсах підвищення кваліфікації вчителів початкових класів; виконує обов’язки куратора груп ПНА-18, ПНІ-18.