Кафедра початкової освіти
Психолого-педагогічний факультет

pokzmpn1  

Павлик О.А. є випускницею факультету підготовки вчителів початкових класів Криворізького державного педагогічного інституту за спеціальністю «Початкове навчання та музичне виховання». У 2003 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02- теорія та методика навчання української мови на тему «Розвиток писемного мовлення учнів 4(3) класів на уроках української мови у школах з російською мовою навчання».

   У Криворізькому державному педагогічному університеті Павлик Олена Анатоліївна працює з 2003 р. на кафедрі української мови на посаді асистента, старшого викладача, доцента, з 2009 року - на кафедрі змісту і методики початкового навчання на посаді завідувача кафедри. 


   Павлик О.А. є автором 100 наукових праць. Серед них 42 навчально-методичних посібники (у тому числі 2 під грифом МОН України), публікації у фахових журналах та збірниках наукових праць, тези доповідей на наукових конференціях, методичні рекомендації. Брала участь у 33 наукових конференціях (з них 11 міжнародних, 14 всеукраїнських, 4 регіональних і 4 міських)  у Харкові, Херсоні, Кривому Розі, Ялті, Луганську, Черкасах, Житомирі, Глухові, Києві, Дрогобичі, Умані. Брала участь в організації і проведенні Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасна українська початкова школа: реалії та перспективи» (Кривий Ріг, 5-6 травня 2010 р.), виступила співголовою оргкомітету Всеукраїнської наукової конференції «Лінгвістика наукового тексту: теорія і практика» (Херсон, 13-14 жовтня 2011р.), організувала і провела Регіональну науково-практичну конференцію «Здоров'я дітей, підлітків та молоді і здоров'язберігаючі технології в освіті» (Кривий Ріг, 6 квітня 2012р.). Щорічно керує виданням на кафедрі  збірників наукових праць викладачів кафедри і вчителів міста «Теорія і практика формування мовної особистості в умовах сучасних технологій навчання і виховання в загальноосвітніх закладах та вищій школі», «Формування творчої особистості в умовах компетентнісної освіти» та студентів факультету «Актуальні питання теорії і практики початкового навчання». 

   О.А.Павлик щорічно керує науковою роботою студентів, результатом якої є публікації, конкурсні роботи та виступи студентів на всеукраїнських та регіональних конференціях (Суми, Кривий Ріг, Харків, Херсон, Дрогобич), олімпіадах.

   Під час роботи на посаді завідувача кафедри неодноразово брала участь у розробці навчальних планів підготовки бакалаврів, спеціалістів, магістрів зі спеціальності Початкова освіта, підготовці матеріалів акредитацій них справ за ОКР «бакалавр», «спеціаліст», «магістр», програм курсів підвищення кваліфікації вчителів початкових класів, вихователів ГПД, програм комплексного фахового випробування для абітурієнтів, які вступають для здобуття ОКР «магістр», «спеціаліст», щороку розробляє нові НМК з навчальних дисциплін, що викладає, започаткувала бібліотечку мультимедійних засобів та наочності до уроків мови і читання у початковій школі. Займаючись профорієнтаційною роботою, до Дня відкритих дверей розробила мультимедійну презентацію псхолого-педагогічного факультету, оновила стенди кафедри, започаткувала літопис кафедри змісту і методики початкового навчання, щорічно готує виставки кафедри і факультету, агітаційні буклети, виступає перед майбутніми абітурієнтами. 
   Упродовж усієї науково-педагогічної діяльності тісно співпрацює з учителями міста, читає лекції на курсах підвищення кваліфікації вчителів, бере участь у міських семінарах, конкурсах, майстер-класах КЗ «Інноваційно-методичний центр» Управління освіти Криворізької міської ради (КЗШ № 70, 16, 85, 69, 9).

   О.А. Павлик виконує багато громадських доручень: була куратором академічної групи, відповідальною за виховну роботу в гуртожитку №3, секретарем, членом ради факультету, вченої ради університету. Щорічно бере участь у волонтерському заході до Дня Святого Миколая у дитячих притулках. 

   Павлик О.А. постійно підвищує свій професійний рівень, зарекомендувала себе як хороший організатор, вимоглива до себе, користується повагою серед викладачів та студентів факультету.

   За плідну науково-педагогічну діяльність у 2006 році Павлик О.А. було оголошено подяку. У 2010р. за особистий внесок у розвиток вищої школи, активну участь у вихованні студентської молоді, плідну науково-педагогічну діяльність нагороджено грамотою університету, у 2011 р. - за досягнуті особисті результати в науково-дослідній роботі, у 2012р. - за високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у розвиток вітчизняної освітньо-наукової галузі нагороджено грамотою виконкому Криворізької міської ради. 

   Коло наукових інтересів спрямоване на пошук результативних шляхів розвитку мовлення молодших школярів в умовах двомовності. Плідно співпрацює з д.п.н., професором, член-кореспондентом НАПН України, академіком АПСН  Голобородько Є.П. за напрямками:
    - комунікаційно-мовленнєве спрямування уроків рідної та другої мови;

   - технологічний підхід у сучасній мовній освіті;

   - лінгводидактичні аспекти формування мовної особистості школяра.

275
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31