6 жовтня п.р. в он-лайн відбулася VІІІ всеукраїнська науково-практична конференція «Придніпровські соціологічні читання», організаторами якої виступили кафедра соціології, соціальної роботи, публічного управління та ДНУ імені Олеся Гончара, Дніпропетровське обласне відділення САУ, кафедра соціології ЗНУ, кафедра соціології ДДТУ і кафедра соціології та масових комунікацій КДПУ.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися Маренков Олег Миколайович, проректор з наукової роботи ДНУ імені Олеся Гончара, к. біол. н, доцент; Бакіров Віль Савбанович, Президент САУ, академік НАН України, д. соціол. н., професор і Кривошеїн Віталій Володимирович, в.о. декана факультету суспільних наук і міжнародних відносин ДНУ імені Олеся Гончара, д. політ. н., професор.
Учасниками конференції з великим інтересом були заслухані доповіді і виступи з наступних питань:
- вплив російько-української війни на суспільство;
- проблеми нерівності і конфліктогенний потенціал сучасного суспільства;
- освітні тренди сучасності;
- соціальний порядок і безпека в суспільстві ризику;
- культурні різноманіття і міжкультурна комунікація в сучасному світі;
- політична культура й ідеологія;
- соціокультурні модуси розвитку сучасного суспільства;
- соціальні девіації сучасного суспільства;
- ціннісний профіль сучасного українського суспільства;
- особливості формування урбаністичної культури;
- публічне управляння як складова громадянського суспільства.
З доповідями на конференції виступили і науковці кафедри соціології та масових комунікацій КДПУ і залучили студенти-соціологи 2-3 курсів.
Олена Приходько , к.соціол.н., ст. викладачка виступила за темою: «Механізми відносин у сім’ї під час війни»
Людмила Калашнікова, професорка, д.соціол.н. і Людмила Черноус, доцентка, к.соціол.н. презентували доповідь на тему : «Соціальні ризики воєнного часу: масштаби і наслідки поширення»
Алла Лобанова, професорка, д.соціол. н., розкрила тему «Соціальний контроль в умовах війни: агенти і псевдоагенти та їх цілі»
Наукові доповіді, дискусії, які відбулися у форматі Конференції були гостро актуальними, цікавими, емпірично обгрунтованими і ціннісно-інструментальними, адже головним месседжем усіх учасників Конференції була стратегічна мета українського соціологічного товариства – достойно тримати науковий фронт у протистоянні російській агресії і збереженні української державності.