Незважаючи на час воєнного стану, студенти – учасники народного камерного хору «Crescendo» під керівництвом В. Сергєєвої в образі яскравих колядників традиційно побажали щастя, добробуту та миру викладачам-науковцям на засіданні Вченої ради КДПУ та цьогоріч зробили важливу для кожного громадянина нашої держави справу: зібрали грошову допомогу для Збройних Сил України, яку витратили на ліки нашим Захисникам і передали до штабу волонтерського центру.
Дякуємо всім учасникам камерного хору і неймовірному керівнику Вікторії Сергєєвій за невтомну працю, високий рівень відповідальності і співчуття!
Більш детально - на сайті КДПУ:
Важлива місія з нагоди улюбленого свята
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 142
Студенти музично-хореографічного відділення факультету мистецтв, відзначені за досягнення в навчальній, творчій, суспільно-громадській і волонтерській діяльності виконкомом міської ради, ректоратом і деканатом університету, частину коштів задонатили на підтримку наших захисників у найгарячіших точках виборювання правди, свободи і незалежності нашої країни.
Дякуємо всім за причетність до праведної дії - акції "Допоможи Захисникам", щире співчуття і розуміння воєнної ситуації, активну громадянську позицію і любов до рідної землі !
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 180
В рамках ініціативи «Допоможи захисникам» на музично-хореографічному відділенні пройшла акція збіру донатів на потреби ЗСУ. Ініціатором акції виступила кафедра музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки КДПУ, зокрема, викладача кафедри Грежинець Ю.В. Студенти, яким за рішенням профбюро відділення, була виділена допомога, всі кошти перевели на допомогу нашим захисникам. Кошти у сумі 3.200 грн. були спрямовані на придбання тепловізору для наших військових на передовій.
Дякуємо всім, хто долучився до благодійної акції. Робити добро дуже просто.
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! СЛАВА УКРАЇНІ!
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 116
Презентація на тему "Українське мистецтво крізь призму реалій сьогодення" - 3 жовтня 2022 о 19.20.
Екскурсія на виставку знищеної військової техніки - 4 жовтня 2022 о 17.00.
Круглий стіл на тему: «Козацькому роду нема переводу» присвячений Дню захисника України 17 жовтня 2022 о 12.50.
Повідомлення на тему "Протиепідемічні заходи від Covid-19" - 14 листопада о 19.20.
Дебати на тему "Проблеми гендерного насильства" - 14 листопада 2022 о 17.00.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 177
14.11.2022 відбулася кураторська година у студентів групи ХХК-22 (куратор Андрейчик Б. О., староста Марчук Д.). Ця зустріч була розподілена на три умовні блоки.
В першому блоці куратором було висвітлено особливості технічних та практичних моментів до підготовки і успішного складання першої в житті хореографів екзаменаційної сесії.
В другому тематичному блоці була розглянута тема: "Протиепідемічні заходи від Covid". На сьогоднішній день ця тема залишається актуальною, тому студенти підготували інформацію про вірус і рекомендації, як убезпечити себе від ураження.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 151
14 листопада 2022 року на кураторській годині студенти групи МХКм-22 (куратор Міщанчук В.М., староста Заіменко Марія) згадували легендарну постать – Григорія Савича Сковороду, говорили про нього не тільки як про філософа, богослова, поета, педагога, а ще й видатного композитора та виконавця. Навчаючись у Києво-Могилянській академії студент Сковорода оволодів грою на скрипці, органі, флейттраверсі (поперечна флейта), віртуозно грав на лірі, гуслях, бандурі та був незамінним учасником оркестру. Маючи прекрасний голос Григорій Савич співав у Придворній співочій капелі Петербурга. Повернувшись на Батьківщину, Сковорода ділився своїми музичними знаннями. Під час викладання в Харківському колегіумі та як Приватний сільський вчитель, Григорій Савич проводив свої нетрадиційні заняття, тримаючи в руках сопілку і флейту. Багато імпровізував, вів заняття з хором у супроводі органа, займався зі шкільним оркестром, запрошував лірників і співав із ними українських пісень, свої канти. На музичних вечорах у Харкові співав і виконував соло на флейті.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 1082
14 жовтня 2022 року о 12-50 на кураторській годині в групі МХК-21 (куратор О. Ярошенко, староста В. Горобей) було проведено арт-екскурсію на тему «Творчими шляхами Григорія Сковороди», присвячену 300-річчю з дня народження. Студенти познайомились із унікальною постаттю людини, яка до учнів приходила з сопілкою і флейтою, давала уроки співу, імпровізуючи на інструментах, займалась з хором, оркестром у супроводі органа, запрошувала лірників і співала із ними українських пісень та свої канти. Були вражені глибиною і мистецькою спрямованістю філософських поглядів Сковороди: філософію сприймав як «найдосконалішу музику», власні поезії називав піснями, симфоніями, сонатами, а слово звучало для нього як мелодія, бо, за його розумінням, «музика промовляє до душі нашої», в якій він бачив «джерело думок вдячних» і спосіб узагальнення світу.
Як приклад для наслідування сприйняли студенти факти з життя Сковороди про визначення подальшої музичної кар’єри, яка обумовлювалась володінням багатьма музичними інструментами, гарним голосом, обізнаністю у царині музики і мистецтва. Актуальною і до сьогодення виявилась у сприйнятті студентів і поетична спадщина письменника («Сад божественних пісень», «Байки харківські»), і життєздатність і впізнаваність пісень «Ой ти, птичко жовтобока», «Стоїть явір над водою».
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 982
31 жовтня у групі мхк-21 відбулась кураторська година на теми
"Український менталітет" та "Організація та способи активного відпочинку, методи психогенного тренування та регуляції сну" (доповідачі Садиріна Катерина та Горобей Владислава).
Група познайомилась з особливостями української культури (література, музика, традиції приймання гостей та ін.) та історії, що вплинули в подальшому на український менталітет.
Також ознайомилися з актуальною темою сьогодення, а саме - активний відпочинок та регуляція сну, були обговорені варіанти активностей, що можуть бути реалізовані у воєнний стан задля збереження безпеки.
Окрім того, учасники групами поділилися своїми способами підтримання активності та режиму сну.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 240
31 жовтня 2022 року на музично-хореографічному відділенні факультету мистецтв відбулася урочиста посвята у студенти першокурсників. Захід відбувався в дистанційному форматі, який не став на заваді гарному настрою.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 276