16 травня 2022 року студент групи МХК-20 (куратор О.Черніж, староста С.Довгаль) провели бесіду-реквієм, присвячену жертвам політичного терору 1937-1938 років, здійсненого радянською владою союзу. Мова йшла про наступне: часи «Великого терору» у масовій свідомості населення СРСР позначені тотальним страхом та недовірою. Нічні арешти сусідів, підозри колег на роботі, друзів, родичів, пошук шпигунів та шкідників, острах доносів та обов’язок публічно таврувати ворогів народу були повсякденними. Громадяни писали доноси на колег, остерігаючись, що ті донесуть на них першими. Це стало типовим засобом вирішення особистих конфліктів із керівництвом, викладачами, родичами тощо.Більшість громадян, засуджених за політичними звинуваченнями, не отримали повної реабілітації, а їхні права не були повністю відновлені. Тому , 15 травня відзначається день пам'яті жертв політичних репресій з метою привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 108
16 травня 2022 року о 12-30 в групі МХК-21 (куратор О. Ярошенко, староста В. Горобей) була проведена інформаційна година-вшанування пам,яті жертв політичних репресій 1937-1938 рр. на тему «Великий терор 2937-1938 рр. в Україні». Після вступного слова куратора, питань щодо вшанування дати і подій, переглянули відео-документи «Великий терор в Україні», «Дозвольте розстріляти ще 1000 чоловік».
Обговорили зі студентами причини, обставини, наслідки репресивної політики правлячої верхівки колишнього радянського союзу, в тому числі, сталінського режиму; наголосили на неприйнятті всім цивілізованим світом таких проявів тоталітарного правління як голодомори, депортації, фізичне знищення; засудили потворне наслідування цих ганебних методів та вчинення геноциду Українського народу росією; зрозуміли, чому радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів на прикладі Биківнянського лісу - місця таємних поховань та усвідомили «керівну роль» і «завдання» Сталіна у Великому терорі 1927-1938 рр.; зосередили увагу саме на знищення мистецької та наукової еліти; ознайомились із жахливими цифрами засуджених, знищених, відправлених до в`язниць, виправно-трудових таборів, та вражаючими фактами про «Великий терор» в Україні в цілому.
Протягом сприйняття шокуючої інформації тих страшних часів проводили паралелі із сучасним станом нищівної імперської ідеології рф, її безумного очільника та «брехливих голосів» масового зомбування населення.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 121
2 травня 2022 року о 12-30 студенти групи ХХК-19 (куратоли кураторську годину на тему:" Ніколи знову!" присвячену військовим, які побороли фашизм у Другій світовій війні. Вшанували хвилиною мовчання героїв тих часів і сьогоденних, які зараз захищають Україну.
Війна - найстрашніша подія, що може існувати у світі. Вона каліче тисячи чи навіть міліони життів.
День Європи — свято, що відзначається 9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті.
Студенти групи МХК-18 (куратор О.Чеботаренко, староста Елеонора Пащенко) провели кураторську годину на тему «Це ніколи не повинно повторитись», присвячену Дню перемоги над фашизмом у Другій Світовій Війні і враховуючи реалії сьогодення - війна торкнулась і змінила життя кожної родини. Також привітали матусь, бабусь, жінок - захисниць, жінок волонтерів України у ракурсі Міжнародного Дня Матері.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 141
На кураторській годині 02.05.2022, у групі МХК-19 (куратор Варнавська Л.І., староста Анастасія Якімець) проводилася бесіда на тему "Пам'ятаючи минуле - маємо майбутнє", під час якої обговорювали події минулого та вшановували пам'ять про загиблих Другої Світової Війни. Проговорили про основні події того часу. Дискутували з приводу громадської діяльності.
Також були розглянуті способи допомоги студентам під час дистанційного навчання.
В академічній групі ХХК-20 (куратор Нечипоренко О.В., староста Марина Куц) студенти теж провели 2 травня 2022 року годину пам,яті: "Цього року 8 і 9 травня – День пам’яті та примирення і День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ми відзначаємо в умовах повномасштабної війни Росії проти України.
Зараз, як і в роки Другої світової, нам довелося взяти до рук зброю та захищати рідну землю, свою незалежність і свободу.
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з фашизмом, хто віддав своє життя за наше майбутнє. Ми у вічному боргу перед ними. Не існує слів, якими можна висловити вдячність…
Після Перемоги гасло «Ніколи знову» матиме для нас ще сильніше значення, адже нам на власні очі довелось побачити жахіття війни".
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 136
2 травня 2022 року студенти групи МХК-21 (куратор О. Ярошенко, староста В.Горобей) провели кураторську годину, присвячену роковинам трагедії на Чернобильській АЕС у ракурсі пізнання історії своєї країни, яка стосується чумаків, чумацького шляху, самобутньої культури чумацького життя. Студенти ознайомились з пізнавальним і цікавим культурно-освітнім веб-серіалом "Чумацькі пісні", який ініціювали і створили працівники Кропивницького музею музичної культури ім. Кароля Шимановського. 9 серія фільму саме розповідає про культурну спадщину, традиції, згадки про чумаків, які проживали в минулому на території Чорнобильської зони та постраждалих і виселених мешканців 178 населених пунктів, про яких нагадує Алея пам,яті, які пам,ятали чумаків та змогли зберегти самобутність їхньої культури.
Також, відзначили інформаційним повідомленням ювілейну дату - 110 років з дня народження відомого артиста театру і кіно, уродженця Нікополя - Володимира Дальського, творче життя якого було тісно пов,язано з Дніпром, Харковом, Києвом, Одесою.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 123
Студенти музично-хореографічного відділення активно долучаються до роботи волонтерського центру КДПУ: зібрані були кошти і закуплені канцелярські товари для дітей - тимчасових переселенців; також закуплені необхідні продукти для виготовлення вареників для наших захисників. Щира подяка всім, хто допомагає коштами, а особливо тим, хто є своєрідники "провідниками" зараз між викладачами, студентами і нашими мужніми воїнами - хто закупає і дставляє (Анастасія Басс, Софія Довгаль, студенти 4 курсу). Слава Україні! Героям слава!
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 191
Мистецтво і війна – це здавалося б непоєднані речі. Проте за останній місяць увесь світ замайорів синьо-жовтими кольорами. Це митці на всіх континентах об’єднуються у спільній меті – донести світові правду про війну в Україні.
Студенти групи МХК-21 (куратор Олена Ярошенко, староста Владислава Горобей) 18 квітня 2022 року провели кураторську годину, на якій на прикладах життєвої і творчої діяльності видатних митців минулого – і сучасного намагалися провести паралелі знецінення та знищення української мови, українського менталітету, української культури як загальнонаціональної.
Поряд з інформацією про Миколу Лисенка (до 180 річниці із дня народження, 1842-1912) як про батька української музики, який сформував базіс композиторської школи і зоставив безцінну спадщину, зосередили увагу на складний час для України у складі російської імперії та Емському Указі 1876 року, який забороняв українську мову, літературу, друкування нот і мав на меті витіснення української культури взагалі…
Під час знайомства з французьким і американським артистом балету, балетним педагогом Ігорем Юскевічем (Юшкевичем, 1912-1994) до 110 річниці із дня народження, наголосили на тому, що цей визнаний майстер романтичного репертуару є виходцем з України, уродженець Полтавської області з міста Пирятин.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 160
4 квітня 2022 року студенти групи МХК-21 (куратор Олена Ярошенко, староста Владислава Горобей) на кураторській годині ознайомились із порядком організації та проведення евакуації населення (працівників) міста Криворго Рогу у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій (аварій) на хімічно-небезпечних об’єктах міста з виливом (викидом) небезпечних хімічних речовин (хлор, аміак, зарін).
До Дня пам’яток історії та культури України обговорили ситуацію в країні щодо запланованого російським Zлом зничтоження культурної спадщини українців під час війни, переглянули кінофільму «Пам,ятки Криворіжжя на полотнах митців». Інформацію підготувала Катерина Садиріна.
До 100-літнього ювілею із дня народження українського композитора, артиста Бориса Яровинського (1922-2000) Дарина Дмітрієва підготувала змістовну презентацію та музичні фрагменти з опери «Лейтенант Шмідт», сучасна і дотична до сьогодення мова яких зразу знайшла відгук в емоційному стані студентів.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 231
До творчого флешмобу-марафону "Руки геть від України! Ми переможемо!" долучилася солістка народної студії української пісні "Оберіг", студентка 2 курсу музично-хореографічного відділення Вікторія Євтушенко. Під впливом виконання пісні "Країна дітей" солістом гурту "Okean Elzy (Океан Ельзи) Святославом Вакарчуком, Вікторія перейнялась жахливою долею маленьких Янголят із знищеним майбутнім... діточок-біженців - травмованих, наляканих свідків чорного часу свого дитинства.
Знову горять, горять мости і зводяться стіни
Але тримають нам горішні основи
Діти, які, які проросли в небо країни
Діти, що стали нам продовженням мови
Відео тут Facebook
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 271
Сила України - в Єдності! І Батькам до лину, Та ніколи нам не стати, Перед ворогом на коліна!
До мистецького марафону КДПУ "Руки геть від України! Ми переможемо!" приєдналися палкі патріотичні серця студентів групи МХК-21 музично-хореографічного відділення (куратор Олена Ярошенко, староста Владислава Горобей). Виконання і відеомонтаж створили Дарина Дмітрієва, Олександра Кісіль за участі Анжеліки Приступи.
Відео тут - Facebook або Instagram
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 359