1 травня 2023 року о 12.50. студенти групи МХК-22 (куратор Сергєєва В.М., староста Анастасія Купінська) провели "Годину музики" з нагоди 190 ювілею з дня народження Йоганнеса Брамса на тему: «Й. Брамс його творчість, життя та факти» Прідготували: Яків Яковенко; Ялпута Андрій та Авдєєв Денис.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 36
01.05.2023 відбулась кураторській година у студентів групи ХХК-22 (куратор Андрейчик Б.О., староста Марчук Д.), яка була присвячена ювілейним, весняним датам, а саме 190 років від дня народження Йоганесса Брамса (07.05.1833-03.04.1897) та 60 років від дня народження Володимира Скуратовського (28.04.1963-02.06.2016). Цей захід був сповнений музичними творами, спогадами, цікавими фактами та новим знанням.
Біографія видатного німецького композитор Й. Брамса була висвітленна в доповіді Юлії Кузнецової, яка була сповнена ілюстративним матеріалом (світлини різного періоду життя, визначні місця, які пов'язані з композитором тощо). Сем'яхіна Карина та Марчук Діана презентували цікаві факти та підготували фрагменти його найвідоміших творів. Куратором також була надана характеристики стильових особливостей автора та їх вплив на подальшу музичну культуру.
Творчою спадщининою наступного митця проникся кожен учасник кураторської години, адже куратор Андрейчик Богдан мав щасливу долю протягом багатьох років спілкуватися, займатися композицією та рядом інших музично-теоретичних дисциплін з видатним композитором сучасності, поетом, мистецтвознавцем Володимиром Іллічем Скуратовським. Володимир Скуратовський в своїй творчості поєднував найкращі традиції эпохи романтизму разом з сучасними тенденціями. Його музиці притаманна легкість, прозорість і разом з тим високий рівень виконавської складності (об’ємна фактура, збагаченість мело-ритмічної структури, витончена художня програмність та ін.). В своєму стильовому різноманітті автор продовжує та збагачує новими барвами жанри минулих століть. Композитор залишив велику культурну спадщину, а саме фортепіанні, камерно-інструментальні, вокальні твори, опуси для симфонічного оркестру, літературні збірки тощо. Відкритість, щирість, любовь до кожного, усі ці якості характеру композитора ми можемо знайти в його творчому доробку. Невичерпна любов, поважне ставлення до мистецтва, високий рівень знань, інтелігентність стали запорукою його успішної не лише музикознавчої, а й педагогічної діяльності. Володимир Скуратовський для багатьох учнів, студентів став рушійною силою, орієнтиром на шляху становлення професійної кар’єри.
Тож продовжуємо наслідувати найкращі традиції наших учителів!
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 53
01.05.2023 відбулася кураторська година магістрів групи МХКм-22 (куратор Міщанчук В.М., староста Заіменко Марія), присвячена 37-й річниці найбільшої трагедії минулого сторіччя. Про змістовність матеріалу, сумлінність підготовки і візуальне висвітлення тематики кураторської години наглядно показує ретельно підготовлена презентація.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 25
Доповідь на тему " Сучасні запити людини та світові ресурси"відбулась 17 квітня о 18.00. Провели Погорєла Марія та Авдєєв Денис. Цей захід був проведений на честь 15 квітня, коли світова спільнота відзначає "День екологічних знань".
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 31
На цьому тижні - 17 квітня - кураторська година у студентів групи ХХК-22 (куратор Андрейчик Б.О., староста Марчук Д.) відбулась в очному форматі. У зв'язку з широкою зацікавленістю студентів правовою стороною навчання на розгляд було винесенно тему " Права та обов'язки студентів". Сем'яхіна Карина доповіла про нормативно правові акти, які регулюють освітній процес, а саме Конституція України (її детальний розгляд було зроблено на минулій кураторській годині), Закон України "Про вищу освіту", нормативна-правова база університету та низка інших документів. Селевко Маргарита та Марчук Діана ознайомили усіх з основними документами університету, де висвітлити специфіку різних взаємовідносин між здобуваючами вищої освіти та структурними підрозділами навчального закладу. Анна Рострепенко звернула увагу в своїй доповіді на шляхи розвитку сфери вищої освіти та головні ідеї державної політики стосовно інтеграції в європейський освітній простір.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 57
17 квітня 2023 року о 13-50 на кураторській годині студенти групи МХК-21 (куратор Олена Ярошенко, староста Владислава Горобей) у форматі педагогічний турніру і за допомогою вчителя, тренера освітніх програм, проєктного координатора "Громадянська освіта": онлайн-курс Миколи Попадюка обговорили тему «Вплив мас-медіа на культурно-мотиваційну поведінку студентства». Підготувала тему Олександра Стравинська.
Студенти пригадали поняття "мас-медіа", "масова комунікація"; обговорили умови та комунікації, через які отримуємо інформацію в суспільстві (книги, періодика, телебачення, інтернет тощо).
Познайомились з видами медіатексту та особливостями його сприйняття. Зокрема, звернули увагу на банківські банкноти різних держав як один з видів подання медіатексту; з,ясували, яку інформацію можемо отримати. Переглянули функції, які виконують мас-медіа та їх особливе значення в нашому житті воєнного часу. В ході проведеного турніру дійшли висновку: потеба у гігієні інформаційного потоку та фільтруванні інформації з метою збереження фізичного та психологічного стану.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 57
03.04.2023 відбулася кураторська година у студентів групи ХХК-22 (куратор Андрейчик Б.О., староста Марчук Д.). Наша тема звучала так: «Основа держави Конституція».
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 53
3 квітня 2023 року о 13-50 на кураторській годині студенти групи МХК-21 (куратор Олена Ярошенко, староста Владислава Горобей) зустрічали Весну. Підготувала грунт для спілкування - змістовну презентацію на тему "Календарно-обрядові пісні весняного циклу" - Кобилко Владислава.
Із зацікавленістю переглянули яскраву презентацію теоретичної частини та дві частини музичного відеофільму "Веснянки" виробництва студії "Древо" із відомими ведучими - фольклористом, заступником директора МЦНК Музею Івана Гончара Мирославою Вертюк і етнологом, кандидатом мистецтвознавства Маргаритою Скаженик.
Всі разом пригадали народні весняні традиції, звичаї і автентичне музичне наповнення весняних свят і обрядів; отримали естетичну насолоду від сприйняття народних обрядових пісень у виконанні різних фольклорних колективів; відчули красу і неповторність не тільки народної творчості - веснянок, гаївок, хороводних ігор, петрівок, Великодніх розваг і обрядів, а й співучості та мелодійності рідної української мови.
Початок життя, його зародження відбувається саме навесні і студенти її творчо зустріли.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 40
Флешмоб на тему: "Збережемо світ разом" 20 березня о 18.00 відбувся у групі МХК-22 (куратор Сергєєва В.М., староста Купинська Анастасія). Підготували і провели Босенко Анастасія і Газієва Вікторія: "Ми вшановуємо "Всесвітній день Землі" і "День весняного рівнодення". Це свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа".
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 47
20.03.2023 Відбулась кураторська година у студентів групи ХХК-22 (куратор Андрейчик Б.О., староста Марчук Д.) під час, якої пройшов диспут на тему: «Збережемо світ разом».
Враховуючі екологічні проблеми, які все частіше виникають на фоні активної людської діяльності, зазначення тема є необхідним важелем у становленні правильної екологічної свідомості, яка є однією з основ формування європейського суспільства.
- Автор: музично-хореографічне відділення
- Перегляди: 15