Кафедра музикознавства, інструментальної
та хореографічної підготовки
Факультет мистецтв

Історія кафедри бере початок з 1973 року, коли свою роботу розпочала предметна комісія з теорії й історії музики, спеціального інструменту та спеціальних методик. Її очолював (на громадських засадах) старший викладач М. О. Ворона. У вересні 1980 року була створена кафедра теорії, історії музики та гри на музичних інструментах, яку в 2008 році перейменовано на кафедру музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки. З 2006 року на кафедрі здійснюється підготовка за двома спеціальностями – «Музичне мистецтво» та «Хореографія». У різні періоди роботи кафедри її очолювали: канд. пед. наук, доц. Н.Ф. Вишнякова (1982–1983 рр.), канд. пед. наук Л.М. Філатова (1983–1984 рр.), ст. викладач Г.О. Білоненко (в.о. завідувача кафедри з 1984–1986 рр.), канд. пед. наук, доц. Л.М. Філатова (1986–1993 рр.), канд. філос. наук, проф. А.М. Шульженко (1993–2004 рр.), канд. пед. наук, доц. І.В. Могілей (2004–2006 рр.), канд. філос. наук, доц. О.І. Шрамко (2006–2015 рр.), канд. пед. наук В.М. Міщанчук (2015 - березень 2022 рр.), д. пед.наук, професор Овчаренко Н. А. (з квітня 2022 і донині).

На кафедрі здійснюється підготовка фахівців за спеціальністю «Музичне мистецтво» (спеціалізація: художня культура) за рівнями вищої освіти «бакалавр», «магістр» та спеціальністю «Хореографія» (спеціалізація: організація роботи хореографічного колективу) за рівнем вищої освіти «бакалавр».

Потужний науково-педагогічний потенціал кафедри працює над удосконаленням та модернізацію навчально-виховного процесу, створенням умов для розвитку творчої особистості, реалізації її здібностей та можливостей у практичній діяльності. На кафедрі працює 6 творчих колективів, 2 з яких мають звання «Народного»: Народний український оркестр народних інструментів (кер. ст. викл. Білоненко Г.О.); Народний ансамбль народного танцю «Любава» (кер. викл. Брисін О.В.); інструментальний ансамбль «Sound-Mezzo» (кер. канд. пед. наук, доц. Міщанчук В.М.); інструментальний дует «Калинка» (кер. ст. викл. Білоненко Г.О.); театр сучасного танцю «Версаль» (кер. викл. Д.Г. Цемах); студія сучасної хореографії «Liberta» (кер. викл. Ю.В. Грежинець). Професійному зростанню студентів сприяє активна концертна діяльність, вони є постійними учасниками університетських, міських, обласних культурно-мистецьких заходів. Щорічно студенти кафедри беруть участь у творчих змаганнях та отримують призові місця, найвищі нагороди «Гран-Прі» на міжнародних, всеукраїнських, регіональних конкурсах, фестивалях і олімпіадах.

На кафедрі у 2002 році розпочала роботу Олімпіада-конкурс студентів-виконавців на музичних інструментах, у 2017 році –Відкритий регіональний конкурс музикантів-виконавців «Музичний дивоцвіт», у 2019 році – І Всеукраїнський конкурс музикантів-виконавців «Музичний дивоцвіт», метою яких є збереження та розвиток кращих традицій вітчизняного музично-виконавського мистецтва; виявлення та підтримка талановитої молоді; підвищення виконавської майстерності солістів і творчих колективів.