Кафедра педагогіки
Криворізький державний педагогічний університет

img6

У межах співпраці Криворізького педагогічного з міжнародними організаціями ЮНІСЕФ та USAID на базі університету створено «Простір дружній до дитини» – безпечне місце, де діти та їхні батьки можуть отримати безплатну логопедичну, психологічну, соціальну та юридичну підтримку.

28722

img8

Викладачі КДПУ плідно співпрацюють із закордонними колегами, налагоджують та підтримують академічні контакти з різними закладами вищої освіти міжнародного рівня. Уже стало певною традицією, що професор кафедри перекладу та слов'янської філології, д-р філол. наук, проф. М. В. Варданян бере участь у семестрових циклах лекцій «Aktuelle Fragen der Sprach- und Translationswissenschaft» на базі Інституту письмового та усного перекладу Гайдельберзького університету (Німеччина).

28631

img10

У грудні 2024 року в німецькому видавництві Ibidem Verlag побачила світ колективна монографія «Language and Power in Ukraine and Kazakhstan. Essays on Education, Ideology, Literature, Practice, and the Media», присвячена дослідженню взаємозв’язків між мовою, суспільством та владою на пострадянському просторі. Монографію було створено в результаті редакторської співпраці між професором кафедри перекладу та слов’янської філології КДПУ Наталею Кудрявцевою та професором Університету Індіани (США) Деброю Фрідмен.

28592

img9

4–8 листопада 2024 року представники Криворізького педагогічного взяли участь у навчальному візиті до м. Берлін (Німеччина) в межах проєкту Erasmus+ KA2 «BURN». Програма заходу об'єднала українських і міжнародних фахівців для обміну досвідом і розробки стратегій підтримки.

28530

img8

На початку 2024 року доцент кафедри туризму та економіки Вікторія Пацюк приєдналася до команди ландшафтних архітекторів на чолі з криворізькою фахівчинею Анною Кульвановською. Разом вони підготували заявку на ревіталізацію Кресівського (Жовтневого) затопленого гранітного кар’єру як частини Зеленого маршруту в Кривому Розі.

28405

1

11 листопада 2024 року стартував онлайн-проєкт кредитної мобільності здобувачів вищої школи «Осіння філологічна школа 2024», до якого долучився факультет української філології в межах договору про співпрацю між Криворізьким державним педагогічним університетом та Ніредьгазьким університетом (Угорщина). Тема філологічної школи – «Літературно-культурні взаємини України та Угорщини: текст, контекст».

28187

1

Улітку 2022 року між Криворізьким державним педагогічним університетом і Ґрайфсвальдським університетом (м. Ґрайфсвальд, Німеччина) було укладено угоду про партнерство в межах європейської програми академічної мобільності Erasmus+. Базовою кафедрою університету, яка відповідає за співпрацю з Ґрайфсвальдським університетом, є кафедра перекладу та слов’янської філології. Програма академічної мобільності розрахована як на викладачів, так і на студентів. Академічна мобільність для викладачів передбачає стажування (Staff Mobility for Training) в Ґрайфсвальдському університеті тривалістю від одного тижня до трьох місяців поспіль. Цього року таке стажування пройшли професор Н. С. Кудрявцева – ініціатор і організатор приєднання університету до цієї програми, декан факультету іноземних мов К. В. Гостра і доцент Л. Л. Мацепура.

28166

img8

Криворізький педагогічний продовжує активно розвивати міжнародну співпрацю із західними партнерами. 29 жовтня 2024 року в Стокгольмі відбувся захід, організований Шведським інститутом, до якого була залучена проєктна менеджерка від нашої Альма-матер, доцент кафедри практичної психології Катерина Бондар.

28020

1

Викладачі КДПУ слідкують за світовими тенденціями розвитку науки та активно комунікують із закордонними колегами. Цьогоріч представник кафедри філософії Криворізького педагогічного вже втретє взяв участь у Всесвітньому філософському конгресі — міжнародній зустрічі філософів, що проводиться кожні п'ять років під егідою Міжнародної федерації філософських товариств.

27900

img11

Вчені КДПУ активно долучаються до міжнародної наукової діяльності. Нещодавно професорка кафедри перекладу та слов’янської філології підготувала енциклопедичну статтю про українську літературу для дітей та юнацтва в аспекті перекладу для американської The Literary Encyclopedia.

27735
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31