17 грудня 2024 р. відбувся круглий стіл кафедри філософії КДПУ «Мислити без кордонів: філософська спадщина Карла Поппера». Метою заходу було вшанування пам’яті К. Поппера та обговорення його філософського доробку в контексті актуальних викликів сучасної України.
Із вітальним словом виступив ректор Криворізького державного педагогічного університету, д. філос. н., проф. Ярослав Владиславович Шрамко. «К. Поппер є філософом, якого можна віднести до категорії великих; він був визначною постаттю для напрямів філософії ХХ ст. К. Поппер був прикметний тим, що він був одним із тих філософів, які зараз зустрічаються доволі рідко, – філософом енциклопедичного спрямування, який прагнув побудувати філософську систему, зробивши внесок в різні галузі філософії. Усі його висновки щодо філософських проблем, що потрапляли до фокусу його уваги, були цікавими, вартими осмислення й подальшого обговорення», – наголосив він.
Ярослав Владиславович також зауважив, що формат круглого столу, який включав елементи воркшопу, створив платформу для творчого обміну досвідом між членами філософської спільноти.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 247
ОГОЛОШЕННЯ
Шановні колеги!
17 грудня 2024 р. відбудеться круглий стіл «Мислити без кордонів: філософська спадщина Карла Поппера». Початок о 9.30. Захід відбуватиметься онлайн. Запрошуємо доєднатися усіх колег, аспірантів і студентів, хто цікавиться філософськими питаннями. Для реєстрації як слухач заповніть цю форму.
Програма круглого столу
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 313
25 листопада 2024 року відбулося чергове засідання Міжнародного наукового семінару «Post Scriptum», на якому з доповіддю на тему «Social Dimensions of Practical Identity» виступила асистент кафедри філософії Криворізького державного педагогічного університету О. Є. Оліфер.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 275
21–22 листопада 2024 року викладачі кафедри філософії, кандидати філософських наук, доценти А. І. Абдула та Г. А. Балута, взяли участь у пленарному засіданні XVI Міжнародної науково-практичної конференції «Філософія творчості у вимірі соціальних практик: гуманітарне знання і соціальні технології». Захід проходив у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» в онлайн-форматі.
Наші шановні колеги виступили з доповіддю на тему «Естетичний інтелект в освітній практиці як передумова формування творчих когнітивних сценаріїв». У межах конференції обговорювалися актуальні проблеми філософії творчості в умовах сучасних соціальних викликів.
Програма конференції включала секційні засідання за тематичними напрямами досліджень, а також проведення майстер-класу «Метод години слухання як шлях до профілактики емоційного вигорання у фахівців соціальної сфери», у якому взяли участь доценти А. І. Абдула та Г. А. Балута.
Цей науковий захід став важливою платформою для обміну досвідом щодо розвитку інноваційних підходів у роботі з молоддю й викладанні філософських дисциплін.
Бажаємо нашим колегам нових наукових звершень!
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 267
Кафедра філософії щиро вітає усіх причетних із Всесвітнім днем філософії!
Щорічно це свято розуму відзначають в третій четвер листопада. Вважаємо, що це свято - нагода замислитись про важливість роздумів, пошук істини та розуміння світу навколо. Філософія допомагає ставити важливі запитання, розширює горизонти мислення та надихає на пошук смислу. Сьогодні ми вшануємо мудрість, яка об'єднує людство у прагненні до добра, справедливості та знання. Викладачі кафедри філософії бажають усім причетним колегам і студентам, щоб філософські роздуми приносили світло й гармонію у ваші думки та життя!
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 263
06.11.24 відбулася зустріч освітянської спільноти з представниками кафедри філософії. К. філос. н., доц. Г. А. Балута виступила на науково-практичному семінарі «Наука на часі: особливості підготовки учнівських проєктів МАН наукового відділення філософії та суспільствознавства», який проходив у Криворізькій гімназії № 70. На зустрічі обговорювалися особливості написання дослідницьких робіт учнями з філософських та суспільствознавчих дисциплін, презентовані теми для учнівських робіт, розроблені доц. Г. А. Балутою. Також були презентовані освітні програми КДПУ. Плекаємо надію, що подібні заходи сприятимуть популяризації педагогічних спеціальностей серед криворізької молоді.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 333
Науковий журнал «Erkenntnis» був заснований філософами Віденського гуртка у1920х рр. Це одне з найдавніших видань з філософії в Європі. У журналі «Erkenntnis» свої статті публікували знані філософи і науковці ХХ ст.: Л. Вітгенштейн, Р. Карнап, О. Нейрат, У. Квайн, К. Поппер та ін. І сьогодні він залишається флагманом з аналітичної філософії. Видання включене до міжнародної науковометричної бази Scopus.
Раді повідомити, що д. філос. н., проф. Я. В. Шрамко у співавторстві з проф. Г. Ванзінгом, колегою з Рурського університету (м. Бохум, Німеччина), нещодавно опублікував результати спільного наукового проєкту з логіки, вписавши тим самим свій доробок в історію аналітичної філософії. Це результат наполегливої праці й плідного співробітництва між кафедрою філософії КДПУ та кафедрою логіки й епістемології Рурського університету. Також це продовження аналітичної традиції у філософії.
Щиро вітаємо Ярослава Владиславовича з публікацією наукового доробку в знаному журналі «Erkenntnis» і бажаємо нових звершень!
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 326
Викладачі кафедри філософії КДПУ постійно здійснюють обмін досвідом із зарубіжними філософськими колами. Із жовтня 2023 р. науково стажування у Рурському університеті (м. Бохум) проходить к. філос. н., доц. О. В. Мішалова, де займається дослідженням наративної філософії історії.
16 травня 2024 р. вона презентувала результати міжнародного стажування на науковому колоквіумі «Logic and Epistemology», який був організований філософським факультетом Рурського університету. Захід відбувався в змішаному форматі: онлайн та оффлайн. Тож, члени кафедри філософії КДПУ мали змогу долучитися до обговорення актуальних питань наративної філософії історії.
Олена Віталіївна виступила з доповіддю на тему «The Narrative of Cultural Convergency as a Framework and Tool for Changing the Way of History Writing», у якій розглядала історію як опис співпраці соціальних груп в межах держави, так і держав в наднаціональних угрупованнях. Після виголошеної промову відбулася плідна дискусія. Учасники колоквіуму мали нагоду поділитися обмінятися думками. Представники філософської спільноти з інших країн високо оцінили доробок Олени Віталіївни.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 588
17 січня 2024 року відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, наукового відділення філософії та суспільствознавства. У роботі журі взяли участь викладачі кафедри філософії к. філос. н., старший викладач М. М. Брюховецький і к. філос. н., доц. Г. А. Балута, які виконували дійсно відповідальне завдання: аналізували й оцінювали дослідження учнів старших класів у секціях "Філософія" та "Релігієзнавство". Колеги виступали як члени журіпротягом заочного оцінювання учнівських робіт, постерного захисту й публічного захисту науково-досліднцьких робіт. Подані роботи продемонстрували високий рівень дослідницької культури і наукової компетентності учнів та їх керівників – високопрофесійних педагогів – представників провідних освітніх закладів м. Кривого Рогу. Робота конференції, її мета і результати засвідчили якісний науковий інтелектуальний потенціал учнівської спільноти.
Зазначимо, що для викладачі кафедри філософії не вперше долучаються до організації конкурсу "Социс". Зокрема, М. М. Брюховецький кілька років поспіль упішно співпрацює з учнями, колегами та організаторами конкурсу задля вдосконалення якості конкурсних робіт, обговорення актуальних філософських проблем сьогодення. Сподіввємося й уподальшому продовжувати плідну співпрацю з освітянською спільнотою міста задля виховання майбутніх поколінь.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 473
Шановні співробітники університету й студенти!
Кафедра філософії Криворізького державного педагогічного університету вітає з Новим роком! Бажаємо в 2024 р. наснаги і наполегливості, ініціативності й креативності, миру та злагоди. Хай 2024 р. приносить тільки радісні звістки!
Коротко окреслимо основні досягнення кафедри філософії у 2023 р.
- Автор: Кафедра Філософії
- Перегляди: 568
Сторінка 1 із 2