Кафедра ботаніки та екології
Природничий факультет

За ініціативи фахівців кафедри ботаніки та екології 3 лютого 2022 р. проведено семінар, присвячений розбудові Смарагдової мережі (Мережі Емеральд) України.

У заході взяли участь:

• здобувачі вищої освіти (студенти академічних груп ЕКО-20, ЕКО-19, ЕКО-18, БХ-20, БП-18),
  • викладачі кафедри ботаніки та екології (зав.кафедри Я.В.Маленко, доц. Е.О.Євтушенко, доц. Н.В.Гнілуша, ст.викл. О.О.Кобрюшко, ст.викл. І.О.Комарова, асистент В.В.Перерва, асистент Є.В.Поздній);
  • наукові співробітники Криворізького ботанічного саду НАН України (наукові співробітники відділу оптимізації техногенних ландшафтів к.б.н. О.О.Красова,  к.б.н. М.О.Баранець, к.б.н. Т.А.Артюшенко; наукові співробітники відділу природної та культурної флори к.б.н. Г.Н. Шоль та к.б.н. О.М.Зубровська).

Під час зустрічі к.б.н., ст.науковий співробітник відділу оптимізації техногенних ландшафтів Красова Ольга Олександрівна презентувала грунтовну доповідь «Оселищна (біотопічна) концепція збереження біорізноманіття».

В ході обговорення проаналізовано особливості формування екомережі Дніпропетровської області та причорноморської частини басейну річки Інгулець.

Закцентовано на провідній ролі нової для України форми охорони природи, що впроваджується в рамках виконання вимог ратифікованої в Україні Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернської конвенції) Мережі Емеральд (Смарагдова мережа).

Студенти природничого факультету виявили зацікавленість проблематикою дослідження та висловили подяку науковцям і викладачам за можливість дізнатися про хід реалізації актуальних сучасних розробок науковців Криворіжжя.

7      9