Кафедра ботаніки та екології
Природничий факультет

09.02.2024 р. завідувач кафедри ботаніки та екології Євтушенко Е.О.взяв участь в засіданні Ради екологічного планування при міськвиконкомі. Обговорили результати виконання робіт з удоскналення технології буровибухових робіт у карєрах та розроблені рекомендації. Керівником екологічного відділу міськвиконкому Скакальським О.М. наголошено на необхідності застосування найкращих технологій буровибухових робіт у виробничій діяльності  ГЗК.

 Рада плануванння  Рада планування
 Рада плануваня  Рада планування2
24640

50 ВІДТІНКІВ СТУДЕНТСЬКОГО ЖИТТЯ 

 2Говорять, що студентські роки – це найкращий період у житті кожної людини. Навчання в університеті – це той час, протягом якого студенти повинні здолати всі перепони і негаразди на шляху до дорослого життя.Молода людина має навчитися планувати й ефективно проживати свій день; взаємодіяти з великою кількістю людей; навчитися спілкуватися як зі студентами-одногрупниками, так і з професорами; розібратися, що таке лекції і семінари або просто "пари"; зрозуміти новий підхід до навчання.

Саме тому кураторами постійно проводяться різноманітні виховні заходи. Один з таких відбувся 04.10.2023 року для студентів груп ЕКО-23 та БП-23 на тему: "Ціна нашої перемоги. Здобутки та результати роботи ЗСУ".

Метою заходу було формування національно-патріотичного духу у молодого покоління, високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, поваги до військовослужбовців та учасників бойових дій, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків.

 

23389

18.05.2022 асистент кафедри ботаніки та екології Перерва В.В. разом зі студентами-біологами ІІІ курсу природничого факультету обговорила тему «Криваві секрети Ренету Симиренка».

Усі куштували сокові ніжно-зелені  яблука, що зберігають смак до весни і називаються  Ренетом Симиренка.  Та не всі знають, що це яблуко було «репресованим». Його перейменували на «зеленку Вуда» й витіснили з України, щоб не нагадувало українцям свого автора – відомого вченого Левка Симиренка і весь славний своїми справами рід українських патріотів – Симиренків.

Найкращими якостями обдарувала українська земля цей рід: талантом й розумом, працьовитістю й порядністю, шляхетністю й манерами, жертовністю та чи не найбільше – любов’ю до України.

Значні здобутки цього роду в цукровому виробництві (пісково-рафінадний завод, цукрокомбінат), машиномубудванні (виробництво устаткування), суднобудування (перші металеві пароплави «Українець» та «Ярослав Мудрий»), садівництві (селекція сортів плодових культур, помологічний розсадник).

Сприяли провітницькій діяльності: фінансування друку  «Кобзаря» Т.Г.Шевченка, стипендіальне забезпечення історико– філологічного факультету університету св. Володимира (стипендія Симиренків), пожертви на благі справи та мецентацтво фірми «Брати Яхненки і Симиренко» - це лише частка внеску представників родини Симиренко.

Крім того Платон Симиренко заклав у Млієві унікальний дендропарк, а згодом славетні оранжереї й розсадник, який пізніше було перетворено у науково-дослідний інститут, який діє і сьогодні.

Цей родовід гідний подиву, адже за своє вільнодумство, високу порядність, чесність і людяність був повністю понищений та репресований.

  1   4

 

3  2

 

19287

захист

Сучасність вимагає обізнаності в діях у випадку надзвичайних ситуацій. Викладачі кафедри ботаніки та екології регулярно проводять інформаційні бесіди зі студентами різної тематики: дії учасників освітнього процесу у випадку надзвичайних ситуацій, правила евакуації, радіаційної та хімічної безпеки.

 

18958

07.12.21 відбулася інформаційна бесіда «16 днів проти гендерного насильства» студентів академічних груп ЕКО-19 та ЕКО-20, куратор – асистент Перерва В.В.

Основною метою заходу було аналіз стану проблеми насильства  та його видів; сприяння попередженню проявів насилля; формування толерантності, поваги  до гідності іншої людини, нетерпимого ставлення до насильницьких дій.

Screenshot 2021 12 07 Screenshot 2021 12 07 132137

17733

23.11.2021 проведено кураторську годину зі студентами-екологами академічних груп ЕКО-19 та ЕКО-20 (куратор асистент Перерва В.В.).

Кураторська година була присвячена розгляду таких питань:

       1. Стан відвідування занять та поточна успішність студентів.

        2. Обговорення доповідей до Дня пам’яті жертв голодомору  «Голодомор – біль у серці України».

До онлайн відеоконференції приєдналась завідуюча кафедри ботаніки та екології Я.В.Маленко, яка ознайомила студентів з нормативною базою КДПУ, зокрема оновленим «Положенням про індивідуальну освітню траєкторію здобувачів вищої освіти у Криворізькому державному педагогічному університеті».

Розглянуто питання дисципліни, прав та обов’язків студентів.

Студенти взяли активну участь в обговоренні проблемних питань.

23.11.2021 кур год23.11.2021 кур год2

17583

21 квітня відбулася онлайн-зустріч, організована викладачами кафедри ботаніки та екології та активними небайдужими представниками студентства природничого факультету.

Цей захід присвячений трагічній події, про яку боляче говорити, неможливо мовчати, про яку ніхто за жодних обставин не повинен забути, яка ніколи не повинна повторитися!

26 квітня 2021 року – 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи.

01

Чорнобиль – біль, відчай, трагедія, невідомість, пекло, радіація, катастрофа, подвиг, пам’ять, попередження на майбутнє. Сьогодні ми згадаємо цю подію, вшануємо пам’ять героїв, згуртуємо свої зусилля задля досягнення екологічної безпеки країни, суспільства, нашої домівки – планети Земля.

Поліна Федорович повідомила про історію створення, експлуатацію та причини аварії на Чорнобильській АЕС.

02012

Наталя Никитенко та Валерія Рябоштан висловили шану пам’яті ліквідаторам аварії: пожежникам, працівникам станції, солдатам, транспортникам та усім, хто неймовірними зусиллями й навіть ціною життя ліквідували пожежу на ЧАЕС.

0304

Олена Баженова наголосила на наслідках катастрофи, адже радіація – невидимий і тому підступний ворог усього живого. Від неї неможливо вберегтися, захистити себе і природу.

0507

Спогадами про трагічний рік та події травня 1986 року поділився завідувач кафедри зоології та методики навчання біології Стригунов Володимир Іванович.

Усі учасники взяли участь у створенні хмаринки слів на основі асоціацій, які виникають, коли ми чуємо «Чорнобиль».

011

Хто, як не ми – природознавці, екологи, майбутні вчителі біології, хімії, фізичної культури, науковці і викладачі – буде нести людству, молоді знання, застерігати від помилок, що призводять до необоротних трагічних подій, особистих, національних, загальнолюдських катастроф?

Майбутнє у сучасному.

Трагедія не повинна повторитися.

Безпека та процвітання – результат спільної праці і відповідальності!

Наприкінці конференції ведучі анонсували проведення книжкової виставки, підготовленої працівниками бібліотеки КДПУ

«Чорнобиль. Від екології душі – до екології природи (До Дня пам’яті Чорнобильської трагедії)». 

15363

9 квітня 2021 року в групі ЕКО-20 та ЕКО-19  проведена кураторська година (куратор – асистент кафедри ботаніки та екології Перерва В.В.) "Від екологічних знань до екологічної свідомості", присвячена Дню екологічних знань, який відмічається 15 квітня.

Основним завданням цього дня є популяризація екологічних знань, формування екологічної культури населення, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища.

Screenshot 2021 04 09 121801 Screenshot 2021 04 09 122317

15181

чорнобиль знак

Кафедра ботаніки та екології Криворізького державного педагогічного університету планує проведення інформаційно-просвітницького заходу, присвяченого 35-роковинам Чорнобильської катастрофи, вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції

ЧОРНОБИЛЬ: КАТАСТРОФА, ПОДВИГ, ПАМ’ЯТЬ, ПОПЕРЕДЖЕННЯ НА МАЙБУТНЄ

14:00 21 квітня 2021 р.

Запрошуємо приєднатися до онлайн-конференції усіх бажаючих

Посилання:  https://us04web.zoom.us/j/5348049417?pwd=eHRCTGkzU3pQNnJOMXlZZ2pwVUt2UT09

Ідентифікатор конференції: 534 804 9417

15125

Щороку кафедра ботаніки та екології КДПУ активно долучається до всеукраїнської акції "Первоцвіт".

Цьогоріч, незважаючи на карантинні обмеження, планується ціла низка інформаційних та просвітницьких  заходів спрямованих на охорону та збереження  ранньовесняних видів рослин Криворіжжя, як онлайн так і офлайн (з дотриманням протиепідемічних вимог та обмежень).

Усіх бажаючих запрошуємо долучитися до заходів.

Дата

Назва заходу

Відповідальний

03.04.2021

Відкрита екскурсія "Збережемо первоцвіти Червоної Балки Північної".

к.п.н.ст.викладач  Кобрюшко О.О.

10.04.2021

Відкрита екскурсія "Первоцвіти Криворіжжя".

к.п.н.ст.викладач  Кобрюшко О.О.

квітень-травень

Розміщення інформаційних матеріалів щодо охорони первоцвітів та відповідальності за їх знищення.  

к.п.н.ст.викладач  Кобрюшко О.О.

асистент Перерва В.В.

квітень-травень

Роз'яснювальна робота серед студентів університету.

куратори академічних груп

 IMG 101220210403 103628 min20210403 110430 min

НАГАДУЄМО! За порушення умов зростання рослин, занесених до Червоної книги України, незаконне вилучення з природного середовища, а також порушення умов утримання рослин у ботанічних садах, дендрологічних парках, інших спеціально створених умовах, що призвело до їх загибелі, тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого (стаття 90 з Кодексу України про адміністративні правопорушення).

 

15054
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30