Кафедра ботаніки та екології
Природничий факультет

Орієнтовна тематика курсових робіт з методики навчання біології

для студентів IV курсу спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)

на 2022-2023 н.р.

1. Форми та методи позаурочної роботи з біології.
  2. Методика формування екологічних знань в процесі вивчення шкільного предмета «Біологія».
  3. Методика формування екологічної культури учнів в процесі вивчення шкільного предмета «Біологія».
  4. Форми та методи самостійної роботи учнів при вивченні шкільного предмета «Біологія».
  5. Організація науково-дослідної роботи з біології учнів 10-11-х класів.
  6. Вдосконалення форм і методів екологічного виховання учнів в процесі вивчення біології.
  7. Вивчення біології в школі за допомогою програмованого навчання.
  8. Використання ігрових моментів на уроках біології.
  9. Використання краєзнавчого матеріалу при вивченні біології в школі.
  10. Використання краєзнавчого матеріалу при викладанні біології в __ класі.
  11. Дидактичні умови використання ігрових технологій в процесі вивчення біології.
  12. Дидактичні умови розвитку творчої активності учнів __ класу засобами самостійної роботи з біології.
  13. Екологічне виховання школярів у процесі вивчення біології у __класі.
  14. Інноваційні технології формування науково-дослідницької діяльності учнів 10-11 класів у процесі навчання біології.
  15. Інтерактивні методи навчання та їх використання в процесі вивчення біології.
  16. Методика викладання теми «Клітинна будова рослин» при вивченні біології.
  17. Методика дослідницької діяльності на уроках біології та в позаурочний час.
  18. Методика дослідницької роботи учнів на шкільній навчально-дослідній ділянці.
  19. Методика естетичного виховання учнів в процесі вивчення біології.
  20. Методика застосування засобів наочності під час вивчення ботаніки.
  21. Методика організації біологічних екскурсій.
  22. Методика організації позашкільної роботи з біології.
  23. Методика організації та проведення заходу «Тиждень біології».
  24. Методика організацій ботанічних екскурсій.
  25. Методика проведення уроків з екологічним змістом при вивченні ботаніки.
  26. Методика проведення фенологічних спостережень у позаурочній роботі з біології.
  27. Методика роботи вчителя біології з обдарованими учнями на уроках біології.
  28. Методика формування екологічних знань в процесі вивчення біології.
  29. Методика формування екологічних знань в процесі вивчення флори Криворіжжя.
  30. Методика формування пізнавального інтересу учнів в процесі вивчення біології.
  31. Методика формування пізнавального інтересу учнів в процесі вивчення рудеральної флори Криворіжжя.
  32. Методика формування пізнавального інтересу учнів в процесі вивчення сегетальної флори Криворіжжя.
  33. Методика організації пізнавальної діяльності учнів в процесі вивчення біології.
  34. Міжпредметні зв’язки в процесі вивчення біології.
  35. Організація науково-дослідної роботи з біології учнів старших класів.
  36. Проектування змісту науково-дослідницької діяльності учнів __ класів у процесі навчання біології та екології.
  37. Розвиток професійних компетентностей на уроках біології та в позаурочний час.
  38. Систематизація і узагальнення знань учнів під час вивчення біології в __ класі.
  39. Факультативи в системі формування науково-дослідницьких компетенцій учнів __класів в процесі вивчення біології та екології.
  40. Формування наукового світогляду та переконань учнів у процесі вивчення біології.

19594