Кафедра ботаніки та екології
Природничий факультет

Арктичний холод з півночі Європи своїми циклонами може й приніс поціновувачам зимової пори ту саму сезонну “казку”, але й наробив чимало шкоди. Рясні опади та різке зниження температури зробили свою справу: Кривий Ріг поринув у кригу, і це - матиме наслідки.

Зимова казка чи катастрофа? З таким запитанням звернулись місцеві журналісти krivbass.city до Едуарда Євтушенко, завідувача кафедри ботаніки та екології КДПУ.

Зелений світ Кривого Рогу дуже різноманітний: у місті є поодинокі насадження, парки, алеї, сквери, місця спеціального користування. Всюди дерева мають видове розмаїття у цих місцях, і різні види - по-різному відреагували на обледеніння.

Здебільшого, ламалися гілки у тих дерев, які мають розгалужену крону, тобто велику кількість обростаючих гілочок. Під значною масою льоду вони й ламалися, бо ж їх багато. Так, наприклад, майже неушкодженими залишилися каштани, завдяки своїй системі росту. Ще один фактор - щільність деревини, залежно від якої різні види реагували на льодову навалу після негоди. В результаті потужної циклонічної діяльності дерева з низькою щільністю, розгалуженою й травмованою кроною та значними ушкодженнями, з високою вірогідністю, відновити не вдасться.

clnzj8y8wemotxto  yhmyvg9igvk3qd31
Липень 2024