17 травня 2022 року серед студентів факультету проведено годину спілкування до вшанування пам’яті жертв політичних репресій Придніпров’я «Полем скорботи».
Червоний терор та встановлення жорсткого контролю радянської держави над суспільним життям на Придніпров’ї розпочався з 20-х років ХХ століття. За так званий період Катеринославською губЧК було розстріляно 370 осіб, із них 194 – за бандитизм, 150 – за контрреволюцію, 16 – за посадові злочини, 4 – за шпигунство, 3 – за спекуляцію і 3 – за дезертирство. Репресивна політики в нашому регіоні проводилася проти селян, інтелігенції, робітничого класу, молоді, вірян і духовенства різних конфесій і церков, членів політичних партій соціалістичної та комуністичної орієнтацій, внутрішньопартійної опозиції у 1920-ті рр.
Студенти обговорили, що наразі теж відбуваються значимі події для України, адже зараз відбувається боротьба української нації за власну свободу та волевиявлення.
За даними істориків розстріляно і закатовано понад 5,2 тис мешканців Дніпропетровської і Запорізької областей. Меморіал «Поле скорботи» знаходиться на в’їзді до міста Дніпра, що побудований на символічному місці, адже саме тут у 1930-і та на початку 1950-х років був розташований спеціальний об’єкт НКВС. І саме тут ховали розстріляних жертв політичних репресій.
Про такі злочини потрібно пам’ятати, адже це дає наснагу продовжувати боротьбу.