10.05.2023 р. на факультеті дошкільної і технологічної освіти відбувся виховний захід до Дня памʼяті та примирення. Учасники заходу гр. СО-21 та куратор групи Іншакова І.Є., канд.філ. наук, доцент кафедри дошкільної освіти.
8 травня 2023 року Україна разом Європою та США відзначає День пам'яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні.
У 2023 році Україна відзначає це свято в умовах повномасштабної війни з рф. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Ми віримо, що незабаром у календарі свят України з'явиться нова святкова дата ‒ День Перемоги над рф.
- Автор: Факультет дошкільної і технологічної освіти
- Перегляди: 33
У групі ДВП-20 куратором Бадіцєю Мариною Володимирівною, була проведенна кураторська година година на тему "Великдень". Студенти мали можливість дізнатись про це велике християнське свято, його традиції та звичаї, а також цікаву інформацію, пов'язану з цим днем.
- Автор: Факультет дошкільної і технологічної освіти
- Перегляди: 47
09.03.2023 р. у групах ДВПм-22 та ДВм-22 було проведено кураторську годину (куратор Л.П. Древняк) присвячену Дню народження видатної постаті в історії України - Тараса Григоровича Шевченка. Це геніальний український поет, художник, прозаїк, драматург, політичний та громадський діяч. Він є творцем ідентичності українського народу та знаковою постаттю національної пам'яті України.
Твори митця наділені духом незламності та любові до рідного народу і землі. Постать Т.Г. Шевченка є уособленням непримиренного борця за справедливість, за національне і духовне відродження України.
Студенти декламували вірші поета, згадували видатні цитати автора, які так актуальні у складний теперішній час, а також підготували відеоролик.
Відеоролик про життєвий шлях Тараса Шевченка
- Автор: Факультет дошкільної і технологічної освіти
- Перегляди: 61
Щороку 8 березня весь світ відзначає Міжнародний жіночий день, який також ще називають Днем боротьби за жіночі права. Ця визначна дата дозволяє оцінити та відзначити досягнення представниць прекрасної статі у різних сферах людської діяльності в минулому та в наші дні.
У групі ДВП-20 з куратором М.Бадіцею була проведена виховна година до Дня 8 березня, де розглядали історію та способи святкування цього свята в різних країнах. Перші згадки про жіночий день стосуються Давнього Риму, коли дівчата та жінки вбиралися у святковий одяг та прямували до храму, щоб вклонитися богині Весті. У той самий день представниці прекрасної статі отримували різні подарунки від своїх чоловіків. Проте історія свята, що відзначається 8 березня, розпочалася в 1857 році.
- Автор: Факультет дошкільної і технологічної освіти
- Перегляди: 60
20 лютого 2023 року на факультеті дошкільної і технологічної освіти проведено кураторські години до Дня вшанування Героїв Небесної сотні. «Небесна сотня – перші герої російсько-української війни» – під таким гаслом обговорювалися події 9-ти річної давнини у групах СО-22 (куратор Штепа Л.Г.), СО-21 (куратор Іншакова І.Є.), ТОКМО-20 і ПСО-19 (куратор Волкова Н.В.), ДВП-19 (куратор Суятинова К.Є.).
Під час спілкування студенти і викладачі згадували Героїв Небесної сотні - людей, що мужньо і хоробро відстоювали нашу незалежність та нашу єдність. Людей, які вкотре довели, що Україна завжди боротиметься за свою свободу. Сміливість Героїв Небесної Сотні стала сміливістю для нового курсу нашої держави.
- Автор: Факультет дошкільної і технологічної освіти
- Перегляди: 32
16 лютого 2023 року на факультеті дошкільної і технологічної освіти проведено ряд кураторських годин, присвячених Дню єднання.
З метою залучення уваги до зміцнення єдності українців та підтримку всіх демократичних миролюбних сил у світі, для консолідації суспільства навколо територіальної цілісності, соборності та захисту незалежності України, у групах ДВП-22 і ДВ-22 куратором Штурко Г.І. проведено виховну годину на тему «МОЯ УКРАЇНО ЄДИНА! 16 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ЄДНАННЯ».
- Автор: Факультет дошкільної і технологічної освіти
- Перегляди: 28
5 грудня 2022 р. студенти факультету дошкільної і технологічної освіти долучилися до онлайн-заходу «Міжнародний досвід та перспективи боротьби з домашнім насильством», приурочений до Міжнародної правозахисної акції «16 днів проти насилля». Запрошені спікери: Цуркаленко Юлія Володимирівна к.ю.н., стипендіатка фонду «Фольсваген», Інститут східного права Мюнхена, Німеччина, м. Регенсбург та Кушніров Данііл Миколайович – начальник, старший лейтенант поліції.
- Автор: Факультет дошкільної і технологічної освіти
- Перегляди: 206
Посвята в першокурсники на факультеті дошкільної і технологічної освіти була проведена студентською радою факультету 28 жовтня 2022 року у парку перед міськвиконкомом.
Студентська рада на чолі із головою Синьою Ангеліною привітала першокурсників зі вступом на дружній факультет дошкільної і технологічної освіти та радо прийняла до студентської родини ДТО.
Першокурсники ділилися своїми враженнями від навчання, відпочивали та спілкувалися.
- Автор: Факультет дошкільної і технологічної освіти
- Перегляди: 408
Студенти факультету дошкільної і технологічної освіти разом з в.о. декана факультету Кулінкою Ю.С. та заступником декана з організаційної роботи Чулошніковою М.О. відвідали виставку знищеної військової техніки збройних формувань рф, що розміщена на території спеціалізованої школи №4 Кривого Рогу. В умовах широкомасштабної агресії, відвідування такої виставки сприяє вихованню патріотизму, показує молоді здобутки ЗСУ, формує почуття відповідальності за майбутнє, гордості за історичні надбання.
- Автор: Факультет дошкільної і технологічної освіти
- Перегляди: 1114
14 жовтня в Україні відзначають День захисника України, Покрови пресвятої Богородиці та День Українського козацтва. Не оминули цю дату і на факультеті дошкільної і технологічної освіти.
Так, в академічних групах 1-4 курсів кураторами Серьогіною І.Ю., Іншаковою І.Є., Штепою Л.Г., Чулошніковою М.О. та ін. було організовано та проведено кураторські години до Дня українського козацтва, що відзначається в Україні відповідно до Указу Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день свята Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня.
В Україні немає важливішого чинника, який би був і центром, і перехрестям, і змістом переважної більшості соціальних процесів, та важливішого компонента національної й територіальної консолідації, ніж козацтво. Саме цей феномен сприяв виробленню такого способу життя українського етносу, який допоміг йому вижити в умовах не тільки відсутності власної держави, але й за часів тотального знищення всього національного, самобутнього. За останні три з половиною століття український народ тричі піднімався на боротьбу за встановлення державної незалежності.
У ході дискусій були обговорені питання виникнення козацьких громадських утворень: Козацького земляцтва (1984); спортивної школи козацького мистецтва «Бойовий гопак» у Львові (1985); Запорізького козацького товариства «Запорозька Січ» (1990); «Козацького товариства Київщини» (1990) та ін.
Крім того, обговорили положення «Про Національну програму відродження та розвитку Українського козацтва». Метою Національної програми є подальший розвиток і утвердження козацтва як громадської сили, здатної істотно впливати на процес консолідації суспільства. Вона передбачає участь українського козацтва у військово-патріотичному вихованні молоді; створенні, відродженні, відновленні та охороні заповідних місць і об'єктів; проведення освітянських, культурно-просвітницьких заходів, науково-дослідної, пропагандистської та видавничої роботи; організацію туризму, спортивних змагань; здійснення господарської, природоохоронної та міжнародної діяльності.
Розглянули символіку українських козаків та висвітлення теми у народній творчості.
На зустрічах студенти пригадали й сучасних воїнів. які боронять наші землі від ворожої навали. Демонстрували власні відеофільми.
Магістранти груп ДВПм-22 та ДВм-22 брали участь у загальноуніверситетському заході присвяченому Дню захисників і захисниць України та святі Покрови Пресвятої Богородиці. Декламували вірші, висловлювали побажання та демонстрували відеоролики.
В.о. декана факультету Кулінка Ю.С. 15 жовтня брала участь у майстер-класі з розпису тарілі, де створювали символічний малюнок Козацького Хреста - давнього символу українського воїнства, що став емблемою наших сучасних лицарів - воїнів ЗСУ. Символ Хрест увібрав у себе багато сакральних значень. Хоча розписували звичайну паперову тарілку, однак говорили про особливе значення гончарного мистецтва, народні традиції козаків, символи на їх гербах та прапорах.
- Автор: Факультет дошкільної і технологічної освіти
- Перегляди: 442