Факультет географії, туризму та історії
Географія. Туризм. Історія. Соціологія.

На третьому курсі спеціальності «Туризм» проведено в дистанційному режимі захід  "Вишиванку одягаємо – Україну прославляємо", присвячений Дню вишиванки, який щорічно проводиться в третій четвер травня. Цей день – один з цікавих свят, присвячених не тільки розквіту української культури, але й глибокому розумінні ролі українських атрибутів та одягу в збереженні національної автентичності та споконвічних народних традицій. Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цікаву розповідь про вишиванку як оберег підготували студентки Афанасова Олександра та Пікуль Ліза.  Вони зазначили, що вишиванки у кожному регіоні України містять свої автентичні візерунки та орнаменти, що відображають свій код та характеризують саме певну область країни. Під час розповіді, дівчата згадали які саме візерунки вишивали їх бабусі та поділилися сімейними традиціями.

Отже, сьогодні народна традиція не зникає, а набирає обертів, популярності, стає актуальною й підсилюється новими формами одягу. Українська вишиванка у сучасному світі стає брендом.

19258