Факультет іноземних мов
Мова і література: англійська, німецька. Переклад.

ФІМ День філолога 2023

21 квітня 2023 р. відбулась Науково-практична конференція і творча лабораторія «День філолога на факультеті іноземних мов». У заході, який було проведено в онлайн-форматі на платформі zoom, взяли участь викладачі та студенти КДПУ, учні та вчителі навчальних закладів Кривого Рогу. Усі присутні мали змогу долучитись до обговорення представлених на конференції наукових доповідей, оцінити майстерність учасників творчої лабораторії.

Теми наукових досліджень студентів і школярів були різноманітними й охоплювали актуальні питання іноземної філології, літературознавства, перекладознавства та методики викладання іноземних мов.

Так, результати своїх наукових розвідок представили Глінкін А. (магістр 1 року навчання) «Відтворення метафор в україномовному перекладі роману Ф.С. Фіцджеральда «Великий Гетсбі»», Іванченко А. (учениця 9 класу, Криворізької гімназії №32) «Види та функції парадоксу у п’єсі Оскара Уайльда «Ідеальний чоловік»», Іванова М. (студентка 1 курсу) «Ознаки жіночого письма в ле «Про жимолость» Марії Французької», Стеценко А. (магістрантка 1 року навчання) «Молодіжний соціолект у контексті формування соціолінгвістичної компетентності», Гунько О. (учень 11 класу Криворізького ліцею №71) «Структурно-семантичні та функціональні особливості використання оказіоналізмів в сучасній англійській літературі (на матеріалі творів Е. Гантер)», Бушинська А. (студентка 4 курсу) «Використання кейс-методу для розвитку англомовної компетентності на середньому етапі навчання».

Серед творчих робіт було представлено переклади віршів та есе українською та англійською мовами. Ройко Д. (студентка 3 курсу) представила власний переклад вірша французького письменника і поета В. Гюго «Puisqu’ici-bas toute âme». Чирва А. (студентка 4 курсу) виступила із доповіддю-есе «Роль кольору у творчості Вільяма Шекспіра». Корсікова Є. (студентка 2 курсу) поділилась із присутніми власними роздумами про мрії у формі есе «You should never give up on your dreams».
Детальніше виступи учасників можна переглянути за покликанням.