Факультет мистецтв (Музично-хореографічне відділення)
Музичне мистецтво. Хореографія.

123 конфер964серт7548

Сучасний урок - це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня.

М.Ебнер-Ешенбах

Ця весна виявилася напрочуд творчо-насиченою й плідною для нашого факультету мистецтв. Тільки-но затихли чарівні звуки нашого «Музичного дивоцвіту», а вже 16 травня 2019 року конференц-зала головного корпусу Криворізького державного педагогічного університету радо прийняла учасників І Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «МИСТЕЦЬКА ОСВІТА: ТРАДИЦІЇ, СУЧАСНІСТЬ, ПЕРСПЕКТИВИ».

Подія подібного формату стала можлива за підтримки ректорату КДПУ, а модератором конференції виступила завідувач кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки, к.п.н. В.М. Міщанчук. Її власна активна науково-творча позиція надихнула весь колектив музично-хореографічного відділення факультету на нові кроки на шляху формування сучасного вчителя мистецького, естетичного спрямування згідно вимог сьогодення.

8о8шщ41288ьеа

Система координат наукових пошуків молодих вчених була утворена поєднанням трьох основних напрямків: музичного, хореографічного та художньо-образотворчого. І доповіді пленарного засідання продемонстрували це якісно, ґрунтовно та наочно. Студенти, магістри та молоді викладачі, які презентували свої дослідження торкнулися актуальних питань мистецької освіти та поділилася власним поглядом щодо шляхів їх вирішення.

8767498гнл0

78797о78

Привітальні слова представників адміністрації Криворізького педагогічного поєдналися в урочисто-піднесений акорд з музичними дарунками від творчих колективів нашого факультету. А проведення пленарного засідання відбулося в доброзичливій та професійно-зацікавленій атмосфері.

23005675868дл

8а904о7777

А далі робочий перебіг конференції розгорнувся у стінах музично-хореографічного відділення факультету мистецтв. Робота велася по секціям: «Історико-культурологічні аспекти розвитку мистецтва та мистецької освіти», «Актуальні питання професійної компетентності майбутніх фахівців», «Традиції, сучасні тенденції та перспективи мистецької освіти». 175 учасників науково-практичного заходу – студенти, магістри, випускники, аспіранти, викладачі. Географія конференції була представлена обширно – Київ, Одеса, Чернівці, Полтава, Вінниця, Кропивницький, Старобільськ, Черкаси, Кривий Ріг, маленькі міста та селища області.

3345р5е58о89

Потужно представлена була на конференції й національна мистецька наукова думка – наукові керівники учасників. 10 докторів педагогічних наук та докторів мистецтвознавства, професорів; десятки кандидатів педагогічних наук та кандидатів мистецтвознавства кращих педагогічних та мистецьких закладів вищої освіти України.

І Всеукраїнська науково-практична конференція виявилася змістовною, насиченою, добре організованою. Вона дійсно відповідала своїй назві: продемонструвала опору на традиції, окреслила найбільш цікаві питання сучасності та вибудувала ґрунтовні перспективи розвитку мистецької освіти. Нині періодично у професійних колах піднімаються досить болючі питання, ініціюються дискусії навколо проблем, стану мистецької, естетичної освіти, зокрема, її відповідності сучасним соціокультурним викликам і запитам. Це доводить актуальність подібних заходів науково-творчого спрямування, які зорієнтовані не тільки на майбутнє культури української нації, але й на наше спільне майбутнє.

P.S. Останній рік в онлайн- і офлайн-просторі доволі часто постає дискусія навколо стану мистецької чи дизайнерської освіти в Україні й її відповідності сучасним запитам. Буквально тоді, коли я вже дописувала цю статтю, мій приятель поділився у фейсбуці фото з кафедри дизайну КНУТД. Поки я, не вірячи своїм очам, переглядала всі розділи офіційного сайту університету, під оригінальним дописом почалася дискусія стосовно того, чи може у ХХІ столітті існувати така освіта, що призводить до подібного стану речей і де взяти (а головне – чим мотивувати) спеціалістів, які могли би щось змінити.

Ірина Лященко

Олена Ярошенко