Факультет мистецтв (Музично-хореографічне відділення)
Музичне мистецтво. Хореографія.

concert230519 9

23 травня в актовій залі музично-хореографічного відділення відбулася значна для факультету мистецька подія – сольний концерт студента І курсу магістратури Дмитра Динника, який він підготував спільно зі своїм викладачем – к. п. н., доцентом Косяк Людмилою Іванівною та концертмейстером Ладубою Оксаною Вікторівною.

Не кожен день і, навіть, не кожен рік студенти-музиканти факультету мистецтв готують і показують свої сольні концерти. Тим цікавіше було почути й оцінити рівень вокально-виконавської та артистичної підготовки студента. П'ять років наполегливої праці привели Дмитра до його першого сольного концерту. Цій події передувала участь в концертній діяльності університету і міста в якості соліста народної студії української пісні «Оберіг» та чоловічого квартету «Bell canto. ua.» (керівник Косяк Л.І.), неодноразові перемоги (Гран-Прі) в Міжнародних і Всеукраїнських конкурсах.

8pZVHxZuFYQIMG 5363IMG 5357 1

Сольний концерт Дмитра відрізнявся серйозністю і складністю програми. З самого початку він виконав знамениту героїко-ліричну Арію князя Ігора «Ни сна, ни отдыха измученной душе» з опери О. Бородіна «Князь Ігор», де зміг яскраво передати особисті переживання героя з тривожними думами про долю рідної землі. Вдалими у виконанні Дмитра були ліричні образи в романсах російського композитора П. Чайковського «Нет, только тот, кто знал» і «Серенада Дон Жуана» та українських композиторів М. Жербіна «В моїй душі» і М. Лисенка «Безмежнеє поле».

Кульмінацією концерту стало виконання студентом Речитативу та Арії Грязного «С ума не йдёт красавица» з опери М. Римського-Корсакова «Царева наречена». Це складна арія, яку виконують найчастіше вже досить зрілі співаки, тому що в ній потрібно дуже чітко розуміти сутнісний зміст образу, його внутрішній стан, збурений пристрастями. Дмитру все це вдалося передати завдяки емоційному виконанню та артистичному перевтіленню.

IMG c900aa9a0d46d02fa9d1adf21298d07e Vconcert230519 7

У сольному концерті Дмитра у якості ведучої і вокалістки взяла також участь студентка ІV курсу, лауреат Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів Олександра Чехла. На високому вокально-виконавському рівні вона виконала Третю арію Даліли з опери К. Сен-Санса «Самсон і Даліла».

Шквал оплесків у присутніх викликали два дуети у виконанні студентів: дуеттіно Дон Жуана і Церліни з опери В.-А. Моцарта «Дон Жуан» та дует Одарки і Прокопа з музичної комедії К. Стеценка «Сватання на Гончарівці». Закінчився концерт яскравим виконанням популярних італійських пісень «Dicitencello vuie» Р. Фальво та «O surdato ‘nnamurato» Е. Канніо.

phoca thumb l concert230519 2IMG 4d3b794e1025e4f297cb7fb96235d241 VIMG aedd5baff4dcca92bdae19ca9934d3fc V

На останок хочеться сказати теплі слова ще про двох творчих особистостей, без яких би цей концерт не відбувся. Вже більше 10 років існує чудовий тандем двох талановитих музикантів – Людмили Косяк і Оксани Ладуби, який, на цей час, підготував вже дуже багато музикантів-вокалістів, відданих мистецькій і педагогічній справі.

Побажаємо їм та їхнім вихованцям подальших творчих успіхів!

phoca thumb l concert230519 45concert230519 0