Факультет мистецтв (Музично-хореографічне відділення)
Музичне мистецтво. Хореографія.

скскккк

14 жовтня 2022 року о 12-50 на кураторській годині в групі МХК-21 (куратор О. Ярошенко, староста В. Горобей) було проведено арт-екскурсію на тему «Творчими шляхами Григорія Сковороди», присвячену 300-річчю з дня народження. Студенти познайомились із унікальною постаттю людини, яка до учнів приходила з сопілкою і флейтою, давала уроки співу, імпровізуючи на інструментах, займалась з хором, оркестром у супроводі органа, запрошувала лірників і співала із ними українських пісень та свої канти. Були вражені глибиною і мистецькою спрямованістю філософських поглядів Сковороди: філософію сприймав як «найдосконалішу музику», власні поезії називав піснями, симфоніями, сонатами, а слово звучало для нього як мелодія, бо, за його розумінням, «музика промовляє до душі нашої», в якій він бачив «джерело думок вдячних» і спосіб узагальнення світу.

Як приклад для наслідування сприйняли студенти факти з життя Сковороди про визначення подальшої музичної кар’єри, яка обумовлювалась володінням багатьма музичними інструментами, гарним голосом, обізнаністю у царині музики і мистецтва. Актуальною і до сьогодення виявилась у сприйнятті студентів і поетична спадщина письменника («Сад божественних пісень», «Байки харківські»), і життєздатність і впізнаваність пісень «Ой ти, птичко жовтобока», «Стоїть явір над водою».

Друга половина кураторської години була присвячена питанням домашнього насилля в рамках акції «16 днів проти гендерного насилля» на тему «Ми проти насилля» (підготувала Стравинська Олександра). Зокрема, зупинились на питанні приниження жінки в родині, кроків, які потрібно зробити, щоб уникнути його, практичних порад психолога. 16

сккккскккккскк

20757