Факультет мистецтв (Музично-хореографічне відділення)
Музичне мистецтво. Хореографія.

49аот 0рп9т

18 лютого о 13-50 в ауд. № 6, на кураторській годині студенти музично-хореографічного відділення групи МХК-16 (староста Лашина О. кур. Бондаренко А.В.) провели огляд-слухання пісень, присвячених Дню Героїв Небесної Сотні.

«Чотири роки тому на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстріляли мирних протестувальників. За 18-21 лютого 2014 року Україна втратила близько сто Героїв, які стали “Небесною Сотнею”. Пам’ять про них увіковічнена в музиці та літературі, адже Герої – не вмирають!»

Так, під керівництвом куратора Бондаренко А.В. студентки Павлюк А., Борейко М. розпочали свою доповідь про відзначення в Україні 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні, про вшанування пам’яті українських Героїв і представили до уваги однокурсників збірку зворушливих пісень про Небесну Сотню, що повернули в атмосферу тих трагічних днів.

иь69 ро09ге8н3й45о

 

 

 

Кожна з пісень супроводжувалась історією створення і виконання.

  1. Пливе кача

Біль та тугу українців втілила лемківська народна пісня “Пливе кача”, яка стала неофіційним гімном Небесної Сотні. Саме під неї Героїв проводжали в останню путь. Слухати без сліз цю композицію тепер неможливо…

  1. Дерев’яні щити – Гайдамаки

Ще одна назва цієї пісні – “Герої не вмирають”. У ній гурт “Гайдамаки” описує криваві події 18-21 лютого, коли “ми винесли з бою своїх Героїв на їх дерев’яних щитах”.

  1. Небесна сотня – ТаРута

Учасники етно-гурту “ТаРута” знають про Революцію Гідності не з оповідок. Музиканти брали активну участь в тих доленосних подіях та дивом вціліли. Їхня пісня – про смертельний бій українських Героїв.

  1. Небесну Сотню, Господи, прийми – Павло Табаков

Відомий український співак, переможець шоу “Голос країни” Павло Табаков презентував пісню, присвячену пам’яті Небесної сотні, на сороковини від дня загибелі героїв. Цей реквієм зворушує до глибини душі.

  1. Небесна Сотня – Вітер Знає

Лірична пісня про Небесну Сотню рівненського гурту “Вітер Знає” від імені загиблих Героїв змусила затамувати подих. «Плаче мати, сльози не втирає. Батько посивів за одну мить Кажуть, що герої не вмирають Кажуть будем вічно жити ми…»

  1. Мамо, не плач

Вірш “Мамо, не плач” написала українка Оксана Максимишин-Корабель. Жінка працювала за кордоном та допомагала Майдану. Коли вона дізналася про загибель Сергія Нігояна – за півгодини написала вірш, який присвятила Герою. Цю поезію поставив на музику Василь Семенчук і вийшла надзвичайно прониклива пісня.

  1. Герої не вмирають – Анастасія Приходько та Микита Рубченко

Патріотична рок-композиція “Герої не вмирають” від співачки Насті Приходько та гітариста-віртуоза Миколи Рубченка, присвячена всім українським героям, які віддали за нашу країну найцінніше, що в них було – власне життя.

  1. Плаче Україна – STRUNA

Андрій Грановський, більш відомий як діджей STRUNA, написав пісню-звернення до всіх матерів, які чекали своїх синів з Майдану, а ті не повернулися. Музикант – колишній військовий. Він не з чуток знає про Революцію, адже брав участь ній.

  1. А я живий – Софія Федина

Голос Львівського Євромайдану Софія Федина виконала цю пісню 25 лютого 2014 року, одразу після розстрілів на Майдані. “А я живий, матусенько, живий! Бо з нами правда! Їм нас не здолати!” – переконує співачка.

  1. Пам’яті Небесної Сотні – ROCKOKO

Львівські студенти з гурту ROCKOKO присвятили Героям Небесної Сотні проникливу пісню без слів. Музика передає всі почуття українців.

7003
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31