27 травня о 13-50 в ауд. № 4 студенти групи МХК-17 провели бесіду до Дня матері та Міжнародного Дня сім’ї на тему «Образ матері в українському мистецтві» (куратор Лященко І.С., староста Змієвська О.).
Деякі цитати заходу:
Можна у світі чимало зробити: Зиму на літо перетворити. Можна моря й океани здолати, Гору найвищу штурмом узяти.
Можна пройти крізь пустелі і хащі, Тільки без мами не можна нізащо, Бо найдорожче стоїть за словами —
В світі усе починається з МАМИ!
Наймилішої для нас людини, людини з прекрасним і гордим іменем — Мати! Її очі супроводжують дітей у далеких життєвих мандрах. Материнська ласка гріє нас крізь усе життя. Любов до матері — це святе почуття. Немає вищої любові за материнську. Там, де ступає матуся, здається, стає тепліше, піднімаються трави, розцвітають квіти, радісно щебечуть пташки.
Саме мати в українських традиціях є символом ніжності, оберігу та турботи. В Українскій поезії та піснях її порівнють з місяцем,калиною.
В Українському мистецтві ця тема є важливою. Тарас Григорович Шевченко приділив значне місце у своїй творчості, написавши таку трагічну поему як «Катерина». Також, мабуть всі знають, що ще є картина до цього твору «Катерина» і навіть українська опера створена Миколою Аркасом. Саме ця жінка була кинута коханою людиною на забуття та лиху долю. Саме як мати Катерина розуміла, що вона не зможе подолати такі труднощі. І вона не знайшла іншого шляху як відати свою дорогу дитину людині, яка попіклується за неї.
Це трагічна історія української жінки. Це історії з реального життя того часу. Але є і щасливий кінець. Час лине і тому ми повинні піклуватися про наших рідних, бо вони зробили неймовірно багато для нас.