Факультет мистецтв (Музично-хореографічне відділення)
Музичне мистецтво. Хореографія.

4994оххк 17

9 грудня на кураторській годині студенти групи ХХК-17 провели бесіду на тему «Свобода як цінність. Право як форма свободи» (куратор Ярошенко О.М., староста Туменко Руслана).

Дует доповідачів у складі Артюх Наталії і Туменко Руслани допоміг однокурсникам розібратися з питаннями; «юридичної» і «фактичної» свободи в контексті правової свободи; структури свободи, умовного характеру відмінності «внутрішньої» свободи від «зовнішньої» в проекції на сьогодення; виділили два типи свободи – «свободу від» (негативну свободу) і «свободу для» (позитивну свободу)»; зазирнули в розуміння свободи в різні епохи; розкрили суть природного призначення свободи.

По завершенню бесіди зробили висновки:

По-перше, для людей, вихованих у лоні Європейської культури, свобода являє собою первісне єдине право, сутність свідомості, самодостатню цінність, що не вимагає обґрунтувань.

По-друге, зміст і цінність свободи залежать від структури свідомості особистості, сформованої завдяки актам саморозвитку.

По-третє, свобода є засобом реалізації інших цінностей і благ. Таким способом вона виконує інструментальну функцію. Завдяки їй люди створюють матеріальні і духовні цінності.

По-четверте, право виступає як форма здійснення свободи, як загальна міра волі індивідів. Вільні індивіди – суть і зміст права.

По-п'яте, правова рівність припускає рівність у свободі, коли свобода одного сумісна з свободою іншого.