Кафедра фізичної культури та методики її викладання
Природничий факультет

ІСТОРІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ 

В КРИВОРІЗЬКОМУ ДЕРЖАВНОМУ ПЕДАГОГІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

   У 1930 році на базі педагогічних курсів було створено інститут професійного навчання з факультетами загально-технічних і соціальних наук. Впровадження нових прогресивних засобів навчання сприяє створенню жіночого спортивного товариства, що проіснувало декілька років. З 1933 року фізичне виховання здійснювалось під керівництвом викладачів військової кафедри. В цей період колектив відіграє роль спортивного центру, який об’єднує навколо себе велику кількість прихильників фізичної культури і спорту.
   В передвоєнні роки керівником фізичного виховання у педагогічному інституті стає Г. Толстоп’ятенко, зразком фізичної підготовки студентів на той час було виконання нормативів комплексу ГПО. З початком Великої Вітчизняної війни педагогічний інститут було перебазовано в Магнітогорськ і подальша робота з фізичного виховання та спорту змінила своє спрямування на оборону Вітчизни.
   У 1947 році в КДПІ було організовано предметну комісію з фізичного виховання, яку очолив Г. Толстоп’ятенко, а пізніше,  у 1955 році, створено кафедру фізичного виховання, в склад якої увійшло п’ять викладачів. У 1967 році кафедру фізичного виховання очолив В.Є. Андріанов, який  виконував обов’язки завідувача до вересня 2016 року. З’явились нові форми оздоровчої та спортивно-масової роботи такі, як: спартакіада вузу (змагання між факультетами), «Першокурсник», «Допризовник», спартакіада «Бадьорість та здоров’я» серед працівників закладу.
   У 1998 році педагогічний інститут набуває статусу університету. З 2004 року започаткована додаткова спеціалізація «Фізична культура» у підготовці фахівців «Початкова освіта» бакалаврського і магістерського рівня.  У 2011 році кафедра фізичного виховання перейменована у кафедру фізичної культури та методики її викладання. З 2016 року кафедру фізичної культури та методики її викладання очолював к.пед.н., доцент В.В. Шутько. В КДПУ у 2017 році здійснено ліцензування підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності: фізична культура, спеціалізація: спортивний туризм.  З 2020 року кафедру очолює кандидат соціальних наук А. М. Батюк.
   В теперішній час спортивна база налічує два ігрових зали, гімнастичний і тренажерний зали, стадіон із легкоатлетичним ядром і спортивними майданчиками, шаховий клуб. На кафедрі працює два доценти, два старших викладача, десять викладачів фізичної культури та два лаборанти.

Матеріал підготувала В.І.Марчик.

3520
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31