Анонси і оголошення
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники, студенти! Безкоштовний доступ до
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники! З 2 по 31 січня 2020 року в бібліотеці КДПУ
Доступ до електронних версій передплаченої періодики - тільки в комп'ютерній мережі

Історико-краєзнавчі читання

«КРИВОРІЖЖЯ: ПОГЛЯД  У  МИНУЛЕ»

1775

 

 

 Криворізький культурний портал  1775.dp.ua розповідає про Кривий Ріг,  його життя, історію та людей. Місія цього сайту – донести до жителів нашого міста і всього інтернет-співтовариства масу цікавої інформації, розповісти відомі і маловідомі факти про Кривий Ріг.

 

В авторському проекті Ростислава Сергійчука «Блог города Кривой Рог» розміщуються репортажі з місць, в яких не кожен може побувати,  актуальна інформація про місто в форматі фотоблогу, значущі події і фактичні дані.Основна тематика публікацій в блозі – промисловий туризм, фотопейзажі нічного Кривого Рогу, прогулянки містом, природні ландшафти, дозвілля у місті.

 

 Блог «Криворожские ведомости» присвячено історії міста Кривий Ріг, пам’ятним датам та подіям. У блозі представлено унікальні книги, фотографії, значки та листівки, зібрано усі випуски радіопередачі «Криворожский хронограф».

Цикл статей з історичного краєзнавства Криворіжжя Л. В. Дояр «Уславлені ровесники – місто і університет» присвячено 90-річчю Криворізького національного університету. Ця праця є своєрідним продовженням попередньої монографії автора з історичного краєзнавства Криворіжжя. До неї увійшли наукові розвідки з історії Кривого Рогу та його освітянського флагмана – Криворізького національного університету, який незабаром зустрічає свій 90-й день народження. Книга, насамперед, розрахована на студентську молодь, що навчається у ДВНЗ «КНУ», однак, стане в нагоді викладачам, краєзнавцям, усім небайдужим до нашого спільного минулого. У книзі використані фонди Музею історії Криворізького національного університету.


Телепроект «На розі вулиць» від ТРК «Рудана» пропонує телеглядачам нетривалі екскурсії нашим містом, що мають чітку географічну прив'язку – одну чи кілька вулиць. У цих часом прозових, а часом і вельми поетичних розповідях переповідається криворізька історія, іноді з несподіваного боку, та найголовніше передається дух криворізького життя. Героями програми виступають знані краєзнавці, міські старожили або ж просто цікаві люди різних професій та уподобань.

Пізнавальна програма ТРК "Рудана" «Невідомий Кривбас» присвячена любові до рідного міста, розповідає про маловідомі куточки Кривого Рогу та околиці, аби показати містянам їхню техногенну особливу красу.

«Закохайтеся в свій край ще більше!» – закликає програма «Близькі подорожі» виробництва ТРК «Рудана». В пошуках цікавих місць та незабутніх вражень зовсім не обов'язково їхати на сотні кілометрів. Варто лише уважно озирнутися навколо, щоб переконатися, якою історично багатою є наша, криворізька земля. Про це і розповідає ще один краєзнавчий проект міської телерадіокомпанії.
  
Портал «Природа Криворіжжя» на сайті Криворізького державного педагогічного університету пропонує публікації з клімату, рельєфу, водних геосистем, ґрунтів, ландшафтів, природних ресурсів, флори, фауни та природоохоронних об’єктів Кривого Рогу. Ресурс створено та проілюстровано викладачем кафедри зоології КДПУ Валерієм Віталійовичем Коцюрубою.

 

Мета розділу "Дніпропетровщина" сайту Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія – надати широкому загалу читачів можливості вивчення історії дніпропетровського краю. Увазі відвідувачів сайту пропонуються підрозділи "Загальна історія краю", "Хроніка культурного життя області", "Імена в історії Придніпров'я", "Краєзнавці", "Організації та установи, які займаються краєзнавством", "Голодомор: невиплакані сльози України", "Природа краю", "Етнографія", "Міста і села краю", "Видання ДОУНБ", "Довідники, енциклопедії, література про область", "Рідний край у віршах і світлинах" та "Література рідного краю", які надають різноаспектну інформацію з багатьох сфер життя Дніпропетровщини та населених пунктів регіону.
2372