16 травня 2024 року в межах міського заходу «Наука об’єднує» бібліотека організувала локацію «Використання ресурсів бібліотеки Криворізького державного педагогічного університету». До заходу долучилося близько 60 освітян міста.
- Автор: Бібліотека
- Перегляди: 503
21 грудня 2020 року працівники бібліотеки Криворізького педагогічного приєдналися до колег з усієї країни на онлайн-презентації «Бібліотеки як провайдери освіти для сталого розвитку».
- Автор: Бібліотека
- Перегляди: 1417
28 квітня 2020 року за допомогою платформи ZOOM відбулося розширене засідання методичної ради бібліотеки, в якому взяли участь усі працівники структурного підрозділу КДПУ.
- Автор: Бібліотека
- Перегляди: 1164
На базі бібліотеки КДПУ 18 квітня 2019 року відбувся науково-практичний вебінар «Звітність Crossref для наукових видань», на якому були розглянуті особливості діяльності Crossref як реєстратора DOI – унікальних цифрових позначок для постійної ідентифікації об'єктів інтелектуальної власності.
- Автор: Бібліотека
- Перегляди: 1019
Якісні наукові дослідження починаються з глибокого опрацювання наукової літератури відповідного профілю. Зважаючи на існування в світі сотень тисяч наукових журналів і нерівномірність розподілу значущих публікацій за виданнями для пошуку літератури, сьогодні актуальним є використання можливостей платформи Web of Science від Thomson Reuters – найавторитетнішої міжнародної наукометричної бази даних, до якої вже більше півстоліття ретельно заносяться усі бібліографічні відомості про кращі видання, що забезпечує коректне індексування майже 13 000 наукових часописів у трьох тематичних індексах: з природничих наук – SCIE, з соціальних – SSCI та з гуманітарних – AHCI, а також більше 7000 видань у політематичному індексі ESCI.
- Автор: Бібліотека
- Перегляди: 1067
2017
30 вересня вся бібліотечна спільнота країни відзначає своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Фахівці книгозбірні Криворізького педагогічного не залишаються осторонь цієї події і 29 вересня вже вшосте провели міську конференцію, на якій розглянули нагальні проблеми бібліотечно-бібліографічної справи. Активними учасниками конференції традиційно стали спеціалісти бібліотек вищих навчальних закладів нашого міста, зокрема фахівці Криворізького національного університету та Криворізького металургійного інституту Національної металургійної академії України. На свято книги завітали й бібліотекарі навчальних закладів міста, зокрема шкіл, технікумів, коледжів, ліцеїв.
Спеціалісти інформаційно-бібліографічного відділу представили тематичні виставки «Бібліотеки в культурно-інформаційному просторі» й «Бібліографічні видання та наукові публікації фахівців бібліотеки КДПУ».
Зі щирими словами привітання до хранителів книжкової премудрості звернувся ректор Криворізького педагогічного, професор Я.В.Шрамко. Він підкреслив, що існування й вся діяльність сучасного університету не можлива без надання якісної та релевантної інформації усім суб’єктам науково-дослідного та навчально-виховного процесу. Відтак побажав усім учасникам конференції плідної роботи, успіхів у справі виховання й навчання майбутніх поколінь, добробуту й наснаги.
Ведучі свята запросили до слова голову первинної профспілкової організації КДПУ, доцента Л. В. Бурман, яка наголосила, що сьогодні у сучасному світі інформаційних технологій роль бібліотеки змінюється, але ніщо не замінить книгу – джерело знань, яка в усі віки надихала, виховувала й освічувала.
Лунають пісні, звучить інструментальна музика, вирують запальні танці – концерт у виконанні музично-хореографічного відділення факультету мистецтв не залишив байдужим жодного з гостей бібліотечного свята.
До учасників заходу звернулася директор бібліотеки, кандидат філологічних наук, доцент Г. М. Віняр, яка привітала всіх з професійним святом і оголосила конференцію «Культурно-просвітницька робота сучасної бібліотеки: традиції та інновації» відкритою. Відтак надала слово зав. відділу обслуговування КДПУ О. М. Грамм, яка представила доповідь «Виховання студентської молоді як складова культурно-просвітницької роботи бібліотеки ВНЗ».
О. Б. Гумовська, бібліотекар І категорії Криворізького металургійного інституту розповіла про створення буктрейлерів, нагадала присутнім про важливість цієї інноваційної форми просвітницької діяльності бібліотеки і запропонувала переглянути створений бібліотекою КМІ буктрейлер твору І. Франка «Захар Беркут».
Почесними гостями конференції стали криворізький краєзнавець Ігор Рукавіцин та журналістка «Експерт-КР» Ольга Гончар-Хвостова, які розповіли про життя та діяльність криворізького фотографа, геолога, гірничого інженера початку минулого століття Едуарда Фукса та запропонували до уваги присутніх фото- і відеоматеріали про діяльність нашого видатного земляка.
На закінчення конференції Г. М. Віняр подякувала спонсору заходу інтернет-магазину moyo.ua і вручила доповідачам сертифікати, а почесним гостям – подяки за активну участь у бібліотечному святі.
24 березня 2017 року на базі бібліотеки Криворізького педагогічного відбувся семінар-практикум для бібліотекарів ПТУ Кривого Рогу «Інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу». Проведення цього заходу ініціювало керівництво центру профтехосвіти в Дніпропетровській області.
Учасників та гостей семінару привітала директор бібліотеки КДПУ Ганна Миколаївна Віняр, яка розповіла про основні напрямки діяльності книгозбірні університету й представила працівників усіх структурних підрозділів бібліотеки. Відтак директор книгозбірні надала слово фахівцям бібліотеки, які виголосили доповіді з використанням мультимедійної техніки про важливі аспекти діяльності бібліотеки.
Зав. відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення Олена Олександрівна Лебедюк ознайомила гостей семінару з традиційними та інноваційними сервісами бібліотеки Криворізького педагогічного, зупинилася на основних етапах створення сайту бібліотеки КДПУ («Сервіси бібліотеки Криворізького державного педагогічного університету: традиції та інновації»);
Зав. відділу комплектування та наукової обробки документів Лариса Василівна Головко наголосила на важливості органічної взаємодії пошукових можливостей електронного та традиційного каталогів, а також представила результати соціологічного опитування користувачів щодо можливостей пошуку інформації в бібліотеці КДПУ («Взаємодія пошукових можливостей електронного і традиційного (карткового) каталогів»);
Зав. сектора інформаційно-бібліографічного відділу Олена Борисівна Поліщук представила науково-інформаційний проект інформаційно-бібліографічного відділу, в якому йдеться про бібліографування праць учених КДПУ («Бібліографування праць учених: науково-інформаційний проект бібліотеки КДПУ»);
Бібліотекар І категорії відділу обслуговування Олена Володимирівна Кулаковська поділилася досвідом організації та проведення культурно-масових заходів («Культурно-просвітницька діяльність: роль і значення у сучасному вихованні студентської молоді»).
Наприкінці зустрічі до учасників семінару-практикуму звернулася методист навчально-методичного центру профтехосвіти в Дніпропетровській області Тамара Василівна Керницька, яка щиро подякувала директору й усім працівникам бібліотеки КДПУ за змістовні доповіді й висловила сподівання, що такі заходи стануть доброю традицією співпраці між бібліотеками навчальних закладів міста.
На завершення заходу Ганна Миколаївна Віняр запросила гостей Криворізького педагогічного долучитися до культурно-просвітницької роботи бібліотеки, завітавши на чергову зустріч у «Літературній вітальні».
2016
30 вересня 2016 року в бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету відбулась V Міська науково-практична конференція «Сучасні проблеми діяльності бібліотек навчальних закладів в умовах інформаційного суспільства», присвячена Всеукраїнському дню бібліотек. На конференції булі присутні бібліотекарі ВНЗ І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації (ліцеїв, коледжів, училищ, технікумів, інститутів та університетів міста). На конференції були присутні помічник ректора, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри змісту і методики початкового навчання Марина Володимирівна Варданян, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри української мови Світлана Андріївна Бузько та студенти факультету української філології (спеціалізація «Шкільне бібліотекознавство»).
Учасників та гостей конференції привітав в. о. ректора, професор, доктор філософських наук Ярослав Владиславович Шрамко, який підкреслив велику роль і важливе місце бібліотек у сучасному інформаційному суспільстві та побажав учасникам конференції успіхів у роботі. Також з вітальним словом до присутніх звернулася голова профкому КДПУ, депутат міської ради, кандидат педагогічних наук Людмила Володимирівна Бурман.
- Автор: Бібліотека
- Перегляди: 2674