Анонси і оголошення
У червні та в липні компанія Clarivate пропонує нові безоплатні україномовні вебінари з
ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ! Бібліотека КДПУ працює в обмеженому режимі з 09.00 до 16.00, субота
Elsevier продовжує активно підтримувати українських учених у складних умовах
У межах проєкту Research4Life регулярно організовують вебінари за посиланням
Міністерство освіти і науки України повідомляє про можливість безкоштовного
Шановні науковці! Компанія Elsevier та ДНТБ України надають можливість працювати
В умовах посилення карантинних обмежень пропонуємо науково-педагогічним
Шановні користувачі! ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського пропонує вам скористатися
Шановні користувачі! Під час карантину бібліотека надає такі дистанційні
Шановні викладачі, аспіранти, співробітники, студенти! Безкоштовний доступ до

Історико-краєзнавчі читання

«КРИВОРІЖЖЯ: ПОГЛЯД  У  МИНУЛЕ»

1775

 

 

 Криворізький культурний портал  1775.dp.ua розповідає про Кривий Ріг,  його життя, історію та людей. Місія цього сайту – донести до жителів нашого міста і всього інтернет-співтовариства масу цікавої інформації, розповісти відомі і маловідомі факти про Кривий Ріг.

 

 Блог «Криворожские ведомости» присвячено історії міста Кривий Ріг, пам’ятним датам та подіям. У блозі представлено унікальні книги, фотографії, значки та листівки, зібрано усі випуски радіопередачі «Криворожский хронограф».

Цикл статей з історичного краєзнавства Криворіжжя Л. В. Дояр «Уславлені ровесники – місто і університет» присвячено 90-річчю Криворізького національного університету. Ця праця є своєрідним продовженням попередньої монографії автора з історичного краєзнавства Криворіжжя. До неї увійшли наукові розвідки з історії Кривого Рогу та його освітянського флагмана – Криворізького національного університету, який незабаром зустрічає свій 90-й день народження. Книга, насамперед, розрахована на студентську молодь, що навчається у ДВНЗ «КНУ», однак, стане в нагоді викладачам, краєзнавцям, усім небайдужим до нашого спільного минулого. У книзі використані фонди Музею історії Криворізького національного університету.


Телепроект «На розі вулиць» від ТРК «Рудана» пропонує телеглядачам нетривалі екскурсії нашим містом, що мають чітку географічну прив'язку – одну чи кілька вулиць. У цих часом прозових, а часом і вельми поетичних розповідях переповідається криворізька історія, іноді з несподіваного боку, та найголовніше передається дух криворізького життя. Героями програми виступають знані краєзнавці, міські старожили або ж просто цікаві люди різних професій та уподобань.

Пізнавальна програма ТРК «Рудана» «Невідомий Кривбас» присвячена любові до рідного міста, розповідає про маловідомі куточки Кривого Рогу та околиці, аби показати містянам їхню техногенну особливу красу.

«Закохайтеся в свій край ще більше!» – закликає програма «Близькі подорожі» виробництва ТРК «Рудана». В пошуках цікавих місць та незабутніх вражень зовсім не обов'язково їхати на сотні кілометрів. Варто лише уважно озирнутися навколо, щоб переконатися, якою історично багатою є наша, криворізька земля. Про це і розповідає ще один краєзнавчий проект міської телерадіокомпанії.
  
Портал «Природа Криворіжжя» на сайті Криворізького державного педагогічного університету пропонує публікації з клімату, рельєфу, водних геосистем, ґрунтів, ландшафтів, природних ресурсів, флори, фауни та природоохоронних об’єктів Кривого Рогу. Ресурс створено та проілюстровано викладачем кафедри зоології КДПУ Валерієм Віталійовичем Коцюрубою.
2372