Факультет мистецтв (Художньо-графічне відділення)
Образотворче мистецтво. Дизайн.

ОГ травень 1

ДО 100 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА

Видатних митців, які досягли вершин творчості, зробили великий внесок в історію, культуру рідного народу або й усього людства, часом називають за їхніми найвідомішими творами чи образами, в яких найяскравіше втілені ідеали, найглибше розкрита людська й мистецька сутність. Олеся Гончара можна по праву назвати Прапороносцем, великим Українцем, совістю нації, подвижником її духовного відродження.

Народився О. Гончар 03 квітня 1918 року у незалежній на той час Україні, виховувався у дідуся й бабусі в Полтавській області. Молодим хлопцем пройшов через пекло війни, події якої відтворив у романі «Прапороносці». Його роман «Собор» було переведено багатьма мовами світу.

До святкування 100-річного ювілею від дня народження нашого славетного земляка Олеся Гончара долучилися студенти 2 курсів спеціальностей Дизайн та Образотворче мистецтво під керівництвом заступника декана з виховної роботи Щербакова О.Ю. та кураторів академічних груп.

З цієї нагоди 15.05.2018 р. в ауд.103 навчального корпусу ХГВ відбувся  показ документальної картини «Зодчий душі людської», створеної у 2001 році на Національній  кіностудії художніх фільмів ім. О.Довженка. У цій кінокартині відображена багатогранність таланту Олеся Гончара, його образ, який склався під тиском різних факторів, а також творчість письменника.  Лейтмотивом звучить відома цитата «Бережіть собори ваших душ».

5015

вист 28.04 1

«Не творчість повинні ми виправдовувати, а навпаки – творчістю виправдовувати життя»

                           М.О. Бердяєв

Приурочена до Дня науки, у виставковій залі художньо-графічного відділення  відкрилася  виставка-конкурс робіт студентів 4 курсу спеціальності Образотворче мистецтво (група ОМ-14, куратор Брижата І.Г.).  Студенти  мали змогу представити, як навчальні академічні роботи, так і власні творчі добутки – живопис, графіку, твори декоративно-прикладного мистецтва.

Журі у складі заступника декана факультету мистецтв Ейвас Л.Ф., зав. кафедрою образотворчого мистецтва Пильніка Р.О., заст. декана з виховної роботи по ХГВ Щербакова О.Ю., ст. викладача Мішуровського В.В., ст. викладача Труфкіна А.Д., ст. викладача Брижатої І.Г. визначило переможців, яким  20 квітня 2018 р. було урочисто вручено грамоти та призи.

Дипломи отримали – Байдужня В., Водяна В., Галаша А., Грідіна В., Гончаренко М., Литвин А., Мюллєр Г., Сулягін Р., Борілко Ю., Тесленко В., Лєбедєва К., Іванова О., Карнаух Ю., Касьяненко Г.

Виставка триває – студенти  художньо-графічного відділення факультету мистецтв, інших факультетів КДПУ та міські поціновувачі молодих талантів мають  змогу спостерігати цікаві роботи молодих художників, майбутніх педагогів мистецтва у Виставковій залі факультету мистецтв.

4810

чорноб 1

26 квітня – День Чорнобильської трагедії. Студенти художньо-графічного відділення ( гр. ОМ 14)  разом із заступником декана з виховної роботи по ХГВ Щербаковим О.Ю. вшанували пам’ять жертв радіаційної катастрофи.

4809

курат.год Красюк 2

Кураторська година у магістрів спеціальності Образотворче мистецтво (група ОМм-13, куратор доцент кафедри образотворчого мистецтва Красюк І.М.).  Тема:  Міжнародний день творчості та інновацій.  В сучасній педагогіці тема компетенції, творчого процесу в дидактиці та інновації є актуальною. Саме ці та інші питання з проблематики творчості та інновацій обговорювалися магістрами мистецько-педагогічного напрямку освіти.

4808

чорнобиль 1чорнобиль 6чорнобиль 11

32 роки тому – 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі.

О 1:23 ночі 26 квітня 1986 року на Чорнобильському реакторі №4 прогримів вибух і в довкілля було викинуто величезну кількість радіоактивних речовин, що спричинило зміну радіаційної обстановки, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. 

Вшановуючи пам'ять працівників, рятувальників та ліквідаторів, які ризикуючи життям та здоров’ям  виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації, Коваленкова Лада, студентка 3 курсу гр. ДО-13 художньо-графічного відділення факультету мистецтв, поділилася своїми враженнями від дводенної екскурсії пам'ятними місцями Прип'яті і Чорнобиля.

4798

Міжнародний день жінок та дівчат 1

В другій половині лютого відмічається Міжнародний день жінок та дівчаток у науці. На виховному закладі куратор та магістри 5-го курсу ОМ висвітлити історичні передумови становлення мистецької складової гендерної освіти, розкрити процес її законодавчого і організаційного оформлення, з’ясувати зміст освіти, проаналізувати роль спеціалізованих шкіл у справі розповсюдження  художньої освіти серед жіноцтва саме України. Провідною ідеєю розвитку художньої освіти є розуміння виняткової ролі мистецтва. Художня освіта - сукупність теоретичних і практичних надбань, світоглядних позицій в галузі образотворчого мистецтва, які можуть бути використані у процесі підготовки художників-педагогів, художників, митців-ремісників і найголовніше - нового покоління людей, здатних творчо мислити.

4139

Масляна 2018 3

З першого курсу в групі ОМм-13 існує гарна традиція – святкувати разом День іменниника. Ось і на цьому тижні група у повному складі привітала  студентів, народжених у лютому  й вшанувала християнське свято – Масляну. Як висловилася куратор групи, к.пед.н., доцент кафедри образотворчого мистецтва Красюк І.О. «Ми разом гарно працюємо і маємо можливість разом святкувати. Далі буде ще…»

Довідка:  Масляна – стародавнє слов’янське свято, що символізує проводи зими і очікування весни. Гуляння народу триває тиждень і завершується Прощеною неділею. Сьогодні Масляна є одним з церковних свят і називається ще Мясопустним або Сирним тижнем. 

4064

Лихачова

Факультет мистецтв вітає студентку групи Д-17 Лихачеву Валерію Едуардівну, вихованку ДЮСШ №9, яка посіла друге місце на чемпіонаті України серед чоловіків і жінок зі спортивного та бойового самбо (м. Київ, 6 - 8 грудня 2017 р.). У турнірі взяли участь 311 спортсменів із 21 регіону нашої держави.

Наразі спортсменка готується до чемпіонату України серед юніорок, який відбудеться в м. Харкові. Пишаємося своїми студентами! Бажаємо нових перемог Валерії та її тренеру Юріцину Сергію Вікторовичу!

3594

Подаруй солдату свято1

У рамках акції «Подаруй солдату свято» спільними зусиллями студентського активу художньо-графічного відділення факультету мистецтв та заступника декана з виховної роботи Щербакова О.Ю. було зібрано їстівні подарунки до новорічних свят для воїнів-захисників України.

3593

14 листопада, у холі головного корпусу КДПУ відбувся щорічний університетський ярмарок на честь Міжнародного дня студентів.  Завданням об’єднаної команди факультету мистецтв було представляти гастрономічні уподобання Київської Русі.

Жіночі костюми в історичній реконструкції, виконані студентами художньо-графічного відділення факультету мистецтв прикрашали прекрасних продавчинь староруських страв від нашого факультету. А вареники, сирники та бутерброди з’явилися на столах завдячуючи активності академічних груп художньо-графічного та музично-хореографічного відділень. Дякуємо учасникам та активістам за те, що долучилися до «Осіннього ярмарку».

 осінній ярмарок 17

3110
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30