Кафедра фізичної культури та методики її викладання
Природничий факультет

24 листопада 2016 року на базі Криворізького державного педагогічного університету проведена науково-практична конференція: «Потенціал дисципліни фізичного виховання у закладах освіти», де висвітлюється науково-дослідницька робота кафедри фізичного виховання та методики її викладання і складає реалізацію завдань першого етапу виконання за темою: «Фізичне виховання, спорт та здоров'я людини». У доповідях представленні важливі шляхи вирішення завдань, так в пріоритеті - утвердження високої культури викладача фізичного виховання ВНЗ у застосуванні культуроносних регламентацій, що в подальшому є доброю запорукою до становлення професійної конкурентоздатності. Висловлена точка зору, щодо спеціаліста з високим рівнем аналітичного мислення, він має більше можливостей зайняти висококваліфіковані посади на ринку праці і має потенційні здібності до гри в шахи. Встановлено за необхідність ознайомлення студентів всіх факультетів з основами методики застосування фізичних вправ і рухливих ігор в різних формах організації фізичного виховання, оскільки це насамперед досвід який передається із поколінь в покоління. Відомо, що раціонально організований процес формування об'єктивно усвідомленого інтересу (учнів, студентів) у навчально-виховній діяльності має серйозний вплив на стан здоров'я індивіда, до того ж сприяє реалізації його потенційного досвіду з подальшим використанням засобів фізичної культури у власному повсякденному житті з дотриманням здорового способу життя. Водночас зазначимо, що на сьогодні практикою освітньої роботи простежується різка трансформація структури цінностей серед студентської молоді від традиційних колективістських до індивідуалістичних, їх орієнтація на цінності «вільного» ринку, передусім це осмислення свого «Я», здатності до самореалізації, вміння зробити вірний вибір тощо. Враховуючи багатоаспектність (багатогранність) фізичного виховання, яка полягає у вихованні «цілісної» культурної і здорової людини, яка має природну, соціальну і культурну сутності і вважається невід'ємним напрямом всебічного розвитку особистості, що загалом є економічно вигідним і найефективнішим способом профілактики захворюваності та вирішення ряду соціальних проблем. Фізичне виховання і розвиток особистості вимагають особливої уваги з боку усіх життєво важливих виховних інститутів - сім'ї, школи, громадських організацій, навичок організації режиму повсякденної рухової активності.

Василець М.

Захарчева Л.