Кафедра фізичної культури та методики її викладання
Природничий факультет

Що бігунові потрібно знати про коронавірус?

Люди з найвищим ризиком зараження 2019 nCoV - це люди похилого віку, здоров'я яких вже схильне до різних хронічних захворювань і що зазнають проблеми з імунітетом. Бігуни, які тренуються без надмірних навантажень, не повинні хвилюватися більше, ніж звичайна людина, проте ті, які тільки що виконали важке інтенсивне тренування, пробігли марафон або напівмарафон, піддаються більш високому ризику, тому що протягом декількох годин (а у деяких, і днів) імунітет бігуна ослаблений.

В цілому, бігуни, які проходять звичайне тренування, а не роблять виснажливі заняття, тільки підвищують свій імунітет і здатність протистояти різного роду інфекцій, ніж люди, які взагалі не тренуються. За словами лікарів, бігуни рідше хворіють інфекцією верхніх дихальних шляхів, такий як коронавірус.

Але, як ми вже говорили, ті бігуни, які перетренуются і які тільки що завершили забіг на довгу дистанцію, знаходяться в зоні ризику. Так, згідно з даними досліджень, після марафону у атлетів в шість разів більше шансів захворіти респіраторною інфекцією, ніж у людей, які не брали участі в цьому забігу.

Джерело: https://irunning.com.ua/79932-nacinayushim