Кафедра географії та методики її навчання
Факультет географії, туризму та історії

Задля уточнення цілей і програмних результатів навчання за освітньо-професійними програмами «Географія. Краєзнавчо-туристична робота» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів, кафедра географії та методики її навчання продовжує вивчати досвід аналогічних іноземних програм.

02 березня 2021 року пройшла онлайн-зустріч на тему «Актуальні питання підготовки майбутніх учителів географії: зарубіжний досвід» під час якої відбувся обмін досвідом фахової підготовки вчителів географії, узагальнено актуальні проблеми і перспективи розвитку шкільної географічної освіти та обговорено напрями подальшої співпраці з казахськими науковцями.

Зустріч

Члени кафедри мали гарну нагоду поспілкуватися з Мазбаєвим Орденбеком Блісбековичем, д.г.н., професором кафедри фізичної та економічної географії Євразійського національного університету імені Л. М. Гумільова (м. Астана) та Демеуовим Арманом Болатовичем, докторантом Казахського національного педагогічного університету імені Абая. Під час зустрічі основна увага була зосереджена на таких питаннях: вітчизняні та іноземні стандарти вищої освіти за спеціальністю (Географія, Середня освіта (Географія)) та різними рівнями вищої освіти; структура і зміст освітньо-професійних програм; шляхи формування освітньої індивідуальної траєкторії здобувача освіти; набуття студентами соціальних навичок (soft skills) упродовж періоду навчання тощо.

Тісна співпраця кафедри з казахськими науковцями триває більше року. Одним із напрямів співпраці є активна спільна наукова діяльність, обговорення нагальних питань географії та географічної освіти під час міжнародних семінарів, зокрема Geography for Sustainable Development Workshop co-located wich Second International Conference on Sustainable Futures: Environmental, Technological, Social and Economic Matters, який цьогоріч проводитиметься вдруге. Члени кафедри спільно з казахськими колегами працюють над такими науковими проблемами: використання ГІС-технологій в географічній освіті; організація краєзнавчої роботи в школі та закладах вищої освіти; методичні засади навчання географії учнів профільної школи; інноваційні методи навчання географії; порівняльний аналіз географічної освіти в Україні та Казахстані.

Під час онлайн-зустрічі не залишився поза увагою і мандрівний досвід Орденбека Блісбековича, який розповів про Першу казахську експедицію в Антарктиду, науковим керівником якої він був у 2011 році. Протягом 108 годин Мазбаєв О. Б. разом з членами Казахського Географічного товариства на автівках досягли Південного полюсу, встановивши рекорд, занесений до Книги рекордів Гіннеса.

IMG 0018

Кафедра географії та методики її навчання Криворізького державного педагогічного університету бажає нових географічних здобутків казахським колегам і сподівається на подальшу плідну співпрацю!

14656
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30