Кафедра географії та методики її навчання
Факультет географії, туризму та історії

З 1 квітня 1981 р. в Україні двічі на рік, прийнято переводити годинники, переходячи на літній або зимовий час. Довкола переведення часу не вщухають дискусії між прихильниками та опонентами.

Доцент кафедри географії та методики її навчання , Лакомова Олена Йосипівна, брала участь в програмі присвяченій цьому питанню на криворізькому телеканалі «Рудана».

Відео

Переведення годинників на літній час здійснюється для того, щоб люди мали можливість швидше починати день й довше працювати. Робиться це, як пояснюється, з метою економії енергетичних і паливних запасів країни за рахунок більш раціонального використання денного світла. Згідно з дослідженням, ефект від переходу на літній час не можна зводити лише до економії електроенергії, повинен враховуватися комплекс економічних і соціальних факторів:

• зниження споживання електроенергії, та як наслідок, зниження навантаження на навколишнє середовище і збереження природних ресурсів;
  • зменшення числа автомобільних аварій;
  • скорочення числа кримінальних випадків у вечірній час;
  • збільшення доходів від туризму;
  • гармонізація системи відліку часу з оточуючими країнами;

Водночас,  багато країн уже відмовилися від сезонної зміни часу, адже на противагу економії електроенергії виставляється шкода для організму людини.

время1вемя2время3время4