Кафедра музикознавства, інструментальної
та хореографічної підготовки
Факультет мистецтв

97798л

Життя людини – це низка подій. Ці події ніби намистинки творять рукотворний ланцюжок життєвого простору кожного з нас. І не важливо, чи ті події є позитивними, чи вони несуть негативний заряд, чи вони є маленькими або винятковими, кожна залишає певний слід у нашому житті. Як камінчик на воді, що запускає великі та маленькі кола, людина, перебираючи уявні життєві намистинки, відтворює у своїй пам’яті безліч ситуацій, переживань, подій.

Події творчого спрямування в житті людини несуть найбільший емоційний заряд. Саме тому і відлуння їх є яскравішим, потужнішим. Подібним насиченим емоційним після смаком звучить в душі кожного причетного і творча подія, що сколихнула Криворіжжя навесні – I-й Всеукраїнський фестиваль-конкурс музикантів-виконавців «Музичний дивоцвіт», ініційований факультетом мистецтв і проведений на базі Криворізького державного педагогічного університету 18-21 квітня 2019 року за підтримки Національної Всеукраїнської музичної спілки України та Управління культури виконкому Криворізької міської ради.

6шл0578щлге8шлег8

Мистецький форум, що відбувся зовсім нещодавно, об’єднав досить потужне коло українських музикантів, що продемонстрували високий професійний виконавський рівень у різних номінаціях. Географія конкурсу, що у статусі Всеукраїнського відбувся вперше, є досить широкою. Крім представників освітніх закладів Кривого Рогу до нас завітала обдарована молодь Нікополя, Олександрійського, Дніпра, Кропивницького, Харкова, Вінниці, Мелітополя, Одеси. Крім спеціалізованих закладів освіти (музичних шкіл, шкіл мистецтв, коледжів, академії культури, факультетів мистецтв педагогічних університетів), до кола конкурсантів долучилися центри дитячої та юнацької творчості та загальноосвітні школи.

8лд689957шщ86989889

Подібна освітня вертикаль не лише виступила могутнім регулятором конкурсних баталій, але й дозволила пересвідчитися у зацікавленості молоді різного віку музичним виконавським мистецтвом. Не тільки переживання за результати конкурсного виступу об’єднали всіх юних музикантів без виключення, але й величезне задоволення від сольного, ансамблевого, колективного музикування. Момент творення «вживу», тут і зараз, без права на помилку для кращого результату сумісних дій викладачів і молодих виконавців творив справжні дива. Емоційність на різних конкурсних сценах «Музичного дивоцвіту» була на найвищому щаблі.

шнлд758елг568л7698щ

6бь987578ешлб8гдю869

Крім того, велике місце у виступах конкурсантів поряд із світовими музичними опусами займали твори національних авторів. Вочевидь, музичне мистецтво виховувало і продовжує виховувати українську молодь найкраще, не зважаючи на виклики сучасної соціокультурної ситуації.

Особливо приємним фактом для організаторів фестивалю-конкурсу став широкий суспільний розголос, про що свідчить активність учасників події у засобах ЗМІ та соціальних мережах.

610321082610321044610320929

Щодо традиційних для будь-якого мистецького конкурсу загальних цифр, зупинимося лише на деяких. Близько 70-ти сольних виконавців-інструменталістів, 13 вокально-хорових колективів, близько 75-ти солістів-вокалістів, 4 оркестри, понад 20-ть хорових диригентів та майже 50 вокальних та інструментальних ансамблів. Навіть побіжна статистика впевнено свідчить про зацікавлення у конкурсі-фестивалі та про необхідність подібних музичних заходів та їх подальшого проведення у нашому місті.

Виступи конкурсантів оцінювало професійне незалежне журі, головою якого був Заслужений діяч мистецтв України, Перший заступник Голови Національної всеукраїнської музичної спілки, кандидат педагогічних наук Заїка П.В. та Лауреати Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів, провідні фахівці вищих навчальних закладів України.

о8ш67шд9546л56

Яскравим спалахом на Музичному дивоцвіті стали виступи оркестру народних інструментів Криворізької міської музичної школи № 13 під керівництвом Дорошкевича Володимира Леонідовича та студенки Криворізького обласного музичного коледжу Коваленко Софії (викладач Заслужений діяч мистецтв України, викладач-методист Кратінова Маргарита Матвіївна). Вони отримали найвищу нагороду фестивалю-конкурсу – Гран-прі у номінаціях «Виконавець-інструменталіст» (інструментальні ансамблі) та «Виконавець-інструменталіст» (фортепіано).

132345246дорош56581Дорошкевтч334Софыя

3у56го7ог78567шль9

Перефразувавши вислів Гюстава Флобера, можна сказати, що музичний звук – «не що інше, як віддалене й послаблене відлуння думки». Час покаже, чи скоро відлуння криворізької музичної події цієї весни послабшає. Та всеукраїнський мистецький вибух у стінах Криворізького педагогічного став очікувано потужним. А це означає, що наступному «Музичному дивоцвітові» бути! Дивовижна весняна музична квітка розквітне знову на криворізькому ґрунті й об’єднає нових друзів на ниві національного музичного мистецтва!

Травень 2024