Кафедра музикознавства, інструментальної
Факультет мистецтв

БІЛОНЕНКО ГЕОРГІЙ ОЛЕГОВИЧ

білоненко

Старший викладач, завідувач секцією «Оркестрові інструменти»

Є випускником Астраханської державної консерваторії за спеціальністю «Народні інструменти (Баян)» (1977 р.). Працює у Криворізькому державному педагогічному університеті з 1980 року. Завідує секцією оркестрових інструментів кафедри. Викладає такі навчальні дисципліни, як: «Оркестровий клас», «Основний музичний інструмент», «Додатковий музичний інструмент». Георгій Олегович Білоненко є автором більше 30 науково-методичних публікацій і більше 50 статей у періодичній пресі, чотирьох виданих репертуарних збірок для оркестру та для баяну.

Білоненко Г. О. підготував плеяду високопрофесійних музикантів; 20 з його вихованців – лауреати, дипломанти міжнародних та всеукраїнських конкурсів виконавців-інструменталістів. Колектив українського оркестру народних інструментів під його керівництвом отримав почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України» (посвідчення № 667 від 11.02.09 р.).

Георгій Олегович Білоненко був головою профбюро факультету (1994-2001 рр.), членом Вченої ради факультету (1982-1990, 1994-2001 рр.). З 1993 р. – член Всеукраїнської музичної спілки. Нагороджений двома грамотами Міністерства освіти і науки України, двома грамотами Національного музичного комітету Всеукраїнської музичної спілки, Почесною грамотою Президії Дніпропетровського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України, Почесною грамотою виконкому Криворізької міської ради, грамотою відділу культури виконкому міської ради, грамотою відділу освіти і науки виконкому міської ради, двома грамотами комітету з фізичної культури та спорту виконкому міської ради, грамотою Дніпропетровського обласного спорткомітету. Є кандидатом у майстри спорту з шахів, він – дипломант міжнародного конкурсу (м. Москва, 1970 р.).  У 1997 – 2012 рр. був головою шахової федерації м. Кривого Рогу; член обласної шахової федерації, учасник всесоюзних і республіканських змагань, переможець чемпіонатів Астраханської і Дніпропетровської областей. Білоненко Г. О. є Лауреатом міжнародних конкурсів – «Perpetuum mobile» (м. Дрогобич) та «Премія Ланчано» (Італія, м. Ланчано).