Кафедра музикознавства, інструментальної

БЄЛІКОВА ВАЛЕНТИНА ВЕНЕДИКТІВНА

Кандидат мистецтвознавства, доцент

бєлікова

Після закінчення в 1969 році Київської державної ордена Леніна консерваторії отримала кваліфікації: методист музичного виховання, викладач хорового співу, викладач гри на фортепіано.

У 1991 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства на тему: «Музичне виконавство як вид художньо-творчої діяльності».

У Криворізькому державному педагогічному університеті працює з 1969 року. Викладає на кафедрі дисципліни: «Історія української музики», «Основний музичний інструмент», «Додатковий музичний інструмент». Валентина Венедиктівна Бєлікова є автором понад 140 наукових, науково-методичних праць (монографії, статті, навчальні посібники, хрестоматії). З метою удосконалення навчального процесу підготувала та опублікувала 7 навчальних посібників з історії музики, один з яких зайняв I місце у номінації «Навчальні посібники» і був відзначений дипломом обласного міжвузівського конкурсу на кращі наукові та навчально-методичні видання. Крім того, 3 посібника отримали гриф МОН. Коло наукових інтересів пов’язане із вивченням формування та розвитку української музичної культури; дослідженням проблем виконавського мистецтва та інтерпретації музичних творів. Особливу увагу приділяє дослідженню деяких аспектів української музичної культури сьогодення, а також становлення духовної музики нашого регіону, виступаючи з доповідями на науково-методичних семінарах вчителів музики Саксаганського району. Систематично приймає участь у конференціях різних рівнів та тематичних напрямків. Багато уваги приділяє науковій діяльності студентів (зокрема, В. В. Бєлікова понад 20 років керує проблемною групою студентів, результатом діяльності якої є підготовка та видання науково-методичних доробок, участь у міжнародних, університетських наукових конференціях). Є членом Національної Спілки композиторів України.

Бєлікова В. В. нагороджена Почесною грамотою МОН України (1992 р.), у 1994 році їй присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України». У 2000 р. Американський Біографічний інститут обрав Валентину Венедиктівну «Жінкою року-2000». У 2003 р. отримала подяку Дзержинської районної у місті ради, 2008 р. – диплом лауреата третьої премії конкурсу-рейтингу «Книжка року в Кривому Розі» (за версією «Рудих текстів»), 2012 р. – грамота директора ДВНЗ «КНУ» КПІ за досягнуті особисті результати в науково-дослідній роботі, 2013 р. – грамота від Виконкому Криворізької міської Ради, 2015 р. – Нагрудний знак «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня.