Факультет педагогічної освіти
ТЕХНОЛОГІЧНА ОСВІТА. ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА.
ДОШКІЛЬНА ОСВІТА. СПЕЦІАЛЬНА ОСВІТА.

Загальний розвиток суспільства, увага держави до проблем дитинства, розвиток мережі закладів дошкільної освіти зумовили потребу регіону у фахівцях із дошкільної та спеціальної освіти. Потреба ринку праці у висококваліфікованих спеціалістах, здатних забезпечити розвиток та формування особистості дитини, спонукала роботодавців до запиту для таких спеціалістів, а майбутніх абітурієнтів – до вступу на освітню програму, яка забезпечить ґрунтовну всебічну підготовку вихователів закладів дошкільної освіти, педагогів-психологів та педагогів-логопедів.

Поява та розвиток освітньої програми пов'язана з виникненням кафедри дошкільної освіти як окремого структурного підрозділу університету 09 вересня 2009 р. Кафедра поставила перед собою основну мету - забезпечити опанування майбутніми фахівцями дошкільної освіти сучасних методик та технологій для якісного забезпечення педагогічного процесу в закладах дошкільної освіти, сформувати у студентів усвідомлення значущості своєї професії.

Кривий Ріг є промисловим, економічним та культурним осередком Дніпровського регіону. Міська рада особливу увагу звертає на виховання молодого покоління. Так, рішенням міської ради від 26.12.2018 №3297 був прийнятий документ «Про затвердження Програми перспективного розвитку освіти м. Кривого Рогу на 2019-2024 роки». В рамках Програми є розділ VI. I. Дошкільна освіта, в якому визначено стратегічні напрями та основні завдання щодо реалізації проєкту «Дошкілля» (серед заходів цього проєкту звертається особлива увага на забезпечення та підтримку професійних кадрів для закладів дошкільної освіти).

За час існування освітньої програми відбулась значна кількість змін і вдосконалень в тісній співпраці з роботодавцями. Зокрема це зміни в розподілі навчального навантаження, корекція ОП в бік практикоорієнтованості тощо. У зв'язку зі змінами в Національній рамці кваліфікацій, а також з урахуванням потреб регіону, на базі освітньої програми в різні періоди готувались фахівці з дошкільної освіти зі спеціалізацією до здійснення діяльності керівника дитячого хореографічного колективу в закладах дошкільної освіти, фізкультурно-оздоровчої роботи (інструктори з фізичної культури), виконання обов'язків практичних психологів, а на поточний момент - до здійснення обов'язків асистентів вихователів в інклюзивних групах.

 

25034
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30