Факультет мистецтв (Художньо-графічне відділення)
Образотворче мистецтво. Дизайн.

чорнобиль 1чорнобиль 6чорнобиль 11

32 роки тому – 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі.

О 1:23 ночі 26 квітня 1986 року на Чорнобильському реакторі №4 прогримів вибух і в довкілля було викинуто величезну кількість радіоактивних речовин, що спричинило зміну радіаційної обстановки, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.

Вшановуючи пам'ять працівників, рятувальників та ліквідаторів, які ризикуючи життям та здоров’ям  виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації, Коваленкова Лада, студентка 3 курсу гр. ДО-13 художньо-графічного відділення факультету мистецтв, поділилася своїми враженнями від дводенної екскурсії пам'ятними місцями Прип'яті і Чорнобиля.

чорнобиль 10

Вид з даху шістнадцятиповерхівки на м. Прип'ять

чорнобиль 9чорнобиль 4чорнобиль 5

чорнобиль 3чорнобиль 7чорнобиль 8чорнобиль 13

чорнобиль 14

За словами Лади, у будівлях Прип'яті можна відчути епоху СРСР, яка ніби застигла у часі. Сьогодні міста Прип'ять і Чорнобиль стали природними заповідниками, домівки яких потопають у зелені. Ладі вдалося навіть погодувати сома завдовжки 2 метри, який вільно плавав у водоймі, не відчуваючи жодної загрози, оскільки вся риба у цій місцевості радіоактивна.

чорнобиль 17чорнобиль 1

Річка Прип'ять

Під час екскурсії Лада відвідала «Дугу» – споруду висотою 140 м для системи раннього виявлення пусків міжконтинентальних балістичних ракет, яка на мапах "того" часу була відзначена як покинутий дитячий садок, навколо якого для маскування розташовувалася лісосмуга.

чорнобиль 12чорнобиль 2

Села, з яких було евакуйовано людей

чорнобиль 15

Мандрівниця розповіла, що відвідала безліч пам'ятників, проте найбільше її вразив монумент, що встановлено на честь пожежників, які героїчно пожертвували своїм життям у боротьбі з наслідками аварії. Лада зазначила, що завжди варто пам’ятати імена мужніх добровольців, які вирушили на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу.