Публічною презентацією групового звіту завершилася двотижнева комплексна практика з економічної і соціальної географії для студентів IV курсу спеціальності «Історія» з додатковою спеціальністю «Географія». У зв’язку із послабленням карантинних обмежень практика відбувалася в очно-дистанційному форматі.
Разом із керівниками практики Людмилою Бурман та Наталією Пантелєєвою студенти взяли участь в екскурсіях на підприємства, установи, організації різних форм власності, що належать до виробничої та невиробничої сфер промислового Кривого Рогу та аграрно-хімічно-туристичної Умані. Обрані для перегляду віртуальні екскурсії розширили сферу емпіричних досліджень до глобального рівня.
Очне та\або віртуальне відвідання об’єктів практики студенти доповнили періодом т.зв. польових досліджень, що передбачав збір статистичної і фактичної інформації. Камеральна обробка зібраних матеріалів мала на меті їх систематизацію та візуалізацію у визначених формах, зокрема із застосуванням можливостей Canva класу. Організаційні зручності для звітування й оцінювання результатів практики забезпечив Moodle.
Під час захисту результатів цікаві дискусії точилися навколо основних положень суспільно-географічної характеристики господарського комплексу Умані, визначення її містоформуючих галузей та передумов їх формування. Традиційно пізнавальними були відвідана студентами екскурсія на заготівельно-переробне підприємство «Чисте місто», виробничі потужності якого переробляють вже третину твердих промислових відходів Кривого Рогу, та обговорення її результатів на підсумковому заході. В міні-дослідницькі проєкти переросли звіти щодо географічного вивчення інноваційного підприємства «Гігафабрика 1» компанії Tesla та металургійного гіганта АрселорМіттал Кривий Ріг.
Інші враження – на фото.