Кафедра географії та методики її навчання
Факультет географії, туризму та історії

10 листопада 2022 року на кафедрі географії та методики її навчання стартував лекторій від спікерів Фінського університету прикладних наук «Novia». Першу лекцію прочитав наш співвітчизник Руслан Гунько, який нині працює над власними екологічними дослідженнями за кордоном.

Лекторій 01

Пан Руслан є науковим співробітником Фінського університету прикладних наук «Novia», бере участь у низці міжнародних проєктів. Учений планує екологічний проєкт і в Україні: вивчатиме, як війна вплинула на довкілля в нашій державі в порівнянні з країнами, де війна закінчилася кілька років тому. Р. Гунько представив майбутнім географам лекцію з актуальної міждисциплінарної проблеми взаємодії людини й природи. Дослідник поділився власними науковими результатами з питань впливу довкілля на якість життя населення й висвітлив відповідний досвід Фінляндії.

03

Лектора представила кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри географії та методики її навчання, доц. С. В. Мантуленко. «Навіть у такий складний час ми продовжуємо створювати міжнародні наукові дискусії, налагоджуємо зв'язки з ученими, які працюють за кордоном. Колеги з Фінляндії підтримали цю ініціативу й зголосилися взяти участь у нашому онлайн-лекторії», – зазначила Світлана Вікторівна.

04

Руслан Гунько розповів про актуальність свого дослідження: згідно з соціологічними даними, мешканці Фінляндії є одними з найщасливіших європейців, тож цікавим є питання впливу місцевої природи на якість життя. Чи впливає соціально-демографічний статус на характер цього зв'язку, як глобальні кризи, на кшталт пандемії COVID-19, змінюють кореляцію сприйняття природи з якістю життя – такі питання ставив перед собою дослідник.

05

Студенти не залишилися байдужими до проблематики лекції: наприкінці зустрічі розпочалось цікаве фахове спілкування. Діалог студентів із науковцем доповнили відповіді на запитання, поставлені в чаті онлайн-конференції.

 

1

18 листопада 2022 року відбулася друга онлайн-зустріч у межах лекторію. Лекцію «Географічний детермінізм скандинавської моделі соціального забезпечення» прочитала науковиця Йоханна Вікгрен-Рейлофс.

Друга лекція була присвячена міжкультурному діалогу про скандинавську модель соціально-економічного розвитку, чинникам (зокрема, географічним) досягнення всесвітньо відомого північноєвропейського добробуту й можливостям втілення такої успішної моделі в нашій країні.

2

Пані Йоханна Вікгрен-Рейлофс – старша викладачка факультету охорони здоров'я та соціального забезпечення Фінського університету прикладних наук «Novia» (м. Турку). Наразі вона досліджує глобальну та культурну компетентність у вищій школі й охоче ділиться своїм досвідом наукової роботи.

3

«Під час своєї лекції я прагну показати, що після війни є надія жити по-новому, досягти загального добробуту. Тому досвід Фінляндії буде переважно висвітлено в історичному аспекті, адже наша країна також зазнавала скрутних часів: працювала над відновленням своєї держави, виборювала й відстоювала власну незалежність», – підкреслила лекторка.

4

Пані Йоханна відповіла на запитання викладачів і студентів щодо передумов формування скандинавської моделі суспільства й окремих аспектів розв'язання проблем соціально-економічного розвитку та розбудови успішної держави у Фінляндії.

Криворізький педагогічний щиро вдячний фінським колегам за таку насичену й плідну співпрацю!

22074
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31