21 грудня 2020 року на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв відбувся захист випускних кваліфікаційних робіт (проектів) заочної форми навчання студентів рівня вищої освіти «магістр» спеціальності 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво) кваліфікації вчитель.
Згідно з навчальними планами підготовки фахівця з вищою освітою випускна магістерська і кваліфікаційна робота – один із видів екзаменаційної атестації студентів, яку виконують випускники освітньо-кваліфікаційних рівнів «магістр». Захист випускних робіт проходить на засіданні екзаменаційної комісії (ЕК). Захист проходить в обстановці високої вимогливості, принциповості, дотримання наукової етики. Ґрунтовному аналізу повинні піддаватися достовірність усіх висновків та рекомендацій наукового і практичного характеру, які містяться в роботі. Засідання екзаменаційної комісії відбулося під керівництвом голови ЕК Бабенка Л. В. – професора кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та членами кафедри.
Через випускну роботу студент доводить рівень власної кваліфікації, уміння здійснювати науковий пошук і самостійно вирішувати наукові та практичні проблеми. Захист дає можливість виявити ступінь та рівень наукової підготовки студента з чітко означеного фаху, є перевіркою підготовки фахівця до самостійної діяльності з обраного напряму підготовки (спеціальності Образотворче мистецтво), його здібностей самостійно аналізувати стан проблем у певній галузі науки, розробляти необхідні пропозиції. Випускна кваліфікаційна робота (проект) містить як науково обгрунтовані теоретичні, експериментальні результати, наукові положення так і практично-творчі завдання в галузі образотворчості.
З урахуванням специфіки фахової підготовки студентів випускна кваліфікаційна робота – це самостійне індивідуальне завдання навчально-дослідницького, теоретико-прикладного чи проектно-конструкторського характеру, яке виконується студентом на завершальному етапі фахової підготовки і є однією з форм виявлення теоретичних і практичних знань, уміння їх застосовувати для виконання конкретних наукових, технічних та виробничих завдань. Тому були представлені різнопланові роботи, а саме пейзажний живопис, розпис по тканині та моделювання та декорування сукні. На заочній формі навчання кількість студентів яка вийшла на захист не значна, чотири особи.
Почали захист з кваліфікаційної роботи Кокіної Альбіни. Науковий керівник старший викладач кафедри, член національної спілки художників України Труфкін А. Д. Пейзаж під назвою «Осінь на Поштовій» - яскравий приклад міського жанру, виконаний в складній манері письма: від лесування до пастозного олійного рельєфного живопису. Авторка передала засобами живопису образ міста Кривого Рогу в стані дощу. Колорит в роботі стриманий. Робота була оцінена екзаменаційною комісією на «Добре».
Цікаво було спостерігати захисти кваліфікаційних робіт студентів Кривоцюк Олени і Темченюк Ксенії, науковий керівник старший викладач кафедри, член національної спілки художників України Мішуровський В.В. Представлені до захисту роботи були виконанні в техніці «батик», але мали різні теми, жанрову, технологічну та технічну забарвленість. Розпис по тканині Кривоцюк Олени – тематичний натюрморт «Осінь», вражав своєю насиченістю кольорів, поєднанням різних технічних прийомів у виконанні та використанням кольорових контурних резервів. Батик Тімченюк Ксенії відмінно полярний, має традиційну техніку виконання та стриманий, легкий колорит. Студентка зобразила обрядове свято Купала. Обидві роботи також булу оцінені на доброму рівні
.
Особливу увагу звернув на себе захист Бездудньої Ольги. Тема кваліфікаційної роботи присвячений моделюванню і декоруванню етномотивами сучасної сукні. Це була представлена вишивка гладдю. Назва орнаментальної композиції – Дерево життя»