Кафедра образотворчого мистецтва
Факультет мистецтв

a26e3b507682e2a0db0685cefb98b075

Щороку другої неділі жовтня в Україні своє професійне свято відзначають «майстри пензля». В 2022 році День художника України припадає на 9 жовтня. День художника цьогоріч відкриває завісу у світ мистецтва під кутом воєнної реальності, яка внесла свої корективи в тематику образотворчості.

Цього дня прийнято говорити про роль образотворчого мистецтва в культурному розвитку всього людства. Цей досконалий і неповторний вид творчості є одним з головних у сучасному світі. За допомогою своїх робіт художники передають внутрішні переживання, красу і недоліки навколишнього світу, намагаються достукатися до людей, несучи їм свої ідеї. Почуття прекрасного, потреба у красі живуть в серці кожної людини з найдавніших часів. Митці створюють цю красу і служать їй. Завдяки їхній подвижницькій натхненній праці здійснюється безперервний зв’язок поколінь. Їхні твори збагачують людську душу, виховують високі ідеали благородства, добра і злагоди. Їм вдається зупинити мить, щоб незабаром перетворити її у вічність. Художник – дивовижна людина. Мало того, що він бачить світ особливими очима, так ще і готовий залишити йому багату спадщину!

З нагоди професійного свята викладачі кафедри образотворчого мистецтва презентували онлайн-виставку своїх творів. Виставка відбувається в особливий для кожного українця період. І незважаючи на те, яка зараз ситуація в країні, життя продовжується, а творчі особистості не можуть не повертатися до тієї справи, якою займалися роками.

ОЛЬГА БОЛЬШАНІНА

"Журавлі летять", кольорові олівці, 2022 р

.

"Лісова жителька", графічний планшет, 2022 р.

ВІКТОР МІШУРОВСЬКИЙ

“Дощовий день”, папір, акварель, 2022 р.,

“ Кузня з видом на Говерлу”, папір, акварель., 2022 р.

“Три троянди”, полотно, олія, 2022 р.                                   “Догорає літо”, полотно,олія, 2022 р.

ІРИНА БРИЖАТА

Серія графічних робіт "Літо в Іспанії ", аркуш, лінери, 2021 р.

"Тюльпани і слонік", полотно, олія, 2021 р.

АНАТОЛІЙ ТРУФКІН

"Бессарабська мадонна", 2022 р., полотно, олія               "Квіти на золотому" 2022 р.полотно, олія.

"Танок молодых",  2022 р., полотно, олія                        "Моя онучка МІЯ", 2022, ,полотно, олія

РУСЛАН ПИЛЬНІК

“Ранковий шлях”, полотно, олія, 2016 р.

“Вечір на хуторі”, полотно, олія, 2017 р.                                       “Ранок на хуторі”,  полотно, олія, 2017 р.

ІРИНА КРАСЮК

"Український натюрморт", папір, пастель, 2022 р.

"Осінні дари",  полотно,олія, 2022 р.

"Фрукти на барвистій хустці", папір, пастель, 2022

Творча колаборація художників-педагогів Ірці Бойко та Ірини Красюк

«Національне забарвлення: від минулого до сучасного»

1. На світі багато чудових країн. Мені наймиліша, найкраща країна, яка піднялася, мов Фенікс, з руїн. Безсмертна моя Україна. 2022

2. Дмуть вітри і підіймають хвилі, Океан житейський клекотить. 2022

3. Так ніхто не кохав. Через тисячі літ лиш приходить подібне кохання... 2022

4. Я дівчину так ніжно обійму, і в соняхи її тихенько покладу. 2022

5.  Стефанія Мамо, Мамо Стефанія  2022

6. Затремтіли струни у душі моїй…Ніжні, ніжна пісня задзвеніла в ній…2022

Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая! 2022

ЛАРИСА БАЛЮК

Серія  “Фарби нашої землі”, батік, 2019 р.

Дорогі художники, митці, естети, цінителі прекрасного!

У найпрекраснішу пору року, яка має найшикарнішу палітру кольорів, аматори та майстри образотворчого мистецтва відзначають своє професійне свято – День художника України. Вітаємо усіх причепних до свята – художників і поціновувачів витворів мистецтва, шанувальників рукотворних шедеврів. Від чистого серця щиро бажаємо грандіозних досягнень у творчості, постійного вдосконалення техніки в обраному жанрі образотворчого мистецтва, мотивації, натхнення і наснаги, цікавих ідей, безмежного простору уяви, неосяжної фантазії, вражаючої передачі світосприйняття у своїх художніх роботах!

20296