Природа Криворіжжя
Природничий факультет

КОЗІН Я.В., ГАЦЬКИЙ А.К.

Криворізький технічний університет

E-mail: [email protected]

Шламосховище МудрьонівськеКрупні  гірничозбагачувальні  комбінати  є  джерелами  забруднення  довкілля. До  їх  складу  входять  хвостосховища,  які  тільки  на  Криворіжжі  займають  площу понад  7600  га  і  є  потужними  джерелами  пилоутворення,  викликають  засолення значних територій, змінюють їх гідрологічний режим [1].

В процесі збагачення руд, особливо з низьким вмістом корисного компоненту,  утворюється  значна  кількість  відходів  -  хвостів  збагачення. Хвости  у  своєму складі містять цінні елементи: залізо, алюміній, марганець, дорогоцінні та рідкісні метали, інші метали і неметали, переважно у вигляді хімічних сполук.

Хвостосховища  являють  собою  природну  або штучно  створювану  (за  допомогою огороджувальної дамби) на понижених ділянках земної поверхні ємності для організованого складування і зберігання хвостів, освітлення і відводу води. Розміри хвостосховищ можуть бути різними,  залежно  від необхідних об'ємів  складованих відходів  і  наявності  земельних  ресурсів. Проектують  хвостосховища  площею  від кількох  сотень  до  2  тис.  га.  У  цих  штучних  утвореннях  зберігається  більше  3,6 млрд.т. дрібнодисперсних високоабразивних шламів [2].

Фото. Шламосховище  Мудрьонівське (колишня назва – Дзержинське). Фото В.В. Коцюруби.

3217

118 4

Якось восени моя колега запропонувала поїхати на екскурсію в один з покинутих парків Кривого Рогу, і ми вирушили на північну околицю міста, в старовинний парк «Веселі Терни».

    Вперше ми опинилися тут багато років тому з групою краєзнавців-аматорів. Величезне враження на всіх справили вікові дуби, стовбури яких не під силу обхопити одній людині. Дуже ефектними були в парку мости через річку. Та найбільше нас вразила історія цієї місцевості. Колись, до революції, тут жив поміщик Харін. У нього були великий маєток і красивий парк...

3213

1

2

В Кривому Розі, 11-12 листопада 2017 року, відбувся Міжнародний екологічний форум «KRYVYI  RIH GREEN STRATEGY». Організаторами форуму є громадська організація «Екологічна рада Криворіжжя». На форумі розглядались важливі екологічні питання актуальні для промислових міст України, нашого регіону, стратегії дій на найближчій період часу. Заслухані доповіді екологів, представників виконавчої влади, депутатського корпусу різних рівнів, громадських організацій, вчителів міста, волонтерів екологічного руху. Подія викликала великий інтерес, свідчила про найважливіші актуальні проблеми та небайдужість до  них мешканців нашого регіону.

Від природничого факультету на форумі прийняли участь Євтушенко Е.О., Савосько В.М., Бєлик Ю..

Детальніше про подію – на сторінках Криворізької зеленої стратегії  на Facebook, де можна ознайомитись з піднятими на форумі питаннями,  світлинами, відеоматеріалами, відгуками про форум.

Нижче наводимо світлини з Міжнародного екологічного форуму, отриманими з групи Криворізької зеленої стратегії, в тому числі за участю представників природничого факультету.

3 4 5 6
6 7 8 9
10 11 12 13
  16  14  

Відео з виступу В.М. Савосько надане Людмилою Бурман:

 

3055

Рекультивація, висаджування дерев, кущів на відвалах - не нова практика для Криворіжжя. Цією дуже важливою справою переймаються не тільки фахівці промислових об’єктів, громадські організації, а  і групи ініціативних свідомих громадян. Нещодавно, 29.10.2017, така  команда  не байдужих людей, серед якої були викладач кафедри ботаніки та екології  Савосько В. М. та магістрант  Бєлик Юлія, відправилися до Петровського відвалу для висадки жолудів червоного дуба (Quercus rubra). Під час виходу було висаджено 625 жолудів.  Цьому сприяла гарна погода  та робота дружньої команди екологів-однодумців: Іл'єнко Констянтин, Дийнега Євген, Савосько Василь, Бєлик Юлія, Кривоухов Сергій, Келзікова Анна, Огур Володимир та його син. Пройде певний час і на відвалах з’являться штучні насадження червоного дубу, привертаючи увагу своєю красою.

Окрема подяка Огуру Володимиру, який був ініціатором виходу, зібрав посадочний матеріал та організував роботу команди.

Червоний дуб (Quercus rubra) Q2 Жолуді червоного дубу (Quercus rubra) Q4
Q5 Q7 Q6 Q8

Фотоматеріали Бєлик Юлії та Огура Володимира, використані матеріали посту на сторінці природничого факультету на Facebook.

2886
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31