Природничий факультет
Біологія. Хімія. Фізична культура.

Склад студради природничого факультету 2019-2020 н.р.

Studrada2019 2020

 1  2  3
 Голова - Кутугіна Владислава, ХІ-17 Секретар - Гусєва Анастасія, ХІ-18  1-й заcтупник - Чабан Вікторія, ХІ-16
 4  5  6

 Заступник із спортивної, культурно-масової

та соціальної робіт - Черевко Андрій,

ФК-18-2

 Заступник з інформаційної роботи,

захисту прав студентів та зовнішніх

зв‘язків - Муравйов Данило, ФК-18-2

 Культурно-масовий сектор.

Голова: Кубинець Юлія, БП-18

 7  8  9

 Інформаційний сектор.

Голова: Сорочинська Анастасія, БП-18

 Спортивний сектор.

Голова: Канин Дмитро, ФК-17

 Соціальний сектор.

Голова: Троценко Богдана, БП-17

 10  11  

 Сектор зовнішніх зв‘язків.

Голова: Карпова Євгенія, БХм-15

 Сектор захисту прав студентів.

Голова: Модей Андрій, ФК-18-2

 
8818

KolovertТільки кілька тижнів минуло з початку навчального року для студентів першого курсу природничого факультету, але вже відбулося надзвичайно багато подій, отримано певний досвід і багато вражень.
Надзвичайно важко було адаптуватись у перші дні, коли щоденно окрім занять, було багато подій: посвята першокурсників, знайомство з університетом та викладачами кафедр; День фізичної культури, змагання з легкої атлетики, кураторські години, участь в фестивалі професій «Krivbass City Skills»… Одним словом, круговерть, круговерть. Емоції, враження, відкриття, нові завдання та виклики долі…
Kolovert1 Kolovert2 Kolovert3 Kolovert4

 

 

 

 

Адаптація відбулась порівняно швидко і не так болісно, так як відчули особливу родинну атмосферу природничого факультету, підтримку старшокурсників та викладачів, лаборантів, робітників бібліотеки.
Kolovert5 Kolovert6 Kolovert7 Kolovert8

 

 

 

  

Декілька вражень першокурсників:
Лисенко Світлана Сергіївна: - «Неймовірно активне студентське життя. Ніколи сумувати, адже постійно у русі!».
Углова Марія Володимирівна: - «Викладачі – професіонали та завжди додатково пояснюють матеріал, якщо щось не зрозуміло».
Трусова Юліана Сергіївна: - «Складно, проте цікаво. Щодня дізнаєшся щось нове та згадуєш щось давно забуте».
Кононюк Дарина Сергіївна: - «Атмосфера студентського життя – щось неймовірне. За два тижні вже стільки емоцій. Не хочеться сидіти на місці, тому що цей круговорот подій не залишає нікого байдужими».
Вчорашній Володимир Васильович: - «З самого початку все цікавило, особливо спорт, якого на перший погляд мало (((. Викладачі – просто СУПЕР!!!»
Клобуцька Дарина Сергіївна: - «Педагогічний – одна велика сім’я, в яку нас так добре прийняли! Неймовірно приємно, що на цьому новому етапі нас оточують і підтримують такі чудові люди)))».
Борздов Сергій Олександрович: - «Спочатку все незрозуміло і страшно, але добрі викладачі та наш куратор все добре нам пояснюють, боятись вже нічого. Складно, але цікаво!»
Орлова Дана Борисівна: - «Перші тижні студентського життя особливі та незабутні. Переїзд до гуртожитку, пошук потрібної авдиторії…».
А попереду - нові незабутні події, враження та досягнення!

Більше світлин в фотогалереях природничого факультету та кафедр.

8681

В 2 практичному турі олімпіаді приймали участь студенти-біологи 2,3,4 курсів, що пройшли теоретичний тур і були рекомендовані для участі у наступному етапі.
Практичний тур університетської олімпіади передбачав вирішення завдань з біології рослин, тварин. Учасники олімпіади визначали види, надавали їх систематичне положення і на спеціальних бланках заповнювали відомості про рослин (гербарні зразки), тварин (окремі блоки по безхребетним та хордовим тваринам). Всі учасниками показали високий та достатній рівні знань.
Переможцями олімпіади стали:
1 місце - Качанов Ярослав Ігорович, 4 курс (бакалавр), гр.БХ-15 (12 балів).
2 місце - Волознєв Анатолій Володимирович, 3 курс (бакалавр), гр. БХ-16 (11 балів).
3 місце - Акулов Юрій Іванович, 3 курс (бакалавр), гр. БХ-16 (10 балів).
Висловлюємо велику подяку учасникам Карповій Євгенії, Баженовій Олені.
Склад журі: доцент Стригунов В.І., ст. викл. Брошко Є.О., ст. викл. Коцюруба В.В., асистент Квітко М.О..
Переглянути світлини з олімпіади: на сторінці фотогалереї природничого факультету.

BO1a BO1b  BO2 BO3

6979

tennis25.10.2017 у спортивній залі гуманітарного корпусу КДПУ відбулися ігри на першість серед факультетів університету  з настільного тенісу серед чоловіків. Команда природничого факультету виборола V місце. Дякуємо учасникам за докладені великі зусилля та бажаємо їм перемог!

2833

25 жовтня, активні студенти групи БХ-15 разом зі своїм куратором організували невелику ботанічну подорож Поштовим проспектом та у парку імені Федора Мершавцева. Під час подорожі студенти ознайомилися з пам'ятками історії, різними садово-парковими композиціями, солітерними групами декоративних рослин, визначали вік дерев.

1 2 3 4
5 7 6 8

Детальніше про  екскурсію - на сторінці групи природничого факультету на Facebook, допис Ярослава Качанова. Фотоматеріали Качанова Ярослава.

2834

На університетській першості  з настільного тенісу команда природничого факультету виборола III місце. Вітаємо наших спортсменів та вболівальників з перемогою!

Tenis1 2017 tenis2 2017 Tenis3 2017 Tenis4 2017
2823

В спортивній залі головного корпусу 17 жовтня відбулися змагання з баскетболу серед дівчат (перший курс). Наша команда змагалася з факультетом мистецтв, програвши з рахунком 4:2.  Бажаємо нашій команді виграти всі наступні поєдинки. Запрошуємо всіх підтримати нашу команду в середу, 18 жовтня, в спортивну залу головного корпусу. Гра відбудеться після 15.00.

Basket 2017 1

2749

Напередодні, 23 жовтня, небайдужі студенти групи БХ-15 зі своїм куратором та магістрами 2-го курсу відвідали пам'ятний знак, встановлений у пам'ять жертвам Голодомору 1932-1933 років. Він розташований на території скверу на вулиці Лермонтова Центрально-Міського району міста Кривий Ріг.  Коваленко Ірина та Савосько В. М. коротко доповіли про ті жахливі події та випадки, які відбулися за роки Голодомору, перелічили шокуючи цифри постраждалих та розповіли про наслідки цієї трагедії.  Вшануємо пам'ять усіх жертв Голодомору! Дякуємо всіх, хто пам'ятає і є небайдужим до цього.

Golodomor

Golodomor1 Golodomor 2 Golodomor3
2811

В шаховому клубі головного корпусу КДПУ 19 жовтня, відбувся шаховий турнір першокурсників серед чоловіків. Команда природничого факультету показала гідний рівень гри та посіла високе 4 місце серед факультетів університету.  Дякуємо хлопцям за участь, терпіння та показані вдалі, цікаві комбінації під час шахових баталій. «Коли я виграю, я геній. Коли я не виграю, я не геній» -  слова, що належать  Боббі Фішеру. Наші гучні перемоги ще попереду, головне прагнути, тренуватись і впевнено йти до намічених цілей!

Chess 2017 1

2766

В розкладі занять факультетів цього року з’явились дні самостійної підготовки. Студенти по-різному використовують наданий час, сприймаючи не як додатковий вихідний день, а використовують можливість якісно підготуватись до занять, виконати в бібліотеці завдання з самостійної роботи, попрацювати в Internet ... Для студентів природничого факультету з’явилась додаткова нагода попрацювати не тільки в вихідні дні, але і серед робочого тижня, виконати важливу практичну роботу – вивчення тварин і рослин в природі. Є можливість поглибити знання, вдосконалити навички проведення спостережень в природі, зробити свої маленькі «відкриття», дізнатись про унікальні куточки Криворіжжя, про методики збору польових матеріалів.

Польові спостереження викладачів кафедри зоології та методики навчання з студентами є традиційними. До них долучаються учні середніх навчальних закладів міста, Широківського, Криворізького та Софіївського районів, студенти географічного факультету КДПУ. Мінімум двічі на тиждень проводяться обліки птахів в різних куточках Криворіжжя, спостереження за ссавцями, комахами, рептиліями та амфібіями. Орнітологічні тренінги проводить старший викладач Валерій Коцюруба, старший викладач Євген Брошко. Тільки в останні кілька місяців студенти побували в державному заказнику «Червона балка Північна», парку Федора  Мершавцева, геологічній пам’ятці природи державного значення «Скелі МОДРУ», Свистуновій балці, зонах відчуження та обрушення поблизу шахт «Гвардійська», «Тернівська»; річці Саксагань,  Дендропарку Довгинцево, узбережжі Карачунівського водосховища, колонії чапель на Південному водосховищі, Зелені балці, околицях селищ Стародобровольське, Новолатівка… Активну участь в спостереженнях приймали студенти Ярослав Качанов, Роман Топчій, Катерина Мігунова, Анастасія Буликіна, Марія Уманська, Анатолій Волознєв, Карина Садварі, Євген Жиловський, Оксана Макаревич, Діана Назаренко, Олександр Кравцов. У кожного з студентів своя тематика наукових спостережень, свої інтереси, але їх єднає бажання пізнавати природу рідного краю.

Pr1 pr2 pr3 pr4 pr5
pr6 pr7 pr8 pr9 pr10

Напередодні, 18 жовтня, відбулася екскурсія на берегах річки Саксагань. Під час екскурсії було помічено доволі багато різних видів птахів: водяна курочка, лиска, крижень, руда та сіра чаплі, синьошийка, сіра мухоловка, кропивник, велика синиця, блакитна синиця, сойка, сирійський та малий дятли, сива жовна та багато інших. Попутно спостереження велись за рослинами, що ростуть вздовж узбережжя річки. Екскурсію проводив В. Коцюруба.  Деякі матеріали розміщені Ярославом Качановим та Анастасією Буликіною на сторінці природничого факультету на Facebook. Наведено деякі з численних світлин, зроблених Валерієм  Коцюрубою та Анастасією Буликіною.

pr11 pr12 pr13 pr14 pr15

Окрім фауни, наші студенти вивчають флору Криворіжжя. 18 жовтня 2017 року відбувся вихід до заказника «Балка Північна Червона». Метою його було дослідження флори балки, розповсюдження і видовий склад папоротей, пошук місць для їх ренатуралізації. Під час подорожі було знайдено декілька видів папоротей, один з них - костянець північний; декілька видів мохів, цікавих трав'янистих та чагарникових видів рослин. Було помічено цвіт глоду та кульбаби, що є не дуже звичним явищем як для другої половини жовтня. Подорож пройшла вдало, плідно та залишила лише позитивні емоції та враження. Екскурсію проводив Василь Савосько, приймали участь Качанов Ярослав, Юлія Бєлік. Матеріали розміщені на сторінці природничого факультету на Facebook. Фотоматеріали Ярослава Качанова.

Якщо є бажання краще дізнатись про природу Криворіжжя, приєднуйся до польових спостережень та відвідуй сторінку «Природа Криворіжжя» нашого сайту, в рубриці «Соціально-громадська діяльність».

2764
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша