Природничий факультет
Біологія. Хімія. Фізична культура.

6 листопада студенти 1-3 курсів, магістри другого року навчання природничого факультету, викладачі кафедри ботаніки та екології, української літератури і працівники бібліотеки долучилися до заходу, присвяченому святкуванню 100-річчя від дня народження Олеся Терентійовича Гончара – українського письменника, громадського діяча, академіка НАН України.
14Особливістю цього заходу було залучення команд студентів першого та другого курсів до інтерактивних конкурсів, розроблених студентами третього курсу: "Обери фото", "Продовж рядок", "Вгадай назву твору", "Творчий конкурс", конкурс "Хвилинка" та ін.
Дякуємо доценту кафедри української та світової літератур Онікієнко Інні Миколаївні за цікаву та змістовну розповідь про життя і творчість О. Гончара.
Враженнями від творчості письменника поділилася і директор бібліотеки нашого університету Ганна Миколаївна Віняр. Співробітники бібліотеки також ознайомили з віртуальною виставкою щодо творчості Олеся Гончара.
Треба відзначити, що студенти природничого активно і творчо підійшли до підготовки заходу вшанування пам’яті видатного діяча України, а деякі з них виявили власні неабиякі артистичні, літературні здібності та таланти.
Джерело: сторінка природничого факультету в Facebook.

1 2 4
3 8 11
9 5

10

13

12

6
6149

Педпрактика2018 4

4386

День українського добровольця — свято, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. З 2017 року вся країна вшановує мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Студенти першого курсу (групи БП – 17, БХ – 17, Хі – 17, ФК - 17) природничого факультету із кураторами Марчик В. І., Лукаш Л. В. та заступником декана з навчально-виховної роботи Комаровою І.О. відвідали музей батальйону Збройних сил України, створений як добровольчий 40-й батальйон територіальної оборони «Кривбас» з мешканців Кривого Рогу та області. У музеї зібрані експонати та стенди з фотоекспозиціями, які висвітлюють епізоди з життя і служби бійців підрозділу. Елементи виставки найрізноманітніші: військова амуніція, каски, сухі пайки, засоби комунікації, бронежилети, стріляні гільзи, магазини з автоматів, осколки  снарядів що не розірвалися, гранатомети і багато інших експонатів. Є зал, в якому знаходиться стенд з фотографіями загиблих солдатів, що служили в криворізьких підрозділах. Перед фотографіями загиблих бійців розташовані лампадки, в які будь-який відвідувач може поставити свічку.

Андрій Анатолійович Новохатько, боєць 40-го батальйону «Кривбас», провів цікаву екскурсію для студентів та ознайомив відвідувачів із основними етапами створення батальйону, його діяльністю протягом першого року окупації частини територій Донецької та Луганської областей України. «Кожна світлина, кожен експонат - це окрема історія» - говорить Андрій Новохатько. Наприклад, один зі стендів включає в себе речі, які виявила пошукова група «Чорний тюльпан» в районі «траси смерті», розташованої між містами Іловайськ і Старобешево. Це гільзи різного калібру, осколки гранат і снарядів, особисті документи одного з десантників, фляга, монети, казанок для їжі ...

den dobr 1

den dobr 3

den dobr 6

den dobr 8

den dobr 2
den dobr 4

den dobr 9

den dobr 5

den dobr 7

den dobr 10

Студенти були вражені цікавими, пізнавальними, душевними розповідями очевидця подій, які вже сьогодні стали історією всієї країни. Залишали музей студенти з щирою подякою і глибокою повагою до учасників подій та людей, які зберегли пам'ять для прийдешніх поколінь.

4274

Проект

У 2017 році компанією HeidelbergCement уже втретє було організовано і проведено міжнародний науково-освітній конкурс the Quarry Life Award, головною метою якого є пошук нових ідей для збереження біологічного різноманіття та підвищення рівня інформованості населення регіону про екологічне середовище.

Проект «Створення чагарникових угруповань як нового місця існування для біоти кар’єру» під керівництвом Едуарда Олексійовича, членами Національного Журі обрано як один з найкращих. Метою його є створення нових місць для розселення та успішного існування рослин і тварин кар’єрів Криворіжжя. Польові роботи, що передбачені виконанням проекту, заплановані з березня 2018 року. Восени відбудеться підведення підсумків виконання проекту.

Перше обговорення завдань та умов виконання проекту проведено 12 лютого 2018 року. Керівник проекту, Едуард Євтушенко, особливу увагу приділив принципам екологічного управління та політиці в сфері якості та екологічного керування, зобов’язанням сталого розвитку компанії Heidelbergcement Ukraine. Під час зборів учасники проекту отримали персональні завдання з виконання проекту:
- Брошко Євген – відповідальний за фауністичний напрямок,
- Поздній Євген – відповідальний за ботанічний напрямок,
- Комарова Ірина – відповідальний за громадський та освітній напрямок, комунікатор проекту,
- Федяніна Ірина – відповідальний за медіа напрямок.
Робота над проектом стартувала!

Проект01 Проект02 Проект05 Проект06
Проект09 Проект08 Проект10 Проект07
4040

В Криворізькому державному педагогічному університеті 17 лютого відбулося безкоштовне тренувальне тестування з біології учнів 10-11 класів.
Схема тренувальне біо 2018Попередня реєстрація учасників, їх реєстрація перед тестуванням показала широке охоплення різних типів навчальних закладів Криворіжжя: ліцеї, гімназії, школи, коледжі (Рисунок 1). Зареєстровано 256 зацікавлених у проходженні тестування. Найбільше представництво – 19 учнів (КПНЛ), КЗОШ №1 – 12, КГ №95, КНВК №35 «Імпульс» - по 10; КОЛІ, КЗОШ №73 – по 9, КЦМЛ та КНВК №81, КПГ – по 8, КЗОШ № 75, 55, КГ №49 – по 7 учнів; Тернівський ліцей – 6, КЗОШ №126, КЗОШ №32 – по 5. Інші навчальні заклади представлені 1, 2, 3, 4 учасниками тестування. Для тестування зареєструвались учні сільських населених пунктів Криворізького, Софіївського, Казанківського, Апостолівського, Широківського та П'ятихатського районів, міста П'ятихатки - всього 9 учнів. В тестуванні прийняли участь слухачі 8-ми місячних курсів з біології, які щорічно проводяться на базі нашого університету з метою підготовки до ЗНО з біології.
Тестові завдання складені на основі діючих програм біології у відповідності вимог до підготовки ЗНО з біології. Всього тестові завдання складались з 48 питань з максимальною оцінкою в 80 балів. Завдання є різнорівневими: питання №№1- 36 оцінювались по 1 балу, №№37-44, на відповідність - по 4 бали, №№45-48 – по 3 бали. Охоплені всі розділи шкільної програми: загальна біологія, біологія рослин, тварин, грибів, дроб'янок, вірусів, людини. В завданнях були задачі з молекулярної біології, генетики, екології, питання з історії біологічної науки, творчого характеру та підвищеного рівня складності. Відповіді на питання вимагали не тільки відтворення розділів шкільної програми, але і вміння аналізувати матеріал, бути уважними, спостережливими. Тести складені В.В. Коцюрубою та Є.О. Брошко.
Прийшли на тестування 172 учні, не з’явилось – 84. Не склали тестування 53 учні, які надали менше 25 правильних відповідей на 48 питань тестів (максимальне число можливих набраних балів – 80).
В організації тестування та перевірці завдань прийняли участь старші викладачі кафедри зоології та методики навчання біології Є.О. Брошко та В.В. Коцюруба, асистент кафедри ботаніки та екології Є.В. Поздній, студенти 5, 4, 3, 2 та 1 курсів природничого факультету.
Тестові завдання виявились занадто складними для більшої частини учасників, тому результати в порівнянні з минулими роками були низькими (результати тренувального тестування 2017 року). Але це надає можливість кожному абітурієнту вчасно переглянути програму індивідуальної підготовки до ЗНО, опрацювати розділи програми, які є недостатньо засвоєними. Саме це і було головною метою організації тренувального тестування в КДПУ, можливістю реально оцінити остаточні знання та вчасно зробити їх корекцію.
Розподіл балів2018Високий рівень (понад 170 балів) показав тільки 1 учень, максимальний бал – 179. Ще двоє учнів отримали по 164 бали. Середній рівень (169 – 140 балів) показали – 22 учні, достатній (139 – 100 балів) - 93 учні (Рисунок 2).
Детальніше про результати тренувального тестування - 2018: документ (pdf).
Головні проблеми, виявлені в ході тестування:
- уміння розв’язувати задачі з молекулярної біології, генетики, екології;
- недостатній рівень знань про біологічні закони та правила, історію біологічної науки, про вітаміни, гормони, структуру РНК та ДНК, поліпептидів, просторову структуру молочної кислоти; процеси дихання та синтезу білка, штучний добір та його форми, тощо;
- уміння визначати об’єкти на рисунках (систематична належність, особливості морфології, анатомія);
- використання прикладів біологічних систем, їх структур та явищ, процесів, жилкування листків.
Анкетування учасників показало бажання вступати в Криворізький державний педагогічний університет – 51 учень (24 – напрямок  освіти «Біологія», 8 – «Фізична культура», 17 – «Психологія», на факультет мистецтв – 2, початкова освіта – 2, фізико-математичний профіль – 1, українська філологія – 4). Висловили бажання вступати у ВНЗ медичного профілю – 46 (Київ – 6, Запоріжжя - 8, Львів - 1, Полтава – 4, Дніпро – 4, Тернопіль – 1, Харків – 3, Вінниця – 2, Одеса – 1, не визначились з ВНЗ – 12); ветеринарні ВНЗ – 2, інші інститути фізичної культури – 3, аграрні ВНЗ – 1, класичні університети – 3. Ще 68 учнів не визначились з вибором ВНЗ, або не висловили свою думку, 72 мають намір вступати в кілька ВНЗ різного профілю. В Криворізький медичний коледж прагнуть вступати 3 учні. Планують навчання за кордоном – 3 учні (Краків, Ягелонія, Лодзь).

Якщо бажаєте отримати престижну професію, найкращу освіту, звертайтесь до нас!

Криворізький державний педагогічний університет чекає на Вас!

Тренувальне з біології01

Тренувальне з біології03 Тренувальне з біології05 Тренувальне з біології04

Тренувальне з біології02

Тренувальне з біології08 Тренувальне з біології09 Тренувальне з біології06 Тренувальне з біології10 Тренувальне з біології15
Тренувальне з біології07 Тренувальне з біології12 Тренувальне з біології17 Тренувальне з біології19 Тренувальне з біології13
Тренувальне з біології14 Тренувальне з біології16 Тренувальне з біології18

Матеріали підготував В.В. Коцюруба.

Фото В.В. Коцюруби.

4039

Trening biologiya 2018

Нагадуємо, що тренувальне тестування з біології відбудеться 17 лютого 2018 року (субота) з 10:00 до 13:00 в головному корпусі КДПУ (проспект Гагаріна, 54) в аудиторіях №116 та 228.
До участі в тестуванні допускаються тільки попередньо зареєстровані особи.
Попередня реєстрація для участі в тестуванні завершується 14 лютого 2018 року о 15.00.
Початок реєстрації учасників тренувального тестування: 17.02.2018 о 9.30 в аудиторії №116.
Контакти: k_zoology@kdpu.edu.ua, Коцюруба Валерій Віталійович, тел. 097-932-26-56.

3957

Педпрактика

Запрошуємо на конференцію з виробничої педагогічної практики студентів 4 курсу природничого факультету (денне відділення), яка відбудеться 2 лютого о 10.40 в 116 аудиторії головного корпусу. Явка студентів-практикантів обов’язкова.
На конференції будуть надані завдання практики, вимоги до їх виконання, підготовки звітної документації, критерії оцінювання, а також проведений інструктаж з техніки безпеки.

3871

Фотовиставка Севідова1

В Тернівському філіалі комунального закладу культури "Міський історико-краєзнавчий музей" Криворізької міської ради до 13.01.2018 року працює виставка картин і фоторобіт Віктора Севідова «Дика природа Криворіжжя. Птахи».

Роботи, що представлені на виставці, раніше були виставлені на першій авторській виставці в Зоологічному музеї КДПУ.

Всім бажаючим пропонуємо переглянуті унікальні фотографії та картини, це варто того! В післяноворічні дні є щаслива нагода поринути в таємничий світ природи нашого краю, з користю провести свій уік-кенд. Понад 70 світлин птахів Криворіжжя в експозиціях дуже якісного виконання з великої колекції, що налічує понад 240 сфотографованих Віктором видів.

Музей знаходиться на вулиці Сестроріцька, буд. 1Б.  Телефон: 35-13-66.

Фотовиставка Севідова2

Фотовиставка Севідова5

Фотовиставка Севідова3 Фотовиставка Севідова4  
3610

Новорічні свята завжди очікуються кожним з нас з особливими відчуттями. Що New year06принесе Новий рік, які наші бажання стануть реаліями, які нові звершення принесуть кропітка праця та творчий пошук? Звісно, що важливими для кожного студента є результати зимової сесії. Але це в майбутньому, все залежить від отриманих знань!

Студенти природничого факультету намагалися покращити все навколо себе почавши з прикрашання фойє, аудиторій, створивши своїми руками невеличкі, але яскраві новорічні шедеври.

Бажаєте отримати новорічний настрій вже сьогодні – завітайте до головного корпусу КДПУ і Ви відчуєте що свято наближається!

Вашій увазі – невеличкий підбір прикрас, зроблених руками наших студентів, на світлинах.

Щиро вітаємо Вас з наступаючими новорічними святами та Різдвом!

New year01 New year03

New year04

New year07

New year11
New year08 New year05 New year02 New year09 New year10
3608

The night of science

А Ви читали «Гаррі Поттер»? Тоді, Ви все можете зрозуміли, без Школи Чарів і Чаклунства Гоґвортс, в заході «Ніч науки» ніяк обійтись було не можна. В ролі Гаррі Поттера та його друзів Рона Візлі і Герміони Ґрейнджер виступали учні 8-10 класів разом з вчителями Криворізького навчально-виховного комплексу №129 «Гімназія-ліцей академічного спрямування», чарівниками Школи Чарів і Чаклунства Гоґвортс (у цій ролі - природничий та фізико-математичний факультети) були викладачі КДПУ.

Захід відбувся 19 грудня 2017 року з 17.00 до 19.30. Учні потрапили у «чарівний замок» з прозорими стінами, живими картинами, привидами в темних коридорах, несподіваними жахливими зустрічами та справжніми дивами в лабораторіях, які їм показали чарівники-викладачі кафедр університету.

На території Школи Чарів і Чаклунства Гоґвортс, окрім замку, були розташовані:

-     «хатинка ключника Геґріда» (116 аудиторія),

-     «заборонений ліс», куди заборонено ходити учням через те, що там мешкають небезпечні істоти (темні коридори університету  з привидами та дивовижними несподіванками),

-     «оранжереї», що використовуються для занять з гербалогії (аудиторія 231 кафедри ботаніки та екології),

-     «озеро» та «соварня» (Зоологічний музей КДПУ),

-     «таємні кімнати» (лабораторії кафедри хімії та методики її навчання та кафедри фізики та методики її навчання),

-     «поле для гри в квідич» (обсерваторія фізико-математичного факультету).

«Озеро та соварня». Сім міні-оглядових екскурсій в Зоологічному музеї КДПУ проводили доцент В.І. Стригунов, старший викладач В.В. Коцюруба кафедри зоології та методики навчання біології. Учні поринули в дивовижний світ тварин нашого регіону та екзотичних країн, дізнались про історію створення музею, зоологів регіону, напрями дослідження, проблеми охорони тваринного світу та детально - про ключові види тварин. Зустрічі проходили в емоційній та невимушеній формі, викликали багато запитань, мали велику насиченість фактами, тому набули вигляду «інтелектуального штурму». Висловлені бажання в майбутньому проводити зоологічні екскурсії окремої тематичної спрямованості,  приймати участь в польових спостереженнях тварин разом з співробітниками кафедри зоології та методики навчання біології.

«Оранжереї». Викладачі  кафедри ботаніки та екології Маленко Я.В., Поздній Є.В., Кобрюшко О.О., Комарова О.В. відкрили ліцеїстам дивовижний світ мікроскопії, показавши як можна пізнавати живий мікросвіт, застосувавши сучасні мікроскопи, рослинні мікропрепарати та комп’ютерну техніку.  Учні були у захваті від побаченого та проявили великий інтерес, отримали відповіді на чисельні запитання.

«Таємні кімнати» кафедри хімії та методики її навчання відкрили деякі таємниці світу хімії. Чарівники-викладачі Старова Т.В., Селіванова Т.В. з студентом Долгіх Р. показали ефектні та яскраві хімічні досліди. Учні відчули себе справжніми експериментаторами, були одягнуті в «магічні» хімічні халати і відчували себе причетними до магічних перетворень.

Магічні дива на цьому не закінчились, наприкінці свята науки учасників заходу чекав святковий феєрверк.

Дякуємо всіх учасників свята за дивовижну атмосферу, чекаємо на нові відкриття та подорожі, на Вас, майбутні абітурієнти Криворізького державного педагогічного університету!

Світлини зі свята "Ніч науки":

The night of science1 The night of science2 The night of science3 The night of science5
The night of science4

The night of science8

The night of science6

The night of science7

The night of science12 The night of science10

The night of science9

The night of science11

Використані фотоматеріали В.В. Коцюруби, А. Волознєва та матеріали групи природничого факультету на Facebook. Пропонуємо переглянуті відео А. Волознєва в вищевказаній групі та підготовлений для свята відеоролик Янчука І.С. (вчитель біології Криворізького навчально-виховного комплексу №129 «Гімназія-ліцей академічного спрямування») розміщений на Youtube. В ньому Ви можете побачити дивовижний світ природи нашого краю та величезну і плідну співпрацю КДПУ та КНВК №129.

3539
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30