Євтушенко Едуард Олексійович, кандидат біологічних наук, доцент, завідувач кафедри ботаніки та екології КДПУ.
У 1994 році отримав вищу освіту на географічному факультеті Криворізького державного педагогічного інституту за спеціальністю "Географія та біологія". Практично вся професійна кар'єра пов'язана із КДПУ, з кафедрою ботаніки та екології.
З 2017 року є незмінним керівником робочої групи та гарантом освітньої програми "Екологія".
Приймає участь у роботі спеціалізованої вченої ради з захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук зі спеціальності 03.00.16.- екологія та у разових вчених радах на здобуття ступеня доктора філософії.
Є активним учасником роботи Ради екологічного планування при міськвиконкомі Кривого Рогу, асоційованим учасником рівня «експерт» громадської спілки «Асоціація професіоналів довкілля «ПАЕУ». Приймав участь у реалізації Програми сертифікаційного курсу для виконавців ОВД (Модуль «Флора і фауна»).
У 2013-2014 рр. приймав участь в міжнародному конкурсі проектів зі збереження біорізноманіття під проводом підприємства Heidelbergcement з проектом «Територія кар’єру як депозитарій для рідкісних рослин і основа для екологічної освіти» (Жовтокам’янський кар’єр, с.м.т. Апостолове), який зайняв 3 місце серед учасників національного етапу. У 2011-2013 р.р. приймав участь у міжнародному проекті «Повернути ріку людям. Партнерство на користь відновлення ріки Саксагань в Кривому Розі як механізм підтримки міжсекторального діалогу». «Нова Гута (Польща) - Кривий Ріг (Україна). Партнерство на промислових регіонах», як член координаційної ради. За сприяння Е.О.Євтушенка підписано договір про співробітництво між ДВНЗ «КДПУ» і Головним гірничим інститутом (м.Катовіце, Польща). У 2018 р. приймав участь, як керівник, у міжнародному конкурсі зі збереження біорізноманіття «The Quarry Life Award» під проводом підприємства Heidelbergcement з проектом «Створення чагарникових угруповань як нового місця існування для біоти кар’єру», який зайняв 3 місце серед учасників національного етапу. У 2018 р. у співпраці з НДГРІ ДВНЗ приймав участь як відповідальний виконавець у реалізації науково-дослідної роботи «Впровадження методів озеленення поверхонь, що пилують, промислових територій ПАТ ІнГЗК» та «Впровадження методів боротьби з карантинними травами». З 2019 по 2023 р. на основі договору з ПАТ «Кривий Ріг Цемент Україна» керував науково-дослідною роботою «Виконання післяпроектного моніторингу впливу планованої діяльності видобування вапняків та глини, придатних для використання у якості цементної сировини, Жовтокам’янського родовища (ділянка № 3), розташованого в Апостолівському районі Дніпропетровської області, на стан флори і фауни.
Окрім проведення занять із навчальних дисциплін, здійснює керівництво курсовими, кваліфікаційними роботами, керує студентською науковою проблемною групою “Фітоценолог”.
Працює над розвитком лідерських компетенцій, підвищенням соціальної культури студентів. Приймав участь в організації заходів до Дня міста в межах SAFETY WEEKEND – молодіжного навчально-розважального заходу-тренінгу, що є частиною національного проєкту «Безпечна країна», у міському конкурсі науково-дослідницьких робіт з питань екології, проведеного в межах програми реалізації молодіжної політики «Нова генерація Кривого Рогу», екологічному форумі «Шляхи оптимізації екологічних аспектів промисловості Кривбасу», організованого та проведеного під патронатом Департаменту охорони праці, промислової безпеки та екології ПАТ АрселорМітал Кривий Ріг. Залучав студентів екологів до обговорення нагальних проблем моніторингу повітря в рамках "Школи зеленої демократії", яка організована ГО "Досить труїти кривий Ріг".
Активно працював над створенням на кафедрі ботаніки та екології науково-дослідної лабораторії «Екологія рослинності Кривбасу» та навчально-наукової лабораторії екологічних та біологічних досліджень (25 листопада 2020), які виконують наукові, навчальні та профорієнтаційні завдання.
Активно проводить профорієнтаційну роботу, співпрацює зі школами міста, приймає участь у роботі журі учнівських конкурсів наукових робіт.
Результати науково-дослідної роботи висвітлені у 147 публікаціях, 26 з яких у фахових виданнях, 3 з переліку Scopus та у 3 монографіях у співавторстві.
- Автор: Природничий факультет
- Перегляди: 280