Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

 на початок

18 вересня 2018 року музей історії КДПУ гостинно відкрив двері для студентів-першокурсників художньо-графічного відділення факультету мистецтв спеціальності Дизайн (куратор – ст. викладач кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Ємельова А.П.).

Славне минуле і сьогодення Криворізького державного педагогічного університету, представлене в музеї, ожило перед студентами в документах та фотофактах.

Студенти ознайомилися з віхами становлення університету та переглянули експозиції. Особливого зацікавлення викликав стенд присвячений художньо-графічному факультету, який цього року відзначає пам’ятну дату – 30-річчя з дня прийняття Радою інституту рішення про відкриття в Криворізькому державному педагогічному інституті художньо-графічного факультету (протокол Ради інституту від 29.09.1988 року, №1). А також матеріали зі встановлення у 2005 р. біля головного корпусу скульптури «Вчителько моя», яка є уособленням вчительської праці та прагнення до пізнання.

Висловлюємо вдячність за проведену змістовну розповідь та екскурсію експонатами працівнику музею історії КДПУ Фінічевій В.А.

5576

 професій ЗАГОЛОВНЕ ФОТО

Саме таким був лейтмотив участі кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну в складі факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету у міжнародному проекті «Місто професій», який відбувся 16 вересня 2018 року у парковій зоні поблизу міськвиконкому.

В тому, що світ дизайнерських перетворень має чарівний та казковий характер могли пересвідчитися всі, хто в цей день опинився біля локації кафедри – близько п’ятисот дітей різного віку в супроводі своїх батьків спробували себе в якості графічного дизайнера, дизайнера одягу, дизайнера середовища. За декілька миттєвостей білі аркуші паперу перетворювалися на ескізи моделей вишукано вбраних чарівних дівчат, що немов Попелюшки одягали на себе стильний одяг від майбутніх кутюр’є; на лаконічні, стримані або емоційні емблеми юних суперграфіків дизайну; на прекрасні проспекти та куточки міста з різноманітними будівлями, деревами та малими архітектурними формами від бажаючих присвятити себе перетворенню оточуючого середовища за законами Краси та Гармонії.

В цей день близько п’ятисот дитячих ідей проявилися на папері і стали жити окремим прекрасним життям, допомагаючи дітям з кожним днем наближатися до своєї такої ще далекої, але обов’язково здійсненої найзаповітнішої мрії!

І за це кафедра ДПМ та дизайну висловлює щиру подяку організаторам заходу, ректорату КДПУ та відповідальним за його проведення Кухті О.С., ст. викладачеві кафедри ДПМ та дизайну Саприкіній Л.В. та студентам ІІ курсу спеціальності «Дизайн» Мельничук Поліні, Сидоренко Карині, Ліхачовій Валерії, Котовій Карині, Нестеренко Анастасії, Авериній Вікторії, Гаркуші Єлизаветі, Курдинко Роману.

5552

 

 ювілеєм вітання

 

Вельмишановний Володимире Володимировичу, прийміть найщиріші та найтепліші вітання з нагоди Ювілею!

Від усього серця висловлюємо Вам наші слова вдячності та пошани. Бажаємо Вам залишатися таким енергійним, діловим, відповідальним та потрібним людям, яким ми Вас знаємо. Нехай кожен Ваш новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення і благородні справи. Здоров’я Ваше хай завжди буде міцним, успіхи – вражаючими, друзі – вірними, а родина –щасливою. Нехай таланить Вам у всьому ще многії і благії літа!

З повагою колектив кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну.

5369

 фото

Другий день захисту кваліфікаційних проектів бакалаврів дизайну став не менш очікуваним, аніж перший, адже сьогодні захищалися дизайнери одягу та основна частина студентів, що навчалася за спеціалізацією «дизайн інтер’єру». Незважаючи на малочисельний склад підгрупи, дизайнери одягу разом із керівниками своїх кваліфікаційних проектів (кандидати пед. наук, ст. викладачі кафедри Ємельова А.П. та Саприкіна Л.В.) ще раз довели свою спроможність творчо і якісно вирішувати поставлені завдання. Бездоганний за своїм виконанням проект Оверчук Ангеліни «Проектування та виготовлення сценічного костюма» на замовлення музично-хореографічного відділення факультету мистецтв, актуальна і понині «Розробка колекції в стилі «ретро» Рижак Вікторії, феєрія модельних жіночих образів від Холодної Інги в «Проектуванні та виготовленні сукні та комплекту змінних комірів» та чи не перший в практиці захистів майбутніх модельєрів на худграфі виріб чоловічого вбрання Козак Руслани з «Проектування та виготовлення верхнього одягу».

Серед першого випуску дизайнерів інтер’єру слід відзначити проект Доценко Вероніки «Проектування інтер’єру приміщення загального користування засобами формотворення» для кафедри початкової освіти (https://kdpu.edu.ua/dekoratyvno-prykladnoho-mystetstva-ta-dyzainu/zahalna-informatsiia/storinka-holovnoho-khudozhnyka/5143-pershyy-pishov.html), «Проектування та виготовлення елементу інтер’єру для кафедри ДПМ та дизайну» Зазвірського Олександра, проекти Половінко Анастасії та Чернявської Валерії на замовлення кафедри ДПМ та дизайну, варіанти проектів облаштування костюмерної кафедри Кагдіної Лади та Мірошніченко Аліни.

Переглянути захист кваліфікаційних проектів першого дня можна, перейшовши за посиланням https://kdpu.edu.ua/dekoratyvno-prykladnoho-mystetstva-ta-dyzainu/zahalna-informatsiia/novyny/5213-den-pershij-bakalavri-dizajnu-zvituyut.html

Кафедра ДПМ та дизайну щиро вітає всіх студентів випуску 2018 року з успішним захистом та зичить їм подальших творчих звершень в перетворенні оточуючого нас світу на краще!!!

5222

заголовне фото

На художньо-графічному відділенні факультету мистецтв відбувся перший день захисту кваліфікаційних проектів майбутніх дизайнерів під час роботи ЕК (голова: канд. пед. наук, доцент Томашевський В.В. постійні члени ЕК: доктор пед. наук, професор, проректор з наукової роботи КДПУ Гаманюк В.А., канд. пед. наук, заст. декана факультету мистецтв Ейвас Л.Ф. та керівники проектів присутні під час захистів).

Визначення тематики кваліфікаційних робіт у 2017-2018 навчальному році відбувалося відповідно до взятого кафедрою ДПМ та дизайну курсу на прикладний характер отриманих знань, що засвідчує якісно новий рівень професійної підготовки майбутніх художників-конструкторів за спеціальністю "Дизайн" (спеціалізаціями: "дизайн графічний", "дизайн одягу", "дизайн інтер’єру"). Рух кафедри в руслі нової освітянської парадигми модернізації системи педагогічної освіти, базовим принципом якої на сьогодні повинні стати принципи випереджаючого розвитку та пріоритету практичної діяльності, є цілком виправданим та доцільним.

На розгляд Екзаменаційної комісії було представлено дванадцять проектів, тематика яких визначалася в межах дизайн-проектування та практичної розробки в матеріалі робіт, спрямованих на оздоблення навчальних аудиторій кафедри ДПМ та дизайну (Буртова Дар’я), (Дуднік Анастасія) корпусу художньо-графічного відділення (Берлін Олександр) та навчальних аудиторій та приміщень університету (Запорожець Антон, Маслова Олена, Моцієнко Ксенія, Іванова Анастасія, Кравченко Олександра, Синькевич Вікторія, Трач Владислава). Багато із заявлених тем було включено в План координаційної роботи Художньої ради КДПУ з виконання художніх, проектних та художньо-конструкторських робіт з зовнішнього та внутрішнього оформлення приміщень та корпусів університету на 2017-2018 н.р.

5213

ЗАГОЛОВНЕ ФОТО

В цьому змогли на власному досвіді переконатися студенти 3 курсу художньо-графічного відділення факультету мистецтв (спеціальність "Дизайн", куратор Саприкіна Л.В.), які відвідали 27 квітня 2018 року "Літературну вітальню" і зустрілися із криворізьким поетом і виконавцем авторської пісні Валерієм Карчем.

Дякуємо працівникам бібліотеки КДПУ та її директору Віняр Г.М. за організацію та проведення такої насиченої та змістовної зустрічі!

КАРЧ 1  КАРЧ 2

4825

заголовне фото

Заключним акордом прозвучало відкриття 27 квітня 2018 року Міської виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Весна Рудани» у Виставковій залі, що по вул. О.Поля, 2 у Центрально-Міському районі міста. Кращі з найкращих конкурсних робіт учнів позашкільних мистецьких навчальних закладів, що зацікавили своєю безпосередністю та натхненням, було відібрано вибагливим журі для формування експозиції. Тож свято відбулося і запрошуємо всіх охочих долучитися до сонячних променів дитячої творчості!

Нагадаємо, що активну участь у роботі журі разом із авторитетними  колегами прийняла канд. пед. наук, ст. викладач кафедри ДПМ та дизайну Саприкіна Л.В.

Детальніше з виставкою можна ознайомитися з репортажу ТРК "Рудана":https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=8tdIwlMfINQ

 
4805

27 квітня щорічно в світі святкують День дизайнера. Як і минулого року студенти спеціальності "Дизайн" традиційно долучилися до святкування створеннням вітальних листівок до свого професійного свята та надіслали їх для участі у всеукраїнському конкурсному відборі. А поки журі визначає переможців, колектив кафедри ДПМ та дизайну та студентство, що навчається за профільною спеціальністю,  щиро вітають всіх викладачів, співробітників та студентів Криворізького Педагогічного з цим визначним днем! Ми разом із Вами робимо світ трохи кращим!

Далі представлено роботи Кравченко Олександри (4 курс), Демченко Ольги,  Шиян Вікторії та Шапошнікової Варерії  (3 курс). Зі святом!

 

КРАВЧЕНКО1  КРАВЧЕНКО2  КРАВЧЕНКО3 1демченко о.дг 15233910835 1     шиян 1

 шапошниковалера 1        

 

4791

заголовне фото

24 березня 2018 року за підтримки Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної держадміністрації, Дніпровської академії неперервної освіти та Криворізького державного педагогічного університету в Криворізькому обласному ліцеї-інтернаті для сільської молоді відбувся Х обласний конкурс учнівської молоді «КОЛІЯ», в межах роботи якого працювали шість секцій, серед яких і секція образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Від кафедри ДПМ та дизайну організаторами заходу членом журі секції «Краса врятує світ» – а саме така її назва, – було запрошено ст. викладача кафедри, кандидата педагогічних наук Марченко А.А.

4377

Весна Рудани 8

Цими весняними днями яскраво та феєрично відбулися відбіркові (районні) огляди-конкурси ХVІ міського фестивалю народної творчості «Весна Рудани» та заключний гала-концерт переможців.

В межах фестивалю відбувся також і попередній відбір робіт з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва учасників від усіх районів міста. Другий рік поспіль на запрошення організаторів фестивалю найактивнішу участь у роботі жюрі взяла канд. пед. наук, ст. викладач кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Саприкіна Л.В.

Нагадаємо, що заключна міська виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Весна Рудани» запланована на 27 квітня 2018 року у Міській Виставковій залі (вул. О.Поля, 2). Тож попереду найцікавіше!

4375
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30