Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну
Факультет мистецтв

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас до участі в роботі

ІІ Всеукраїнської науково-практичної  конференції

«АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ   КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ ДИЗАЙНЕРІВ»

присвяченій 90-річчю заснування

 Криворізького державного педагогічного університету

Конференція відбудеться 26-27 листопада  2020 року

Інфомаційний лист 

12957

заголовне 1 min

З 08 по 28 вересня 2020 року на базі кафедри ДПМ та дизайну дипломований дизайнер, а нині аспірантка кафедри педагогіки ІV року навчання Івченко Валерія Ігорівна (наук. кер. докт. пед. наук, доцент Томашевський В.В.) проходила виробничу педагогічну практику відповідно до індивідуального графіку підготовки аспіранта, в ході якої здійснювалися заходи щодо забезпечення експериментальної частини свого дисертаційного дослідження, апробації та впровадження як традиційних форм та методів навчання, так і тих, що стосуються формувального етапу педагогічного експерименту; проводилися лекційні та лабораторні заняття з дисциплін «Основи формотворення», «Основи зовнішньої реклами», «Комплексне проєктування», анкетування, бесіди.

12724

MyCollages 5

На початку вересня на 4 курсі спеціальності 022 Дизайн (гр. Д-17) в межах навчальної дисципліни «Основи етнодизайну» відбулася відкрита лекція к.п.н., доц. кафедри ДПМ та дизайну Ейвас Л.Ф. за темою «Історія розвитку ткацтва та килимарства. Вітчизняні осередки ткацтва. Традиційні прийоми та способи ткання». На лекції були присутні викладачі кафедри ДПМ та дизайну: к.п.н., доцент Щербина В.Г., к.п.н., доцент Марченко А.А., к.п.н., ст. викладач Ємельова А.П., ст. викладач Школяр А.В. 

У відповідності до робочої програми з курсу «Основи етнодизайну» (автор Ейвас Л.Ф.)  викладачем було ґрунтовно висвітлено питання історії, теорії та методики ткацтва та килимарства в світовому та українському контекстах. На початку заняття викладачеві вдалося шляхом постановки проблемних запитань не лише актуалізувати опорні знання студентів з історії та теорії етнічного дизайну, а й мотивувати їх до сприйняття нової наукової інформації стосовно певного галузевого напряму народного й професійного мистецтва. В своїй лекції Ейвас Л.Ф. зупинилася на питаннях творчого переосмислення усталених традицій народного мистецтва в сучасній дизайнерській практиці.

12694

 

заголовне min

Нещодавно, 22 та 23 червня 2020 року відбулися захисти кваліфікаційних проєктів студентів 4 курсу спеціальності 022 Дизайн на художньо-графічному відділенні факультету мистецтв. Головою Екзаменаційної комісії відповідно до наказу призначено кандидата педагогічних наук, професора кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Кропивницького державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Бабенка Л.В., постійними членами комісії – Гаманюк В.А., доктора педагогічних наук, професора, проректора з наукової роботи КДПУ; Ейвас Л.Ф. кандидата педагогічних наук, доцента, заступника декана факультету мистецтв; керівників кваліфікаційних проєктів, присутніх під час захисту.

Тематика кваліфікаційних проєктів, що розроблялася студентами в ході її практичного втілення, залишилася в повній мірі відповідною практичному втіленню дизайнерських ідей – курсу, який сповідує кафедра ДПМ та дизайну останні 3-4 роки. Це надало змогу вирішувати нагальні питання поліпшення власної матеріальної бази кафедри та надати професійну дизайнерську допомогу іншим кафедрам університету в оформленні їх навчальних кабінетів та лабораторій.

Нагадаємо, шо більшість кваліфікаційних проєктів було включено до Плану координаційної роботи Художньої ради Криворізького державного педагогічного університету з виконання художніх, проєктних та художньо-конструкторських робіт з зовнішнього та внутрішнього оформлення приміщень та корпусів університету на 2019 – 2020 н. р., а їх реалізація відбувалася за активної підтримки ректорату університету.

12318

заголовне min min

Розпочато захист кваліфікаційних проєктів на кафедрі декоративно-прикладного мистецтва та дизайну. Знаковою подією першого дня став  публічний захист проєкту настінного розпису теплиці, розташованої на території КДПУ, та виготовлення його в матеріалі Байдужньою Валентиною, випускницею 4-го курсу спеціальності «Дизайн» (спеціалізація «Графічний дизайн»), який відбувся безпосередньо біля виконаного нею об’єкту.

Настінний розпис площею близько 45 кв. м, виконаний проєктантом на високому професійному рівні, і який на сьогодні не поступається кращим «муралам» будівель та споруд нашого міста, тепер з’явився і на території Криворізького Педагогічного.

12267

 1

Кафедра декоративно-прикладного мистецтва та дизайну долучається до святкування Дня вишиванки. Слід зазначити, що все частіше майбутні дизайнери одягу звертаються в своїх роботах до національних традицій оформлення одягу. Так, застосування вишивки в декоруванні одягу є предметом наукового дослідження студентів спеціальності 022 Дизайн, спеціалізації дизайн одягу та аксесуарів. 

11906

Саприкіна муз.Синиці 4

4 березня 2020 року студенти першого курсу художньо-графічного відділення факультету мистецтв спеціальності «Дизайн» на чолі з куратором Саприкіною Л. В. відвідали музей-квартиру заслуженого художника України Григорія Синиці.

Майбутні дизайнери отримали нові непересічні враження, багато дізналися про митця, який натхненно працював разом із народними майстрами та започаткував новий напрям українського живопису – «українську колористичну школу». На честь  відродження української колористичної школи у 1992 році Григорій Іванович Синиця стає лауреатом державної нагороди – Шевченківської премії, найвищої в Україні творчої відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

10475

заголовне min

Вітаємо завідувача кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Томашевського Володимира Володимировича з успішним захистом дисертації «Теоретичні і методичні засади формування естетичної культури майбутніх дизайнерів у закладах вищої освіти» на здобуття  наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. 

Окрема подяка та вітання науковому консультантові -  доктору педагогічних наук, професору, члену-кореспонденту НАПН України, професору кафедри загальноправових та соціально-гуманітарних дисциплін Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ  Бутенко Володимиру Григоровичу.

10411

школяр 1

Колектив кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну щиро вітає свого колегу, старшого викладача кафедри Школяра Андрія Вікторовича, Голову Криворізького осередку Спілки дизайнерів України з ювілейною датою – 50 річчям з дня народження і бажає йому міцного здоров’я, благополуччя, незгасимого бажання і надалі втілювати нові творчі ідеї у розбудову Криворізького державного педагогічного університету та дизайн-освіти в місті та регіоні.

З Ювілеєм!!!

10384

изображение viber 2020 01 30 15 46 09

30 січня 2020 року закінчився 10-денний щорічний спортивний марафон серед працівників університету під назвою Універсіада «Бадьорість та здоров’я», який традиційно проводиться перед початком другого навчального семестру і має на меті підвищити загальні фізичні кондиції викладачів та працівників університету та стимулювати їх фізичний стан задля ефективної педагогічної діяльності.

10013
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Грудень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31